BANNER ME POS 987x100px

didactica

pistofidis ban1

Σάρωσε η Νάουσα, αήττητες Βέροια και Μελίκη στην κορυφή!

Η τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΠΣ Α' κατηγορίας έφερε συναρπαστικά αποτελέσματα, με μεγάλες νίκες αλλά και μάχες μέχρι το τέλος, επηρεάζοντας σημαντικά την βαθμολογική κατάταξη των ομάδων.

Το σκορ της ημέρας στη Νάουσα: Νάουσα – Πατρίδα 9-0

Η Νάουσα έκανε την εμφάνιση της ημέρας, συντρίβοντας την Πατρίδα με το επιβλητικό 9-0. Οι γηπεδούχοι δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στους αντιπάλους, πετυχαίνοντας επτά τέρματα από το πρώτο ημίχρονο. Με τη νίκη αυτή, η Νάουσα ανεβαίνει σημαντικά στη βαθμολογία, προσθέτοντας τρεις πολύτιμους βαθμούς.

Άνετες νίκες για Βέροια και Μελίκη

Η Βέροια επιβεβαίωσε την ανωτερότητά της, επικρατώντας εύκολα του Μακροχωρίου με το εμφατικό 0-5. Με πρωταγωνιστές τους Τραχανά, Ιωάννου, Κοσεόγλου, Μπουλάρι και Μιχαηλίδη, οι φιλοξενούμενοι σημείωσαν γκολ σε κάθε μέρος, παραμένοντας στην κορυφή της βαθμολογίας.

Η Μελίκη, από την πλευρά της, κέρδισε με 3-1 τον Άγιο Γεώργιο, έχοντας τον Κούβαρο να σκοράρει δύο φορές μέσα στο πρώτο εικοσάλεπτο. Ο Γεωργίου "σφράγισε" τη νίκη στο δεύτερο ημίχρονο, παρά τη μείωση του σκορ από τους φιλοξενούμενους.

Θρίλερ στην Καψόχωρα: Καψόχωρα – Κοπανός 2-1

Το ματς στην Καψόχωρα είχε δραματικό φινάλε, με τον Αργυρόπουλο να δίνει τη νίκη στην ομάδα του στο τελευταίο λεπτό του αγώνα, κάνοντας το 2-1 επί του Κοπανού. Παρά την ισοφάριση των φιλοξενούμενων με πέναλτι του Χατζόπουλου, η Καψόχωρα έδειξε ψυχραιμία και πήρε τους τρεις βαθμούς.

Ισοπαλία στο Σταυρό: Σταυρός – Τρίκαλα 1-1

Στα Σταυρό, το ντέρμπι ανάμεσα στον τοπικό Σταυρό και τα Τρίκαλα έληξε ισόπαλο 1-1. Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα νωρίς με τον Σερασκιέρη, όμως τα Τρίκαλα αντέδρασαν γρήγορα στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Κουτσιάδη να διαμορφώνει το τελικό σκορ.

9. Διαβατός: 0 βαθμοί (3-10, -7)
10. Άγιος Γεώργιος: 0 βαθμοί (2-12, -10)
11. Πατρίδα: 0 βαθμοί (0-15, -15)

Η Βέροια και η Μελίκη συνεχίζουν αήττητες στην κορυφή, ενώ η Νάουσα με την εμφατική της νίκη ανεβαίνει στη 3η θέση. Από την άλλη, η Πατρίδα και ο Άγιος Γεώργιος παραμένουν χωρίς βαθμούς, ενώ ο Διαβατός, που είχε ρεπό, ελπίζει σε ανάκαμψη στην επόμενη αγωνιστική.