tsakiridis ban july21

sidiropoulos oil

Παντελής Μαϊόβης, Νευρολόγος, MSc, PhD
The Espressonist

Δείτε το φυλλάδιο προσφορών!

access ban20

Στον τελικό των παμπαίδων ο Φίλιππος

filippos zafeirak

Μετά από δύο συγκλονιστικά σε εξέλιξη παιχνίδια, υψηλού επιπέδου, Πυλαία και Φίλιππος Βέροιας κατέκτησαν τις πρώτες θέσεις στον 1ο και 2ο όμιλο της Β΄ φάσης αντίστοιχα και θα διεκδικήσουν αύριο στις 12:00 (Αγία Τριάδα) τον τίτλο στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων- Diomidis Cup».

Στο παιχνίδι που έκρινε την 1η και 2η θέση στον 1ο όμιλο η Πυλαία αναδείχθηκε ισόπαλη 18-18 με τον Φοίβο, ο οποίος ήθελε μόνο νίκη. Η ομάδα της Πυλαίας προηγήθηκε 13-10 (37’) με τον Φοίβο να γυρίζει το ματς στο 43’ (13-16), αλλά να μην διατηρεί για πολύ το προβάδισμα. Η Πυλαία ισοφάρισε σε 16-16 και 18-18, αλλά ο Φοίβος είχε την τελευταία επίθεση με παίκτη παραπάνω, λόγω δίλεπτης αποβολής, την οποία και δεν εκμεταλλεύτηκε.

Έτσι ο Φοίβος έμεινε στην 3η θέση και θα παίξει για θέσεις 5-6, ενώ ο Άρης που νίκησε τον ΔΙΚΕΑ και το πρωί έκανε την έκπληξη κόντρα στον Φοίβο, θα παίξει για το χάλκινο μετάλλιο κόντρα στον Ζαφειράκη Νάουσας.

Στο δεύτερο μεγάλο ματς του απογευματινού προγράμματος που έκρινε το δεύτερο «εισιτήριο» του τελικού από τον 2ο όμιλο, ο Φίλιππος Βέροιας νίκησε με γκολ δέκα δευτερόλεπτα πριν το τέλος τον Ζαφειράκη Νάουσας με 20-19. Οι Ναουσαίοι ακόμα και με ισοπαλία έπαιρναν την πρόκριση για τον τελικό και κρατούσαν την τύχη στα χέρια τους, αλλά το σενάριο που ακολούθησε ήταν σχεδόν…. επιστημονικής φαντασίας.

Ο Ζαφειράκης ήταν μπροστά με ένα γκολ και είχε κερδίσει πέναλτι, δύο λεπτά πριν το τέλος, έχοντας αριθμητικό πλεονέκτημα με τον Φίλιππο να παίζει με 4 παίκτες, λόγω δύο δίλεπτων αποβολών!

Ο Ζαφειράκης έχασε το πέναλτι ο Φίλιππος ισοφάρισε και στην τελευταία του επίθεση, η ομάδα της Νάουσας έμεινε με 5 παίκτες, λόγω δίλεπτης αποβολής, αφού για κάποια δευτερόλεπτα αμύνθηκε με 7 παίκτες γηπέδου!

Στην τελευταία επίθεση ο Φίλιππος έχοντας πλέον πλήρη σύνθεση σημείωσε το γκολ με το οποίο πήρε την πρόκριση.

Live streaming

O τελικός Πυλαία- Φίλιππος θα μεταδοθεί σε Live streaming από τρεις κάμερες σε Full High Definition στο παρακάτω link: https://new.livestream.com/live-megalopolis/events/3161109

