tsakiridis ban july21

sidiropoulos oil

Παντελής Μαϊόβης, Νευρολόγος, MSc, PhD
The Espressonist

Δείτε το φυλλάδιο προσφορών!

access ban20

Στην επόμενη φάση των παμπαίδων Φίλιππος, Ζαφειράκης, Φοίβος, ΔΙΚΕΑΣ

filipos-kamatero

Ολοκληρώθηκε η 4η αγωνιστική και παράλληλα η 2η ημέρα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παμπαίδων- «Diomidis Cup», που διεξάγεται στην Αργολίδα.

Η κατάσταση στους περισσότερους ομίλους πλέον έχει ξεκαθαρίσει και μάλιστα ήδη τέσσερις ομάδες εξασφάλισαν την πρόκριση τους στην Β΄ φάση (προημιτελικά) του τουρνουά. Αυτές είναι οι Φίλιππος Βέροιας 1, Ζαφειράκης Νάουσας, Φοίβος Συκεών και Δικέφαλος Αστέρας Νέας Ιωνίας.

Στον 1ο όμιλο μπορεί μαθηματικά να μην έχει κριθεί η πρόκριση, ωστόσο Πυλαία με 8 βαθμούς και Άρης Νίκαιας με 6, βρίσκονται με το ένα… πόδι στους «8» και αυτό θα αλλάξει μόνο αν Διομήδης Άργους και Αερωπός Έδεσσας κάνουν την μεγάλη έκπληξη και αύριο κερδίσουν την Πυλαία και τον Άρη αντίστοιχα.

Στον 2ο όμιλο ο Φίλιππος Βέροιας με «τρία στα τρία» εξασφάλισε την πρωτιά, ενώ το Καματερό σημείωσε νίκη- πρόκριση επί των Βριλησσίων με 19-13 και χρειάζεται μόλις έναν βαθμό κόντρα στη ΧΑΝΘ για να πάρει και μαθηματικά την 2η θέση.

Στον 3ο όμιλο ο Ζαφειράκης Νάουσας δεν είχε πρόβλημα κόντρα στον Πανιώνιο τον οποίο κέρδισε με 23-18, φτάνοντας στους 6 πόντους στην κορυφή του ομίλου. Το δεύτερο «εισιτήριο» φαίνεται πως είναι κοντά στο να το… τσεκάρει ο Ιωνικός ΝΦ που σημείωσε μεγάλη νίκη επί του ΠΑΟΚ με 21-19, ωστόσο ελπίδες έχει και ο Πανιώνιος και όλα θα κριθούν στο μεταξύ τους αυριανό παιχνίδι.

Στον 4ο όμιλο «κλείδωσαν» οριστικά οι δύο πρώτες θέσεις μετά τις νίκες του Φοίβου Συκεών επί του Φαίακα με 23-18 και του ΔΙΚΕΑ με 15-12 επί της Μπίτολα.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ- ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Κλειστό Άργους
Α Γ.Ν.Ο Άρης Νίκαιας vs Φίλιππος Βέροιας/Αμύντας 16-9
Α ΑΣΕ Δούκας vs Κωνσταντινοπολίτες Πυλαίας 13-21
Α Αερωπός Έδεσσας vs Α.Ο Διομήδης 21-24
Β ΓΑΣ Κυπαρίσσης Καματερού ΡΕΠΟ
Α Φίλιππος Βέροιας/Αμύντας vs Α.Ο Διομήδης 21-24
Α Κωνσταντινοπολίτες Πυλαίας vs Αερωπός Έδεσσας 24-9
Α Γ.Ν.Ο Άρης Νίκαιας vs ΑΣΕ Δούκα 18-15
Β Ορμή Λουξ ΡΕΠΟ

Κλειστό Νέας Κίου
Β ΧΑΝΘ vs Ορμή Λουξ 16-11
C ΠΑΟΚ vs Ε.Γ.Σ Ζαφειράκης Νάουσας 14-25

