tsakiridis ban july21

sidiropoulos oil

Παντελής Μαϊόβης, Νευρολόγος, MSc, PhD
The Espressonist

Δείτε το φυλλάδιο προσφορών!

access ban20

Έκλεισε η "οκτάδα" των παμπαίδων

filippos argos

Μετά το τέλος της 5ης αγωνιστικής, ολοκληρώθηκε η Α’ φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παμπαίδων- Diomidis Cup. Πυλαία, Άρης Νίκαιας, Καματερό και Ιωνικός ΝΦ «τσέκαραν» τα εισιτήρια τους για την οχτάδα και μαζί με Φίλιππο Βέροιας, Ζαφειράκη Νάουσας, Φοίβο Συκεών και ΔΙΚΕΑ θα διεκδικήσουν τα τρία πρώτα μετάλλια.

Στους πρωινούς αγώνες ο Ιωνικός ΝΦ νίκησε 20-19 τον Πανιώνιο στον αγώνα που έκρινε την 2η θέση στον 3ο όμιλο. Στον 1ο όμιλο Πυλαία και Άρης συνέχισαν με νίκες και εξασφάλισαν εύκολα τις δύο πρώτες θέσεις και μαθηματικά. Στον 2ο όμιλο ο ΓΑΣ Καματερού επιβλήθηκε της ΧΑΝΘ με 20-16 και ακολούθησε τον Φίλιππο στην επόμενη φάση. Στον 4ο όμιλο η πρόκριση είχε κριθεί από την προηγούμενη ημέρα με τους Φοίβο και ΔΙΚΕΑ να παίρνουν εύκολα τα δύο προνομιούχα εισιτήρια.

Εθελοντική αιμοδοσία

Εκτός από το αθλητικό κομμάτι της διοργάνωσης, το «DIOMIDIS CUP» δείχνει και το κοινωνικό του πρόσωπο μέσα από την συνεργασία με τον Σύλλογο Εθελοντών Αιμοδοτών «Δεσμοί Αίματος» (http://www.desmoiaimatos.gr/), στα πλαίσια της οποίας θα πραγματοποιηθεί σήμερα (17:00-20:30) Εθελοντική Αιμοδοσία –ενταγμένη στο καλεντάρι του τουρνουά στο χώρο της Παιδικής Νεανικής Βιβλιοθήκης του Δήμου Άργους.

Επίσκεψη στις Μυκήνες

Το «DIOMIDIS CUP» έχει και πολιτιστικό χαρακτήρα. Έτσι σήμερα το απόγευμα, θα πραγματοποιηθεί η επίσκεψη όλων των αποστολών στον Αρχαιολογικό Χώρο των Μυκηνών και ξενάγηση στο ομώνυμο Αρχαιολογικό Μουσείο.

Πάρτυ αποστολών

Επίσης, από φέτος στην διοργάνωση καθιερώνεται και το πάρτυ των αποστολών, το οποίο θα πραγματοποιηθεί το βράδυ σε παραλιακό μαγαζί της Νέας Κίου.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΑΡΓΟΣ
Α ΑΣΕ Δούκα vs Φίλιππος Βέροιας/ Αμύντας 13-17
Α Αερωπός Έδεσσας vs Γ.Ν.Ο Άρης Νίκαιας 15-25
Α Α.Ο Διομήδης vs Κωνσταντινοπολίτες Πυλαίας 13-19
Β ΕΣΝ Βριλήσσια ΡΕΠΟ

ΝΕΑ ΚΙΟΣ
Β ΧΑΝΘ vs Κυπαρίσσης ΓΑΣ Καματερού 16-20
C Π Β Ορμή Λουξ vs Φίλιππος Βέροιας 6-21

Πανιώνιος ΓΣΣ vs Ιωνικός Α.Σ Νέας Φιλαδέλφειας 19-20

C ΠΑΟΚ ΡΕΠΟ

ΝΑΥΠΛΙΟ
C Α.Ο Πολιτεία vs Ε.Γ.Σ Ζαφειράκης Νάουσας 7-18
D Α.Ο Φαίαξ Κέρκυρας vs HJS Bitola 26-13

D Κένταυρος Αγριάς Βόλου vs Φοίβος Συκεών 17-14
D Νέα Ιωνία Δικέφαλος Αστέρας ΡΕΠΟ

