tsakiridis ban july21

sidiropoulos oil

Παντελής Μαϊόβης, Νευρολόγος, MSc, PhD
The Espressonist

Δείτε το φυλλάδιο προσφορών!

access ban20

Νίκες για Φίλιππο και Ζαφειράκη στους παμπαίδες

Στο παιχνίδι της διεκδίκησης ενός μεταλλίου μπήκε ο Άρης Νίκαιας που σημείωσε την νίκη της ημέρας με 25-24 κόντρα στον Φοίβο Συκεών για τον 1ο όμιλο της Β΄ φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παμπαίδων- DiomidisCup. Πλέον η 1η θέση για την πρόκριση στον τελικό, αλλά και η 2η που οδηγεί στον μικρό τελικό θα κριθούν στον απογευματινό αγώνα μεταξύ Φοίβου και Πυλαίας. Η ομάδα των Συκεών χρειάζεται νίκη με δύο γκολ διαφορά για να παίξει στον τελικό, ενώ με ισοπαλία ή νίκη της Πυλαίας, αυτή θα διεκδικήσει το χρυσό μετάλλιο και ο Άρης Νίκαιας εφόσον κερδίσει τον Δικαία θα παίξει για το χάλκινο μετάλλιο.

Το παιχνίδι ήταν συναρπαστικό σε εξέλιξη με τον Φοίβο να προηγείται 10-4 (15’) και 18-14 (34’), αλλά η ομάδα της Νίκαιας γύρισε το ματς και κατάφερε στο φινάλε να πάρει τους δύο υπερπολύτιμους πόντους.

Στον 2ο όμιλο τα πράγματα είναι πιο ξεκάθαρα, αφού τα φαβορί Ζαφειράκης Νάουσας και Φίλιππος Βέροιας νίκησαν Καματερό και Ιωνικό ΝΦ αντίστοιχα και οι δύο πρώτες θέσεις θα κριθούν στο μεταξύ τους παιχνίδια.

Βέβαια η ομάδα της Νάουσας έχει σθεναρή αντίσταση από την ομάδα του Καματερού, καθώς την λύγισε δύσκολα με 34-33.

Για τις θέσεις 9-16, ξεχώρισε η νίκη του Πανιωνίου με 26-25 επί των Βριλησσίων για τον 4ο όμιλο.

Livestreaming

Τα κορυφαία παιχνίδια της Β΄φάσης (Φίλιππος- Ζαφειράκης και Πυλαία- Φοίβος) καθώς και ο τελικός θα μεταδοθούν μέσω Livestreamingαπό τρεις κάμερες σε FullHighDefinitionστο παρακάτω link: https://new.livestream.com/live-megalopolis/events/3161109

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ-AΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΕΜΠΤΗ 10/7

1ος όμιλος

Πυλαία- ΔΙΚΕΑΣ 26-21

Άρης Νίκαιας- Φοίβος Συκεών 25-24

Νέα Κίος, 17:40 Άρης Νίκαιας- ΔΙΚΕΑΣ

Νέα Κίος, 18:50 Πυλαία- Φοίβος (livestreaming)

 

2ος όμιλος

Φίλιππος Βέροιας- Ιωνικός ΝΦ 26-21

ΓΑΣ Καματερού- Ζαφειράκης Νάουσας 33-34

Άργος, 18:50 ΓΑΣ Καματερού- Ιωνικός ΝΦ

Νέα Κίος, 20:00 Φίλιππος Βέροιας- Ζαφειράκης Νάουσας (livestreaming)

 

3ος όμιλος

Δούκας- Φαίακας  27-33

Διομήδης- Bitola29-24

Άργος, 17:40 Διομήδης- Φαίακας

Άργος, 20:00  Δούκας- Bitola

 

4ος όμιλος

Βριλήσσια- Πανιώνιος 25-26

ΧΑΝΘ- ΠΑΟΚ 28-28

Ναύπλιο, 17:40 Βριλήσσια- ΠΑΟΚ

Ναύπλιο, 18:50 ΧΑΝΘ- Πανιώνιος

 

Θέσεις 17-21

Αγριά Βόλου- Φίλιππος Βέροιας (2) 20-23

Πολιτεία- Ορμή Λουξ 24-16

Ναύπλιο, 16:30 Ορμή- Αγριά

Νέα Κίος 16:30, Φίλιππος (2)- Αερωπός Έδεσσας

 

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΓΡΙΑΣ– ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 2  20–23