Β ΕΣΝ Βριλήσσια vs Φίλιππος Βέροιας 11-18

C Ιωνικός Α.Σ Νέας Φιλαδέλφειας ΡΕΠΟ
Β Κυπαρίσσης ΓΑΣ Καματερού vs ΕΣΝ Βριλήσσια 19-13
C Ε.Γ.Σ Ζαφειράκης Νάουσας vs Πανιώνιος ΓΣΣ 23-18

Β Φίλιππος Βέροιας vs ΧΑΝΘ 26-13
C Α.Ο Πολιτεία ΡΕΠΟ

Κλειστό Ναυπλίου
C Πανιώνιος ΓΣΣ vs Α.Ο Πολιτεία 21-11
D Νέα Ιωνία Δικέφαλος Αστέρας vs Φοίβος Συκεών 15-21
D Α.Ο Φαίαξ Κέρκυρας vs Κένταυρος Αγριάς Βόλου 24-15
D HJS Bitola ΡΕΠΟ
C Ιωνικός Α.Σ Νέας Φιλαδέλφειας vs ΠΑΟΚ 21-19
D Φοίβος Συκεών vs Α.Ο Φαίαξ Κέρκυρας 23-18
D HJS Bitola vs Νέα Ιωνία Δικέφαλος Αστέρας 12-15
D Κένταυρος Αγριάς Βόλου ΡΕΠΟ

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΡΓΟΣ

1ος όμιλος

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 2 - ΔΙΟΜΗΔΗΣ 21-24
Τα πεντάλεπτα: 0-0, 2-4, 6-7, 9-9 (ημχ.), 10-13, 14-16, 17-21, 21-24
ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Τάσος Χατζηπαρασίδης): Κοτσαμπάσης, Μπασδέκας, Παπαδόπουλος 3, Ελευθεριάδης Β., Κετόγλου, Ελευθεριάδης Γ. 2, Κωσταράκης 6, Ορφανουδάκης 3, Ξυλογιάννης 1, Ζούζος 4, Γιουρούκης, Παπαζαφείριου, Τζούφρας, Γκιόζης 2, Διαμαντής, Βαλαβάνης

ΔΙΟΜΗΔΗΣ (Γιώργος Σαΐτης): Καραμάνος 3, Κατσίλας 2, Κολυβάνης 3, Κορομίχης, Κωτσονάρος 3, Λαμπρόπουλος 6, Μακρής, Μπλάτσος 2, Ντούρος, Παπαντωνόπουλος, Παππάς 2, Παυλίδης, Ρουσόπουλος, Σαρρής, Σιώτος 2, Σμυρνιώτης, Μούγιτς, Μπινιάρης, Μπολιάρης, Μαυρόγιαννης
Διαιτητές: Καραπάνος-Δημάκης, Δίλεπτα: 2-2, Πέναλτι: 0/0 – 0/0

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΠΟΛΙΤΕΣ ΠΥΛΑΙΑΣ - ΠΑΣ ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 24-9

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 8-3, 11-4, 15-5 (ημχ.), 15-6, 18-7, 20-8, 24-9

ΠΥΛΑΙΑ (Παναγιώτης Γούσιος): Νικολαΐδης, Βεργόπουλος, Νεγκάκης, Παπαγεωργίου 1, Κατέχης 1, Αρβανίτης 4, Σακελάρης 1, Λασκαρούδης 2, Μπουλταδάκης 6 , Τούνης 1, Μπρόικος 3, Καραμπέλης 1, Παπαδόπουλος 1, Χουζούρης, Τσόχας 1, Σαχίνογλου 2

ΑΕΡΩΠΟΣ (Γιάννης Πηλαλίδης): Μουμτζιδέλλης Α., Κεραμυδάς, Μαστοράκης, Λιόφης 2, Κυριμλίδης 5, Μελέτης , Γαλανός , Ρόμπης-Σατσκός, Σιάντσης, Καρανικόλας, Μουμτζιδέλλης Φ., Κεσίσης, Καρακατσάνης 2, Γουρουφίδης, Πετρίδης, Μισιραίδης, Πάσχος
Διαιτητές: Καραπάνος-Δημάκης, Δίλεπτα: 3-2, Πέναλτι: 0/0-0/0

ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 18-15
Τα πεντάλεπτα: 2-2, 5-4, 7-5, 10-7, 14-9 (ημχ.) 16-11, 17-12, 18-15
ΑΡΗΣ (Ιωάννης Γρηγοράκης): Ακερμανίδης 3, Αρτινιάν 2, Ασβεστάς, Γρέκας 1, Δρογκάρης, Θωμαΐδης, Καλπέρης Θ., Καλπέρης Λ., Κοντολένγκος, Κρεμμύδας 3, Μαστρογιαννάκης 1, Νάκης, Πατσουλίνης 4, Πογάτος 2, Βλάχος, Χουρσουτιάν 2


ΔΟΥΚΑΣ (Γιάννης Σκαρής): Κατσαρής, Καλαργυρός , Ζώης 3, Σκαρής Γ. 2, Κωστανταρόπουλος, Λαφαζάνος 2, Χριστοφορίδης, Ραλλάκης, Αργυρόπουλος, Σπυλιώτης 1, Δρίτσας, Κωστόπουλος 4, Πατμανίδης, Κολλιός, Κωσταντινίδης
Διαιτητές: Καραπάνος-Δημάκης, Δίλεπτα: 3-3, Πέναλτι 0/0-0/0

ΝΕΑ ΚΙΟ

2ος όμιλος

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 1 – ΧΑΝΘ 26-13
Τα πεντάλεπτα: 3-2, 6-3, 9-5, 12-6 (ημχ.), 16-8, 20-9, 23-11, 26-13
ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1 (Τάσος Χατζηπαρασίδης): Στεργιόπουλος, Στεμπάρη, Τζιμπούλας 5, Γκάρας 3, Παπαδόπουλος 1, Κοντόπουλος, Σαράφης 1, Μπαλτατζής 4, Κουκουτσίδης 4,Ταραμόνλης 4, Πάσχουλας, Ναβροζίδης 3, Μαραντίδης, Κουτσαντάς 1, Μπαρμπέρης, Τζορτζίνης
ΧΑΝΘ (Κυριάκος Λάππας): Διαμανίδης, Γιαπιτζόγλου, Παπαδόπουλος, Καραπαναγιωτίδης 1, Γκουτζίκας 1, Θεοδώρου 2, Ανδρεαδάκης, Μυρωδίκος, Μηλιόπουλος 2, Αγαθόνικος 4, Μαμούρης 3, Βασιλακόπουλος, Καλαΐτζήδης ,

Ασκεπίδης 2, Σαπουτζάκης, Πάτζιος
Διαιτητές: Λεφάκης-Καρατζίνας, Δίλεπτα: 1-0, Πέναλτι: 0/0-0/0

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 19-17

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 3-4, 5-4, 8-6  (ημχ.), 10-7, 13-11, 16-12, 12-13

ΚΑΜΑΤΕΡΟ (Νίκος Αγγελόπουλος ): Βασιλόπουλος, Οικονομόπουλος, Φριμάς 2, Παπαντώνης 3, Μπαζδέκης 4, Βουλγαράκης 2, Λιάπης 1, Βάλβης , Παπαδόπουλος , Καραμασιώτης 1, Αργυριάδης 3, Ζαφειράκης 3
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ (Σωτήριος Τοντόροβιτς): Αρώνης 1, Δαπόλλας 8, Δαφνομήλης, Ζωγραφίδης 3, Ιωαννίδης , Κρητικός, Λάσκος , Λυσικάτος 1, Παπαναστασίου, Σωτηρίου, Τσαγκαράκης, Τωμαδάκης , Φλώρος, Κωστόπουλος, Καλδριμίδης, Οικονόμου