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΡΓΟΣ

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 2 13-17

Τα πεντάλεπτα: 4-3, 5-5, 6-9 (ημχ) 6-9, 7-12, 10-14, 12-16, 13-17

ΔΟΥΚΑΣ (Δημήτρης Στραβομύτης): Κατσαρής, Καλαργυρός , Ζώης 2, Σκαρής Γ. 2, Κωστανταρόπουλος 2, Λαφαζάνο, Χριστοφορίδης, Ραλλάκης, Αργυρόπουλος, Σπυλιώτης 2, Δρίτσας, Κωστόπουλος 5, Πατμανίδης, Κολλιός, Κωσταντινίδης

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Τάσος Χατζηπαρασίδης): Κοτσαμπάσης, Μπασδέκας, Παπαδόπουλος 1, Ελευθεριάδης Β. 6, Κετόγλου, Ελευθεριάδης Γ. 1, Κωσταράκης 2, Ορφανουδάκης, Ξυλογιάννης 1, Ζούζος 4, Γιουρούκης, Παπαζαφείριου, Τζούφρας, Γκιόζης 3, Διαμαντής, Βαλαβάνης

Διαιτητές: Φωκίτης – Καραντάνος Δίλεπτα: 1-2, Πέναλτι 2/3 – 0/3

ΠΑΣ ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ – ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 15-25

Τα πεντάλεπτα: 2-5, 3-9, 5-14, 6-16 (ημχ.) 9-21, 13-22, 14-24, 15-25

ΑΕΡΩΠΟΣ (Γιάννης Πηλαλίδης): Μουμτζιδέλλης Α., Κεραμυδάς, Μαστοράκης, Λιόφης 5, Κυριμλίδης 2, Μελέτης 3, Γαλανός, Ρόμπης-Σατσκός 2, Σιάντσης, Καρανικόλας 2, Μουμτζιδέλλης Φ. 1, Κεσίσης, Καρακατσάνης, Γουρουφίδης, Πετρίδης, Μισιραίδης, Πάσχος
ΑΡΗΣ (Ιωάννης Γρηγοράκης): Ακερμανίδης 1, Αρτινιάν 2, Ασβεστάς 1, Γρέκας, Δρογκάρης, Θωμαΐδης 2, Καλπέρης Θ., Καλπέρης Λ., Κοντολένγκος, Κρεμμύδας 4, Μαστρογιαννάκης 1, Νάκης, Πατσουλίνης 3, Πογάτος 5, Βλάχος 3, Χουρσουτιάν 3 Διαιτητές: Φωκίτης – Καρατράνος Δίλεπτα: 3-1 Πέναλτι 0/1-1/2

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ – ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΙΤΕΣ ΠΥΛΑΙΑΣ 13 – 19

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 5-7, 6-8, 6-10, (ημχ.) 8-12, 11-13, 13-16, 13-19
ΔΙΟΜΗΔΗΣ (Γιώργος Σαΐτης): Καραμάνος 2, Κατσίλας 3, Κολυβάνης, Κορομίχης, Κωτσονάρος, Λαμπρόπουλος 2, Μακρής, Μπλάτσος 2, Ντούρος, Παπαντωνόπουλος, Παππάς, Παυλίδης , Ρουσόπουλος , Σαρρής 4, Σιώτος , Σμυρνιώτης, Μούγιτς, Μπινιάρης, Μπολιάρης, Μαυρογιάννης, Μπινιάρης Π., Μπινιάρης Γ.

ΠΥΛΑΙΑ (Παναγιώτης Γούσιος): Νικολαΐδης, Βεργόπουλος, Νεγκάκης, Παπαγεωργίου 1, Κατέχης, Αρβανίτης 7, Σακελάρης 1, Λασκαρούδης 2, Μπουλταδάκης 4, Τούνης 3, Μπρόικος, Καραμπέλης, Παπαδόπουλος 1, Χουζούρης, Τσόχας, Σαχίνογλου Διαιτητές: Αυταλής-Φωκίτης, Δίλεπτα: 0-3

Πέναλτι: 2/5-0/1

ΝΕΑ ΚΙΟΣ

ΧΑΝΘ – ΚΑΜΑΤΕΡΟ 16-20

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 4-2, 5-2, 7-6 (ημχ.) 11-9, 13-13, 15-16, 16-20