ΤΑ AΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

1ος όμιλος

Πυλαία- ΔΙΚΕΑΣ 26-21

Άρης Νίκαιας- Φοίβος Συκεών 25-24

Άρης Νίκαιας- ΔΙΚΕΑΣ 27-19

Πυλαία- Φοίβος 18-18

2ος όμιλος

Φίλιππος Βέροιας- Ιωνικός ΝΦ 26-21

ΓΑΣ Καματερού- Ζαφειράκης Νάουσας 33-34

ΓΑΣ Καματερού- Ιωνικός ΝΦ 31-22

Φίλιππος Βέροιας- Ζαφειράκης Νάουσας 20-19

3ος όμιλος

Δούκας- Φαίακας  27-33

Διομήδης- Bitola 29-24

Διομήδης- Φαίακας 28-28

Δούκας- Bitola 25-27

4ος όμιλος

Βριλήσσια- Πανιώνιος 25-26

ΧΑΝΘ- ΠΑΟΚ 28-28

Βριλήσσια- ΠΑΟΚ 30-20

ΧΑΝΘ- Πανιώνιος 21-36

Θέσεις 17-20

Αγριά Βόλου- Φίλιππος Βέροιας (2) 20-23

Πολιτεία- Ορμή Λουξ 24-16

Ορμή Λουξ Πάτρας- Αγριά 16-24

Φίλιππος (2)- Αερωπός Έδεσσας 24-18

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΟΡΜΗ ΛΟΥΞ ΠΑΤΡΑΣ - ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΓΡΙΑΣ 16-24

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 4-2, 7-5, 9-10 , 12-14 (ημχ.), 13-15, 13-16, 14-18, 15-19, 16-24

ΟΡΜΗ ΛΟΥΞ ΠΑΤΡΑΣ (Αναστασέλος Βασίλης): Παπανικολάου 3, Κριθαράς, Κουτσούβας 1, Φραντζής 1, Δρίτσας, Καρύδης Γ.-Α. 3, Καλλιακμάνης, Αγγελόπουλος, Μπαράκος 4, Τζαμόπουλος , Πανταζόπουλος 4, Θεοκάτος, Καρύδης

ΑΓΡΙΑ (Αντώνης Χαλκιάς): Χούστης 4, Μηλιόρδος, Μακρής, Κωνσταντέλιας 6, Καραντάκος 4, Δούλας 1, Σιώμος, Δεμέλης, Χιώτης, Φώτος 9, Αμυγδαλιάς, Σταματής , Χαλκιάς

Διαιτητές: Ψύλλος-Καρατζίνας, Δίλεπτα: 1-1, Πέναλτι: 0/0-0/0

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 2 - ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 24-18
Τα πεντάλεπτα: 2-1, 3-5, 6-6, 9-7, 10-9 (ημχ.), 13-9, 17-12, 21-14, 24-16, 24-18

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Τάσος Χατζηπαρασίδης): Κοτσαμπάσης, Μπασδέκας, Παπαδόπουλος 2, Ελευθεριάδης Β. 2, Κετόγλου, Ελευθεριάδης Γ. 2, Κωσταράκης 6, Ορφανουδάκης 2, Ξυλογιάννης, Ζούζος 3, Γιουρούκης, Παπαζαφειρίου 3, Τζούφρας, Γκιόζης 1, Διαμαντής, Βαλαβάνης 2, Πατρίκας 1
ΑΕΡΩΠΟΣ (Γιάννης Πηλαλίδης): Μουμτζιδέλλης Α., Κεραμυδάς, Μαστοράκης, Λιόφης 5, Κυριμλίδης 3, Μελέτης 3, Γαλανός 2, Ρόμπης-Σατσκός 2, Σιάντσης 2, Καρανικόλας, Μουμτζιδέλλης Φ., Κεσίσης, Καρακατσάνης, Γουρουφίδης, Πετρίδης, Μισιραίδης 1, Πάσχος
Διαιτητές: Λεφάκης-Πάχης, Δίλεπτα: 1-0, Πέναλτι: 0/0-0/0