Τα πεντάλεπτα: 1-4, 2-6, 3-7, 5-8 6-10, 8-12,(ημχ.) 12-15, 13-16, 18-18, 20-23

ΑΓΡΙΑ (Αντώνης Χαλκιάς): Χούστης 2, Μηλιόρδης, Μακρής 4, Κωνσταντέλιας 3, Καραντάκος 2, Δούλας 4, Σιώμος, Δεμέλης, Χιώτης , Φώτος 4, Αμυγδαλιάς, Σταματής 2, Χαλκιάς

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Τάσος Χατζηπαρασίδης): Κοτσαμπάσης, Μπασδέκας, Παπαδόπουλος, Ελευθεριάδης Β., Κετόγλου 2, Ελευθεριάδης Γ. 1, Κωσταράκης, Ορφανουδάκης, Ξυλογιάννης, Ζούζος, Γιουρούκης 2, Παπαζαφείριου 5, Τζούφρας 3, Γκιόζης, Διαμαντής 1, Βαλαβάνης 5, Πατρίκας 2  Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Δίλεπτα: 1 – 3, Πέναλτι: 1/5 – 2/2

 

ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ– ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ 25-24

Τα πεντάλεπτα: 2-4, 4-5, 4-6, 6-11, 8-11 (ημχ.) 13-17, 17-18, 20-19, 22-22, 25-24

ΑΡΗΣ (Ιωάννης Γρηγοράκης): Ακερμανίδης 2, Αρτινιάν 3, Ασβεστάς 1, Γρέκας, Δρογκάρης, Θωμαΐδης, Καλπέρης Θ., Καλπέρης Λ., Κοντολένγκος, Κρεμμύδας 7, Μαστρογιαννάκης, Νάκης, Πατσουλίνης 8, Πογάτος 2, Βλάχος, Χουρσουτιάν 2

ΦΟΙΒΟΣ (Θανάσης Καρακεχαγιάς): Γιαγκούλας, Μεγγίδης, Κομίτης, Μπόσκος 6, Παναγιώτης, Γεωργαντόπουλος 8, Αθανασιάδης, Μήγγας 8, Σιγγιρίδης, Καρακεχαγάς, Μαργαρίτης, Θωίδης 1, Αρβανίτης, Μυρκάτος, Φωτόγλου, Καλαϊτζής, Καρακούτας, Παντελίδης, Διαιτητές: Αντάλης – Φωκίτης Δίλεπτα: 1-8 Πέναλτι: 3/4-1/1

 

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ – ΟΡΜΗ ΛΟΥΞ ΠΑΤΡΑΣ 24-16

Τα πεντάλεπτα: 1-0, 3-2, 5-3, 9-4, 9-5 (ημχ.) 12-9, 15-10, 18-11, 19-13, 24-16

ΠΟΛΙΤΕΙΑ (Γιάννης Χήνος): Λουράκης, Σιακάρας 2, Λώρας 8, Μαρκοπουλιώτης 7, Σταθόπουλος, Σιδέρης 1, Κάπαρης 1, Κούλας 5, Ρησιωνάς

ΟΡΜΗ ΛΟΥΞ ΠΑΤΡΑΣ (Αναστασέλος Βασίλης): Παπανικολάου 2, Κριθαράς, Κουτσούβας, Φραντζής 2, Δρίτσας, Καρύδης Γ.-Α. 5, Καλλιακμάνης 1, Αγγελόπουλος, Μπαράκος 2, Τζαμόπουλος 3, Πανταζόπουλος, Θεοκάτος 1, Καρύδης, Διαιτητές: Λάχης-Λεφάκης, Δίλεπτα: 1 – 3, Πέναλτι: 4/8-0/1

 

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ– ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 27– 33

Τα πεντάλεπτα: 2-4, 6-10, 9-12, 14-16, 16-23 (ημχ.) 17-26, 19-28, 21-30, 24-32, 27-33

ΔΟΥΚΑΣ (Δημήτρης Στραβομύτης): Κατσαρής, Καλαργυρός , Ζώης 10, Σκαρής Γ. 2, Κωστανταρόπουλος 4, Λαφαζάνος 2, Χριστοφορίδης, Ραλλάκης, Αργυρόπουλος, Σπυλιώτης 4, Δρίτσας, Κωστόπουλος 5, Πατμανίδης, Κολλιός, Κωσταντινίδης