ΧΑΝΘ (Λαππάς Κυριάκος): Διαμανίδης, Γιαπιτζόγλου, Παπαδόπουλος, Καραπαναγιώτης, Γκουτζίκας 4, Θεοδώρου, Ανδρεαδάκης, Μυρωδίκος, Μηλιόπουλος 1, Αγαθονίκος 9, Μαμούρης, Βασιλακόπουλος, Καλαΐτζήδης ,

Ασκοπίδης, Σαπουτζάκης, Πάτζιος 1

ΚΑΜΑΤΕΡΟ (Νίκος Αγγελόπουλος ): Βασιλόπουλος, Οικονομόπουλος, Φριμάς 3,Παπαδόπουλος 1, Καραμασιώτης 1, Αργυριάδης 1, Ζαφειράκης 1, Παπαντώνης 3, Μπαζδέκης 2, Βουλγαράκης 5, Λιάπης 2, Βάλβης 1,

Διαιτητές: Καρατζίνας, Ψύλλος, Δίλεπτα: 0 – 0, Πέναλτι: 0/0-0/1

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ – ΕΓΣ ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ 7-18

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 2-3, 2-4, 3-7 (ημχ.) 3-10, 3-13, 5-16, 7-18

ΠΟΛΙΤΕΙΑ (Γιάννης Χήνος): Λουράκης, Σιακάρας 2, Λώρας 2, Μαρκοπουλιώτης 1, Σταθόπουλος, Σιδέρης, Κάπαρης 2, Κούλας, Ρησιωνάς

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ (Χρήστος Δεληχρήστος): Τσιαχτσίρας 3, Τζάτσκας, Τσιταρίδας 4, Καραμπέλκος 1, Δεληχρήστος Λ. 1, Γαλανός 1, Γαλίτης, Φωτιάδης 2, Μαυρίδης 2, Κυπρίτης, Παναγιώτης 4, Νέστορας, Τσουβάρας, Αθανασιάδιος, Γεωργακόπουλος, Ιωάννου Διαιτητές: Πάχης-Ψύλλος,  Δίλεπτα: 1-2, Πέναλτι: 0/1-0/0

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ 19-20

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Καρασαβίδης Γιώργος) : Αλαχούζος, Αλεξάκης 1, Ανδριτσάκης, Ατσίδης, Γιαννόπουλος, Ζαγκάς 4, Μπαξεβανίδης, Παπαδόπουλος 7, Τσαλαπάτης 3, Τσικρίτζης, Κοντός, Ρεπούλιας

ΙΩΝΙΚΟΣ (Ευάγγελος Καρνάβας) : Ζακινθυνός, Σιάτρας Σ., Σάρογλου, Μάινας 3, Μάκης 4, Βεζύρης, Ροδίτης 3, Βασιλείου-Τσάφος Α., Κοβάνης, Θεωδορόπουλος 1,Τσίλικας, Σβετζούρης, Κωνσταντέλος, Κάστορας 4, Σιάτρας Χ.,Τραπεζάρης, Βασιλείου-Τσάφος, Διαιτητές: Ψύλλος-Καρατζίνας, Δίλεπτα: 2-2 Πέναλτι: 0/0-1/1

ΝΑΥΠΛΙΟ

ΑΟ ΦΑΙΑΞ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΒΙΤΟLA 26-13

Τα πεντάλεπτα: 3-0, 7-1, 12-2, 16-4 (ημχ.) 18-9, 19-9, 22-10, 26-13

ΦΑΙΑΚΑΣ (Σπύρος Παγιάτης): Παγιάτης Γ. 5, Σουρβίνος Π. 7, Σουλάνης 3, Φιλαρέτος , Παπαδόπουλος, Προσαλεύτης 3, Κονισμοπολιάτης, Κεμεντζόπουλος, Πούλης, Παγιάτης, Σοφιανός, Γούσης, Κοντζιάλης, Παλλάς , Σουρβίνος Α. 6

BITOLA (Ivan Markovski): Cucurski, Mandic 5, Markov, Kokovski 2, Gruevski, Stuvrevski, Popovski, Gucevski 6, Dimovski, Djukllevski, Pejanovski 5, Petovski, Elmazovski, Dejanovski, Konstantinovski , Ancevski, Kulevski , Hristovski, Ilijevski, Tzsunov, Najdenov, Mihailovski, Mitrevski, Pejanovski 2