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ - ΑΟ ΦΑΙΑΞ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 28-28
Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-2, 7-4, 9-7, 13-12 (ημχ.), 18-14, 22-19, 24-26, 26-27, 28-28
ΔΙΟΜΗΔΗΣ (Γιώργος Σαΐτης): Καραμάνος 2, Κατσίλας 9, Κολυβάνης, Κορομίχης, Κωτσονάρος 2, Λαμπρόπουλος 3, Μακρής, Μπλάτσος 1, Ντούρος, Παπαντωνόπουλος, Παππάς 3, Παυλίδης 1, Ρουσόπουλος , Σαρρής 6, Σιώτος 1, Σμυρνιώτης, Μούγιτς, Μπινιάρης Π., Μπολιάρης, Μαυρογιάννης, Μπινιάρης Π., Μπινιάρης Γ.
ΦΑΙΑΚΑΣ (Σπύρος Παγιάτης): Παγιάτης Γ. 11, Σουρβίνος Π. 8, Σουλάνης 5, Φιλαρέτος 1, Παπαδόπουλος, Προσαλεύτης, Κονισμοπολιάτης, Κεμεντζόπουλος, Πούλης, Παγιάτης, Σοφιανός, Γούσης, Κοντζιάλης, Παλλάς , Σουρβίνος Α. 3
Διαιτητές: Καραπάνος-Καρατράντος, Δίλεπτα: 5-4, Πέναλτι: 0/0-0/0

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ 27-19
Τα πεντάλεπτα: 2-3, 4-4, 5-7, 8-9, 13-10 (ημχ.), 16-11, 18-14, 20-16, 25-17, 27-19
ΑΡΗΣ (Ιωάννης Γρηγοράκης): Ακερμανίδης 2, Αρτινιάν 1, Ασβεστάς, Γρέκας, Δρογκάρης, Θωμαΐδης, Καλπέρης Θ., Καλπέρης Λ., Κοντολένγκος 2, Κρεμμύδας 9, Μαστρογιαννάκης, Νάκης, Πατσουλίνης 3, Πογάτος 9, Βλάχος, Χουρσουτιάν 1
ΔΙΚΕΑΣ (Θεόδωρος Βενάρδος): Τσάμκος 4, Μουστάκης 1, Βέργος, Μεντζινής 3, Σακάλογλου, Στυλιανέλης 4, Γιαννέτος 3, Λόλας 3
Διαιτητές: Αντάλης-Φωκίτης, Δίλεπτα: 0-4, Πέναλτι: 0/0-0/0

ΕΣΝ ΒΡΙΛΛΗΣΙΑ - ΠΑΟΚ 30-20
Τα πεντάλεπτα: 8-4, 9-6, 9-7, 13-10, 14-12 (ημχ.), 15-16, 18-16, 23-18, 28-19, 30-20
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ (Σωτήριος Τοντόροβιτς): Αρώνης 1, Δαπόλας 1, Δαφνομήλης, Ζωγραφίδης 13, Ιωαννίδης 5, Κρητικός 6, Λάσκος 4, Λυσικάτος, Παπαναστασίου, Σωτηρίου, Τσακαράκης, Τωμαδάκης, Κωστόπουλος, Καλοριμίδης, Οικονόμου

ΠΑΟΚ (Αλέξης Παπαβασίλης): Γιαννακίδης 1, Παπαβασίλης 8, Κιάκος, Βιολιώτης, Ιωάννου, Κουρκουλάκης 1, Καμπίτσης 3, Ντίνας 1, Γκιόκα, Βαΐτσης 1, Εμμανουήλ, Σκυτούδης 1, Δουμτσής 3, Ίτσιος, Κοντορίνης, Παπαδόπουλος 1
Διαιτητές: Καρατζίνας-Ψύλλος, Δίλεπτα: 0-1 Πέναλτι: 0/0-0/0