Διαιτητές: Λεφάκης-Καρατζίνας, Δίλεπτα: 2-1, Πέναλτι: 0/0-0/0

3ος όμιλος

ΕΓΣ ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ 23-18

Τα πεντάλεπτα: 4-4, 7-6, 11-7, 14-1 (ημχ.), 18-14, 21-15, 22-15, 23-18

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ (Χρήστος Δεληχρήστος): Τσιαχτσίρας, Τζάτσκας, Τσιταρίδας 1, Καραμπέλκος 2, Δεληχρήστος Λ. 3, Γαλανός 2, Γαλίτης 2, Φωτιάδης 2, Μαυρίδης 8, Κυπρίτης 3, Παναγιωτίδης, Νέστορας, Τσουβάρης, Αθανασιάδιος, Γεωργακόπουλος, Ιωάννου
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Καρασαβίδης Γιώργος) : Αλαχούζος, Αλεξάκης 4, Ανδριτσάκης 3, Ατσίδης, Γιαννόπουλος, Ζαγκάς 2, Μπαξεβανίδης 6, Παπαδόπουλος 2, Τσαλαπάτης , Τσικρίτζης 1, Κοντός , Ρεπούλιας

Διαιτητές: Λεφάκης-Καρατζίνας, Δίλεπτα: 0-1, Πέναλτι: 0/0-0/0

ΝΑΥΠΛΙΟ

3ος όμιλος

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ – ΠΑΟΚ 20-18
Τα πεντάλεπτα: 2-3, 5-4, 7-6, 8-8 (ημχ.),11-13, 18-15, 20-18ΙΩΝΙΚΟΣ (Ευάγγελος Καρνάβας) : ΖΑκινθυνός, Σιάτρας Σ., Σάρογλου, Μάινας 2, Μάνης 3, Βεζύρης, Ροδίτης, Βασιλείου-Τσάφος Α., Κοβάνης, Θεωδορόπουλος 6,Τσίλικας, Σβετζούρης, Κωνσταντέλος, Κάστορας, Σιάτρας Χ. 6,Τραπεζάρης, Βασιλείου-Τσάφος

ΠΑΟΚ (Αλέξης Παπαβασίλης): Γιαννακίδης , Παπαβασίλης 3, Κιάκος , Βιολιώτης, Ιωάννου, Κουρκουλάκης , Καμπίτσης 2, Ντίνας, Γκιόκα, Βαΐτσης 2, Εμμανουήλ, Σκυτούδης, Δουμτσής, Ίτσιος 11, Κοντορίνης, Παπαδόπουλος

Διαιτητές: Πάχης-Ψύλλος, Διλέπτα: 1-1, Πέναλτι: 0/0-0/0

4ος όμιλος

ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ – ΑΟ ΦΑΙΑΞ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 23-18
Τα πεντάλεπτα: 4-3, 5-4, 8-6, 13-9 (ημχ.), 16-11, 19-12, 21-15, 23-18
ΦΟΙΒΟΣ (Θανάσης Καρακεχαγιάς): Μεγγίδης, Γιαγκούλας, Κομίτης, Μήγγας 1, Μπόσκος 3, Γεωργαντόπουλος 13, Αθανασιάδης 1, Παναγιωτίδης 4, Φώτογλου, Καρακεχαγιάς Α., Σιγγιρίδης 1, Αρβανίτης, Μαρκάτος, Μαργαρίτης, Παντελίδης, Καρακούτας, Θωίδης, Καλαϊτζής
ΦΑΙΑΚΑΣ (Σπύρος Παγιάτης): Παγιάτης Γ. 3, Σουρβίνος Π. 10, Σουλάνης 1, Φιλαρέτος , Παπαδόπουλος, Προσαλεύτης, Κονισμοπολιάτης, Κεμεντζόπουλος, Πούλης, Παγιάτης, Σοφιανός, Γούσης, Κοντζιάλης 1, Παλλάς , Σουρβίνος Α. 3