Διαιτητές: Πάχης – Λεφάκης Δίλεπτα: 0 – 0 Πέναλτι: 1/2 1/1

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΓΡΙΑΣ ΒΟΛΟΥ – ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ 17 – 14

Τα δίλεπτα: 3-2, 4-4, 7-5, 11-9, (ημχ.) 13-11, 13-12, 16-14, 17-14

ΑΓΡΙΑ (Αντώνης Χαλκιάς): Χούστης, Μηλιόρδης, Μακρής 5, Κωνσταντέλιας 2, Καραντάκος 2, Δούλας 3, Σιώμος, Δεμέλης, Χιώτης , Όφωτος 5, Αμυγδαλιάς, Σταματής, Χαλκιάς.

ΦΟΙΒΟΣ (Θανάσης Καρακεχαγιάς): Μεγγίδης, Γιαγκούλας, Κομίτης, Μήγγας, Μπόσκος, Γεωργαντόπουλος, Αθανασιάδης 1, Παναγιωτίδης, Φώτογλου, Καρακεχαγιάς Α., Σιγγιρίδης, Αρβανίτης 2, Μαρκάτος, Μαργαρίτης, Παντελίδης 3, Καρακούτας, Θωίδης 6, Καλαϊτζής 8 Διαιτητές: Λεφάκης-Πάχης Δίλεπτα: 0-0, Πέναλτι: 0/0-1/1

ΑΣ ΟΡΜΗ ΛΟΥΞ ΠΑΤΡΑΣ – ΦΙΛΛΙΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ1 6 – 21

T  δεκάλεπτα: 1-4, 1-5, 1-9, 2-11 (ημχ.) 2-13, 4-15, 4-17, 7-21

ΟΡΜΗ ΛΟΥΞ ΠΑΤΡΑΣ (Αναστασέλος Βασίλης): Παπανικολάου 2, Κριθαράς, Κουτσούβας, Φραντζής 1, Δρίτσας, Καρύδης Γ.-Α. 2, Καλλιακμάνης, Αγγελόπουλος, Μπαράκος 2, Τζαμόπουλος, Πανταζόπουλος, Θεοκάτος, Καρύδης

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 1 (Τάσος Χατζηπαρασίδης): Στεργιόπουλος, Στεμπάρη, Τζιμπούλας 4, Γκάρας 3, Παπαδόπουλος 2, Κοντόπουλος 4,Σαράφης, Μπαλτάκης, Κουκουτσίδης 2,Ταραμόνλης 2, Πάσχουλας 1, Ναβροζίδης 1, Μαραντίδης 2, Κουτσαντάς, Μπαρμπέρης, Τζορτζίνης Διαιτητές:Καρατζίνας-Ψύλλος,  Δίλεπτα: 3-1 Πέναλτι: 3/5-0/0

ΤΕΛΙΚΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ (σε 5 αγωνιστικές)

1ος όμιλος

1. Πυλαία 10

2. Άρης Νίκαιας 8

3. Διομήδης Άργους 6

4. ΑΣΕ Δούκα 2

5. Αερωπός Έδεσσας 0

6. Φίλιππος (2) 4

*Η κοινή ομάδα Φίλιππος Βέροιας/ Αμύντας Αμυνταίου είναι εκτός συναγωνισμού και ανεξάρτητα από την βαθμολογία καταλαμβάνει την 6η θέση.

2ος όμιλος

1. Φίλιππος Βέροιας (1) 8

2. ΓΑΣ Καματερού 6

3. Βριλήσσια 4

4. ΧΑΝΘ 2

5. Ορμή Πάτρας 0

3ος όμιλος

1. Ζαφειράκης Νάουσας 8

2. Ιωνικός ΝΦ 6

3. ΠΑΟΚ 4

4. Πανιώνιος 2

5. Πολιτεία 0

4ος όμιλος

1. Φοίβος Συκεών 6

2. ΔΙΚΕΑΣ 6

3. Φαίακας Κέρκυρας 4

4. Bitola 2

5. Αγριά Βόλου 2

ΟΙ ΝΕΟΙ ΟΜΙΛΟΙ

Β’ ΦΑΣΗ- ΘΕΣΕΙΣ 1-8

Στην Β’ φάση για θέσεις 1-8 προκρίθηκαν οι ομάδες που κατέλαβαν τις δύο πρώτες θέσεις στην Α’ φάση και αυτές μεταφέρουν τους βαθμούς που είχαν κερδίσει κόντρα στις ομάδες που επίσης προκρίθηκαν. Οι όμιλοι δημιουργούνται με την διασταύρωση των ομίλων 1-4, 2-3.