ΦΑΙΑΚΑΣ (Σπύρος Παγιάτης): Παγιάτης Γ. 18, Σουρβίνος Π. 9, Σουλάνης, Φιλαρέτος , Παπαδόπουλος 2, Προσαλεύτης, Κονισμοπολιάτης, Κεμεντζόπουλος, Πούλης, Παγιάτης, Σοφιανός, Γούσης, Κοντζιάλης, Παλλάς , Σουρβίνος Α. 4, Διαιτητές: Λεφάκης – Πάχης, Πέναλτι:2/4-2/2, Δίλεπτα: 2-2

 

ΚΥΠΑΡΙΣΣΗΣ ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ– ΕΓΣ ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ 33-34

Τα πεντάλεπτα: 3-5, 8-11, 11-14, 14-15, 16-20, (ημχ) 20-23, 23-25, 27-28, 31-33, 33-34

ΚΑΜΑΤΕΡΟ (Νίκος Αγγελόπουλος ): Βασιλόπουλος, Οικονομόπουλος, Φριμάς 4,Παπαδόπουλος, Καραμασιώτης, Αργυριάδης 1, Ζαφειράκης 3, Παπαντώνης 5, Μπαζδέκης 12, Βουλγαράκης 4, Λιάπης 2, Βάλβης 2,

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ (Χρήστος Δεληχρήστος): Τσιαχτσίρας, Τζάτσκας, Τσιταρίδας 4, Καραμπέλκος 2, Δεληχρήστος Λ. 2, Γαλανός 4, Γαλίτης 1, Φωτιάδης 3, Μαυρίδης 15, Κυπρίτης 1, Παναγιώτης, Νέστορας, Τσουβάρας, Αθανασιάδιος, Γεωργακόπουλος, Ιωάννου, Διαιτητές: Αντάλης-Φωκίτης Δίλεπτα: 5-9, Πέναλτι:2/4-1/1

 

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ– ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 25–26

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 7-2, 8-3, 8-7, 12-12 (ημχ) 18-18, 20-19, 22-22, 23-24, 25-26

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ (Τοντόροβιτς Σωτήρης)  Αρώνης, Δαπόλας 12, Δαφνομήλης, Ζωγραφίδης 4, Ιωαννίδης 1, Κρητικός 4, Λάσκος 1, Λυσικάτος 2, Παπαναστασίου, Σωτηρίου, Τσακαράκης, Τωμαδάκης, Κωστόπουλος, Καλοριμίδης 1, Οικονόμου 1,

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Καρασαβίδης Γιώργος) : Αλαχούζος, Αλεξάκης 1, Ανδριτσάκης, Ατσίδης, Γιαννόπουλος, Ζαγκάς 4, Μπαξεβανίδης, Παπαδόπουλος 7, Τσαλαπάτης 3, Τσικρίτζης, Κοντός, Ρεπούλιας, Διαιτητές: Λεφάκης-Πάχης, Δίλεπτα: 1-1, Πέναλτι: 1/1-1/1

 

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΙΤΕΣ ΠΥΛΙΑΣ– ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ 26-21

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 4-5, 7-6, 9-7, 11-10 (ημχ.) 15-11, 19-12, 22-14, 23-18, 26-21

ΠΥΛΑΙΑ (Παναγιώτης Γούσιος): Νικολαΐδης, Βεργόπουλος, Νεγκάκης, Παπαγεωργίου, Κατέχης 1, Αρβανίτης 7, Σακελάρης 1, Λασκαρούδης 5, Μπουλταδάκης 3, Τούνης 7, Μπρόικος 1, Καραμπέλης, Παπαδόπουλος 1, Χουζούρης, Τσόχας, Σαχίνογλου

ΑΣΤΕΡΑΣ (Θεόδωρος Βενάρδος): Τσάμκος 5, Μουστάκης 1, Βέργος, Μεντζινής 3, Σακάκαλογλου, Στυλιανέλης 1, Πανκέτος 3, Λόλας 7, Διαιτητές: Καρατζίνας-Ψύλλος Δίλπετα: 2-0 Πέναλτι: 0/0-2/4

 

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ- BITOLA29-24

Τα πεντάλεπτα: 6-2, 9-3, 12-5, 13-8, 16-10 (ημχ.) 17-15, 21-17, 23-20, 26-23, 29-24

ΔΙΟΜΗΔΗΣ (Γιώργος Σαΐτης): Καραμάνος 4, Κατσίλας 10, Κολυβάνης, Κορομίχης, Κωτσονάρος, Λαμπρόπουλος 4, Μακρής, Μπλάτσος 3, Ντούρος, Παπαντωνόπουλος, Παππάς 4, Παυλίδης , Ρουσόπουλος , Σαρρής 5, Σιώτος , Σμυρνιώτης, Μούγιτς, Μπινιάρης, Μπολιάρης, Μαυρογιάννης, Μπινιάρης Π., Μπινιάρης Γ