Διαιτητές: Πάχης-Ψύλλος, Δίλεπτα: 1-2, Πέναλτι: 0/0-0/0

BITOLA - ΔΙΚΕΑΣ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ 12-15

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 4-3, 6-4, 6-8 (ημχ.), 7-10,10-13,11-14, 12-15

BITOLA (IvanMarkovski): Cucurski, Mandic 5, Markov, Kokovski 6, Gruevski, Stuvrevski , Popovski, Gucevski , Dimovski, Djukllevski, Pejanovski , Petovski , Elmazovski, Dejanovski, Konstantinovski , Ancevski, Kulevski 1, Hristovski, Ilijevski, Tzsunov, Najdenov, Mihailovski, Mitrevski, Pejanovski

ΔΙΚΕΑΣ (Θεόδωρος Βερνάδος): Τσανίκος 9, Γιαννακόπουλος , Μουστάκης 2, Βέργος 2, Μεντζίνης Χ.-Α. , Μεντζίνης Β., Σακάλογλου, Στυλιανέλης , Γιαννέτος, Λόλας 2, Παπαντωνίου

Διαιτητές: Ψύλλος-Πάχης, Δίλεπτα: 2-2, Πέναλτι: 0/0-0/0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ (σε 4 αγωνιστικές)

1ος όμιλος

1. Πυλαία 8

2. Άρης Νίκαιας 6

3. Διομήδης Άργους 6

4. Φίλιππος Βέροιας (2) 2

5. ΑΣΕ Δούκα 2

6. Αερωπός Έδεσσας 0

2ος όμιλος

1. Φίλιππος Βέροιας (1) 6

2. ΓΑΣ Καματερού 4

3. Βριλήσσια 4

4. ΧΑΝΘ 2

5. Ορμή Πάτρας 0

3ος όμιλος

1. Ζαφειράκης Νάουσας 6

2. Ιωνικός ΝΦ 4

3. ΠΑΟΚ 4

4. Πανιώνιος 2

5. Πολιτεία 0

4ος όμιλος

1. Φοίβος Συκεών 6

2. ΔΙΚΕΑΣ 6

3. Φαίακας Κέρκυρας 2

4. Bitola 2

5. Αγριά Βόλου 0

ΤΟ ΑΥΡΙΑΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ- ΤΕΤΑΡΤΗ 9 ΙΟΥΛΙΟΥ

ΑΡΓΟΣ
Α ΑΣΕ Δούκας vs Φίλιππος Βέροιας- Αμύντας ώρα 09:00
Α Αερωπός Έδεσσας vs Γ.Ν.Ο Άρης Νίκαιας ώρα 10:00
Α Α.Ο Διομήδης vs Κωνσταντινοπολίτες Πυλαίας ώρα 11:00
Β ΕΣΝ Βριλήσσια ΡΕΠΟ

ΝΕΑ ΚΙΟΣ
Β ΧΑΝΘ vs Κυπαρίσσης ΓΑΣ Καματερού ώρα 09:00
C Π Β Ορμή Λουξ vs Φίλιππος Βέροιας ώρα 12:00

Πανιώνιος ΓΣΣ vs Ιωνικός Α.Σ Νέας Φιλαδέλφειας ώρα 11:00

C ΠΑΟΚ ΡΕΠΟ

ΝΑΥΠΛΙΟ
C Α.Ο Πολιτεία vs Ε.Γ.Σ Ζαφειράκης Νάουσας ώρα 09:00
D Α.Ο Φαίαξ Κέρκυρας vs HJS Bitola ώρα 10:00
D Κένταυρος Αγριάς Βόλου vs Φοίβος Συκεών ώρα 11:00
D Νέα Ιωνία Δικέφαλος Αστέρας ΡΕΠΟ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΗΣ

H iRepair έφτασε στην Βέροια!

Ψητοπωλείο

sidiropoulos

studio 69