BANNER ME POS 987x100px

pistofidis ban1

Συνέχισαν απτόητοι οι πρωτοπόροι της Α' κατηγορίας ΕΠΣ

Με νίκες των πρωτοπόρων συνεχίστηκε η 4η αγωνιστική της Α' ΕΠΣ Ημαθίας. Η αγωνιστική δράση είχε ένταση και πολλά γκολ, προσφέροντας πλούσιο θέαμα και γκολ. Ακολουθεί το αθλητικό ρεπορτάζ της ημέρας:

Νάουσα – Μακροχώρι 4-0

Η Νάουσα επικράτησε άνετα του Μακροχωρίου με πρωταγωνιστή τον Μεληκιώτη, που σημείωσε χατ-τρικ. Η ομάδα μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι, με τον Μεληκιώτη να πετυχαίνει δύο γκολ στα πρώτα 30 λεπτά. Στο δεύτερο ημίχρονο, η Νάουσα συνέχισε να πιέζει και πέτυχε άλλα δύο γκολ, εξασφαλίζοντας μια εντυπωσιακή νίκη που τους ανέβασε στον βαθμολογικό πίνακα. Η άμυνα του Μακροχωρίου δεν μπόρεσε να αντιμετωπίσει την ορμή της Νάουσας, παραμένοντας χωρίς απάντηση.]

Βέροια – Καψόχωρα 5-1

Η Βέροια απέδειξε για ακόμη μία φορά την ποιότητά της, επικρατώντας εύκολα της Καψόχωρας. Προηγήθηκε με δυο γκολ στο εικοσάλεπτο, και κράτησε τον έλεγχο καθ’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού. Με ένα ξέσπασμα στο δεύτερο ημίχρονο, πέτυχε ακόμα τρία γκολ, χωρίς να αφήσει περιθώρια στην Καψόχωρα να αντιδράσει. Παρά τη μείωση του σκορ από την Καψόχωρα, το παιχνίδι εξελίχθηκε σε επίδειξη δύναμης για τη Βέροια.

Πατρίδα – Διαβατός 2-5

Ο Διαβατός έκανε μία εκπληκτική ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο απέναντι στην Πατρίδα, η οποία είχε προηγηθεί με 2-0 στο ημίχρονο. Η ομάδα του Διαβατού επέστρεψε δυναμικά στο παιχνίδι, σημειώνοντας πέντε γκολ σε διάστημα μόλις 45 λεπτών. Η Πατρίδα, αν και ξεκίνησε εντυπωσιακά, δεν κατάφερε να διατηρήσει την απόδοσή της, παραμένοντας χωρίς βαθμούς.

Κοπανός – Μελίκη 1-2

Η Μελίκη συνέχισε την αήττητη πορεία της, αν και δυσκολεύτηκε απέναντι στον Κοπανό. Μετά από δύο γκολ στα πρώτα 30 λεπτά, η Μελίκη φαινόταν να ελέγχει τον αγώνα. Ο Κοπανός, όμως, μείωσε το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, κάνοντας το παιχνίδι ανοιχτό. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο, χωρίς περαιτέρω τέρματα, με τη Μελίκη να διατηρεί τη νίκη της.

Τρίκαλα – Αγ. Γεώργιος 0-0

Σε ένα παιχνίδι τακτικής, Τρίκαλα και Αγ. Γεώργιος μοιράστηκαν τους βαθμούς, με το 0-0 να σφραγίζει την προσπάθεια των δύο ομάδων. Και οι δύο πλευρές προσπάθησαν να βρουν λύσεις επιθετικά, αλλά χωρίς αποτέλεσμα, με το σκορ να παραμένει ανέπαφο μέχρι το τέλος.