BITOLA (Ivan Markovski): Cucurski 4, Mandic, Markov 2, Kokovski, Gruevski, Stuvrevski , Popovski 5, Gucevski 2, Dimovski, Djukllevski, Pejanovski, Petovski , Elmazovski, Dejanovski, Konstantinovski , Ancevski 11, Kulevski , Hristovski, Ilijevski, Tzsunov, Najdenov, Mihailovski, Mitrevski, Pejanovski

Διαιτητές: Αντάλης-Φωκίτης Δίλεπτα: 1-1 Πέναλτι: 1/2- 1/2

 

ΦΙΛΛΙΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 1 – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ 28 -21

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-2, 6-4, 11-6, (ημχ.) 14-7, 19-9, 2-13, 22-16, 24-19, 28-21

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 1 (Τάσος Χατζηπαρασίδης): Στεργιόπουλος, Στεμπάρη, Τζιμπούλας 3, Γκάρας 6, Παπαδόπουλος, Κοντόπουλος 1,Σαράφης 4, Μπαλτάκης 3, Κουκουτσίδης 8,Ταραμόνλης, Πάσχουλας 1, Ναβροζίδης 3, Μαραντίδης, Κουτσαντάς, Μπαρμπέρης, Τζορτζίνης

ΙΩΝΙΚΟΣ (Ευάγγελος Καρνάβας) : Ζακινθυνός, Σιάτρας Σ., Σάρογλου, Μάινας 3, Μάκης, Βεζύρης, Ροδίτης 1, Βασιλείου-Τσάφος Α., Κοβάνης, Θεωδορόπουλος 4,Τσίλικας, Σβετζούρης, Κωνσταντέλος, Κάστορας 3, Σιάτρας Χ. 3,Τραπεζάρης, Βασιλείου-Τσάφος, Διαιτητές: Δημάκης-Καρατζίνας, Δίλεπτα: 2-0 Πέναλτι: 1/2 – 1/1

 

ΧΑΝΘ - ΠΑΟΚ 28- 28

Τα πεντάλεπτα: 4-3, 5-7, 9-10, 12-11, 14-14, (ημχ.) 15-21, 19-25, 24-25, 26-25, 28-28

ΧΑΝΘ (Λαππάς Κυριάκος): Γιαπιτζόγλου, Παπαδόπουλος, Καραπαναγιώτης, Γκουτζίκας 10, Θεοδώρου, Ανδρεαδάκης, Μυρωδίκος, Μηλιόπουλος, Αγαθονίκος 9, Μαμούρης 5, Βασιλακόπουλος, Καλαΐτζήδης , Ασκοπίδης 1, Σαπουτζάκης 2, Πάτζιος

ΠΑΟΚ (Αλέξης Παπαβασίλης): Γιαννακίδης 4, Παπαβασίλης 7, Κιάκος, Βιολιώτης, Ιωάννου, Κουρκουλάκης 1, Καμπίτσης 4, Ντίνας, Γκιόκα, Βαΐτσης 2, Εμμανουήλ 5, Σκυτούδης, Δουμτσής, Ίτσιος 5, Κοντορίνης, Παπαδόπουλος, Διαιτητές: Ψύλλος – Καραντάνος, Δίλεπτα: 1-3 Πέναλτι: 0/0-0/2

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Β’ ΦΑΣΗ- ΘΕΣΕΙΣ 1-8

1ος όμιλος

1. Πυλαία 4

2. Άρης Νίκαιας 2

3. Φοίβος Συκεών 2

4. ΔΙΚΕΑΣ 0

 

2ος όμιλος

1. Ζαφειράκης Νάουσας 4

2. Φίλιππος Βέροιας 4

3. ΓΑΣ Καματερού 0

4. Ιωνικός ΝΦ 0

 

Β’ ΦΑΣΗ- ΘΕΣΕΙΣ 9-16

3ος όμιλος

1. Φαίακας Κέρκυρας 4

2. Διομήδης Άργους 4

3. ΑΣΕ Δούκα 0

4. Bitola0

 

4ος όμιλος

1. ΠΑΟΚ 3

2. Πανιώνιος 2

3. Βριλήσσια 2

4. ΧΑΝΘ 1

ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΗΣ

H iRepair έφτασε στην Βέροια!

Ψητοπωλείο

sidiropoulos

studio 69