ΚΥΠΑΡΙΣΣΗΣ ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ 31-22
Τα πεντάλεπτα: 4-2, 7-3, 10-4, 14-7, 16-8 (ημχ.), 18-13, 20-14, 25-15, 27-17, 31-22
ΚΑΜΑΤΕΡΟ (Νίκος Αγγελόπουλος): Βασιλόπουλος, Οικονομόπουλος, Φρίμας 6, Παπαδόπουλος 4, Καραμασιώτης, Αργυριάδης 2, Ζαφειράκης 3, Παπαντώνης 3, Μπαζδέκης 10, Βουλγαράκης 4, Λιάπης, Βάλβης 2
ΙΩΝΙΚΟΣ (Ευάγγελος Καρνάβας): Ζακινθυνός, Σιάτρας Σ., Σάρογλου, Μάινας 5, Μάνης 2, Βεζύρης, Ροδίτης, Βασιλείου-Τσάφος Α., Κοβάνης, Θεωδορόπουλος 2,Τσιλίκας 1, Σβετζούρης, Κωνσταντέλος 5, Κάστορας, Σιάτρας Χ. 7,Τραπεζάρης, Βασιλείου-Τσάφος,
Διαιτητές: Καραπάνος-Δημάκης, Δίλεπτα: 6-3, Πέναλτι: 0/0-0/0

ΧΑΝΘ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ 21-36
Τα πεντάλεπτα: 1-4, 2-8, 2-10, 4-16, 6-18 (ημχ.), 11-21, 14-23, 17-27, 17-32, 21-36
ΧΑΝΘ (Κυριάκος Λαππάς): Γιαπιτζόγλου 1, Παπαδόπουλος 3, Καραπαναγιώτης, Γκουτζίκας 4, Θεοδώρου 4, Ανδρεαδάκης 2, Μυρωδίκος 1, Μηλιόπουλος, Αγαθονίκος, Μαμούρης 6, Βασιλακόπουλος, Καλαϊτζής , Ασκεπίδης, Πάτζιος
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Γιώργος Καρασαβίδης): Αλαχούζος 5, Αλεξάκης 4, Ανδριτσάκης 6, Ατσίδης 4, Γιαννόπουλος, Μπαξεβανίδης Κ., Ζαγκάς 3, Μπαξεβανίδης Θ. 8, Τσαλαπάτης 1, Τσικριτζής, Κοντός, Ρεπούλιας
Διαιτητές: Ψύλλος-Καρατζίνας, Δίλεπτα: 0-3, Πέναλτι: 0/0-0/0

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - BITOLA 25-27
Τα πεντάλεπτα: 1-2, 4-6, 6-9, 10-13, 15-19 (ημχ.), 19-22, 20-24, 23-26, 25-27, 25-27
ΔΟΥΚΑΣ (Δημήτρης Στραβομύτης): Κατσαρής, Καλαργυρός, Ζώης 6, Σκαρής 10, Κωνστανταρόπουλος 2, Λαφαζάνος, Χριστοφορίδης, Ραλλάκης, Αργυρόπουλος, Σπυλιώτης 4, Δρίτσας, Κωστόπουλος 1, Πατμανίδης 2, Κολλιός, Κωσταντινίδης

BITOLA (Ivan Markovski): Cucurski, Mandic, Markov, Kokovski, Gruevski, Stuvrevski , Popovski 16, Gucevski, Dimovski, Djukllevski, Pejanovski, Petovski, Elmazovski, Dejanovski, Konstantinovski , Ancevski 2, Kulevski , Hristovski 3, Ilijevski, Tzsunov 6, Najdenov, Mihailovski, Mitrevski, Pejanovski
Διαιτητές: Καραπάνος-Δημάκης, Δίλεπτα: 3-3, Πέναλτι: 0/0-0/0

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΠΟΛΙΤΕΣ ΠΥΛΑΙΑΣ - ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ 18-18
Τα πεντάλεπτα: 3-1, 4-2, 5-4, 8-5, 8-6 (ημχ.), 11-8, 13-10, 13-14, 14-16, 18-18
ΠΥΛΑΙΑ (Παναγιώτης Γούσιος): Νικολαΐδης, Βεργόπουλος, Νεγκάκης, Παπαγεωργίου 1, Κατέχης, Αρβανίτης 2, Σακελάρης 2, Λασκαρούδης 2, Μπουλταδάκης 4, Τούνης 5, Μπρόικος, Καραμπέλης, Παπαδόπουλος 2, Χουζούρης, Τσόχας, Σαχίνογλου