1ος όμιλος

1. Πυλαία 2 (14-13)

2. Φοίβος 2 (21-15)

3. Άρης Νίκαιας 0 (13-14)

4. ΔΙΚΕΑΣ 0 (15-21)

2ος όμιλος

1. Ζαφειράκης Νάουσας 2 (24-16)

2. Φίλιππος Βέροιας 2 (18-16)

3. ΓΑΣ Καματερού 0 (16-18)

4. Ιωνικός ΝΦ 0 (16-24)

ΤΟ ΑΥΡΙΑΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ- ΠΕΜΠΤΗ 10/7

1ος όμιλος

Νέα Κίος, 09:40 Πυλαία- ΔΙΚΕΑΣ

Άργος, 09:40 Άρης Νίκαιας- Φοίβος Συκεών

Νέα Κίος, 17:40 Άρης Νίκαιας- ΔΙΚΕΑΣ

Νέα Κίος, 18:50 Πυλαία- Φοίβος (live streaming)

2ος όμιλος

Νέα Κίος, 10:50 Φίλιππος Βέροιας- Ιωνικός ΝΦ

Άργος 10:50, ΓΑΣ Καματερού- Ζαφειράκης Νάουσας

Άργος, 18:50 ΓΑΣ Καματερού- Ιωνικός ΝΦ

Νέα Κίος, 20:00 Φίλιππος Βέροιας- Ζαφειράκης Νάουσας (live streaming)

Β’ ΦΑΣΗ- ΘΕΣΕΙΣ 9-16

Αντίστοιχα για τις θέσεις 9-16, δημιουργούνται δύο καινούργιοι όμιλοι από τις ομάδες που κατέλαβαν τις θέσεις 3,4 στην Ά φάση. Οι όμιλοι δημιουργούνται με την διασταύρωση των ομίλων 1-4, 2-3.

3ος όμιλος

1. Φαίακας Κέρκυρας 2 (26-13)

2. Διομήδης Άργους 2 (22-21)

3. ΑΣΕ Δούκα 0 (21-22)

4. Bitola 0 (13-26)

4ος όμιλος

1. Βριλήσσια 2 (22-13)

2. ΠΑΟΚ 2 (20-19)

3. Πανιώνιος 0 (19-20)

4. ΧΑΝΘ 0 (13-22)

ΤΟ ΑΥΡΙΑΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

3ος όμιλος

Ναύπλιο, 09:40 Δούκας- Φαίακας

Άργος, 12:00 Διομήδης- Bitola

Άργος, 17:40 Διομήδης- Φαίακας

Άργος, 20:00  Δούκας- Bitola

4ος όμιλος

Ναύπλιο, 10:50 Βριλήσσια- Πανιώνιος

Νέα Κίος, 12:00 ΧΑΝΘ- ΠΑΟΚ

Ναύπλιο, 17:40 Βριλήσσια- ΠΑΟΚ

Ναύπλιο, 18:50 ΧΑΝΘ- Πανιώνιος

ΘΕΣΕΙΣ 17-20

Οι ομάδες που κατέλαβαν την 5η θέση στους ομίλους, παίζουν για θέσεις 17-20 ένας προς όλους.

1. Αγριά Βόλου

2. Αερωπός Έδεσσας

3. Πολιτεία

4. Ορμή Λούξ

ΤΟ ΑΥΡΙΑΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Νέα Κίος, 08:30 Αγριά Βόλου- Αερωπός Έδεσσας

Ναύπλιο, 08:30 Πολιτεία- Ορμή Λουξ

Άργος, 16:30 Πολιτεία- Αγριά

Νέα Κίος 16:30, Ορμή Λουξ- Αερωπός Έδεσσας

11/7 Ορμή Λουξ- Αγριά Βόλου

11/7 Πολιτεία- Αερωπός 

ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΗΣ

H iRepair έφτασε στην Βέροια!

Ψητοπωλείο

sidiropoulos

studio 69