ΦΟΙΒΟΣ (Θανάσης Καρακεχαγιάς): Γιαγκούλας, Μεγγίδης, Κομίτης, Μπόσκος 4, Παναγιώτης, Γεωργαντόπουλος 7, Αθανασιάδης, Μήγγας 3, Σιγγιρίδης 2, Καρακεχαγιάς 2, Μαργαρίτης, Θωίδης, Αρβανίτης, Μυρκάτος, Φωτόγλου, Καλαϊτζής, Καρακούτας, Παντελίδης
Διαιτητές: Αντάλης-Φωκίτης, Δίλεπτα: 7-1, Πέναλτι: 0/0-0/0

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 1 - ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΣΑΣ 20-19
Τα πεντάλεπτα: 3-1, 5-2, 6-3, 7-4, 7-7 (ημχ.), 10-10, 12-12, 16-14, 17-17, 20-19
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 1 (Τάσος Χατζηπαρασίδης): Στεργιόπουλος 2, Στεμπάρης, Τζιμπούλας 4, Γκάρας, Παπαδόπουλος, Κοντόπουλος, Σαράφης, Μπαλτατζής 3, Κουκουτσίδης,Ταραμόνλης 6, Πάσχουλας 1, Ναβροζίδης, Μαραντίδης, Κουτσαντάς, Μπαρμπέρης, Τζορτζίνης

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ (Χρήστος Δεληχρήστος): Τσιαχτσίρας, Τζάτσκας, Τσιγαρίδας 6, Καραμπέλκος 2, Δεληχρήστος 3, Γαλανός 2, Γαλίτης, Φωτιάδης 3, Μαυρίδης 3, Κυπρίτης, Παναγιώτης, Νέστορας, Τσουβάρας, Αθανασιάδιος, Γεωργακόπουλος, Ιωάννου
Διαιτητές: Αντάλης-Φωκίτης, Δίλεπτα: 5-4, Πέναλτι: 0/0-0/0

ΤΕΛΙΚΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Β’ ΦΑΣΗ- ΘΕΣΕΙΣ 1-8

1ος όμιλος

1. Πυλαία 5

2. Άρης Νίκαιας 4

3. Φοίβος Συκεών 3

4. ΔΙΚΕΑΣ 0

2ος όμιλος

1. Φίλιππος Βέροιας 6

2. Ζαφειράκης Νάουσας 4

3. ΓΑΣ Καματερού 2

4. Ιωνικός ΝΦ 0

Β’ ΦΑΣΗ- ΘΕΣΕΙΣ 9-16

3ος όμιλος

1. Φαίακας Κέρκυρας 5

2. Διομήδης Άργους 5

3. Bitola 2

4. ΑΣΕ Δούκα 0

4ος όμιλος

1. Πανιώνιος 4

2. Βριλήσσια 4

3. ΠΑΟΚ 3

4. ΧΑΝΘ 1

ΤΟ ΑΥΡΙΑΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Άργος

8:30, Διομήδης Άργους- Βριλήσσια (θέσεις 11-12)

9:40, Bitola- ΠΑΟΚ (13-14)

Κίος

8:30, Αερωπός Έδεσσας- Ορμή Λουξ Πάτρας (θέσεις 19-20)

9:40, Φαίακας Κέρκυρας- Πανιώνιος (θέσεις 9-10)

Ναύπλιο

8:30, Πολιτεία- Αγριά Βόλου (θέσεις 17-18)

9:40, ΑΣΕ Δούκα- ΧΑΝΘ (θέσεις 15-16)

Αγία Τριάδα

8:30, ΔΙΚΕΑΣ- Ιωνικός ΝΦ (θέσεις 7-8)

9:40, Φοίβος Συκεών- ΓΑΣ Καματερού (θέσεις 5-6)

10:50, Άρης Νίκαιας- Ζαφειράκης Νάουσας (Μικρός τελικός, θέσεις 3-4)

12:00, Πυλαία- Φίλιππος Βέροιας (Τελικός, θέσεις 1-2)

ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΗΣ

H iRepair έφτασε στην Βέροια!

Ψητοπωλείο

sidiropoulos

studio 69