Παραχώρησε ισοπαλία στον Αερωπό ο Ζαφειράκης

Ισόπαλο έληξε το εξ αναβολής παιχνίδι του Ζαφειράκη με τον Αερωπό στη Νάουσα. μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι, οι δυο ομάδες έμειναν στο 22-22.

Στο πρώτο μέρος, ο Ζαφειράκης είχε το πάνω χέρι στο σκορ χωρίς ωστόσο να μπορέσει να ξεφύγει στο σκορ. Στο δεύτερο μέρος, ο Αερωπός πήρε τον έλεγχο και στο 40' προηγήθηκε με 14-17 αλλά δεν κατάφερε να διευρύνει το προβάδισμά του. Ο Ζαφειράκης αντέδρασε, ισορρόπησε το ματς και προηγήθηκε με 22-21 με τον Κιζνάι στο 58'. Στο 59' ο Αερωπός ισοφάρισε με τον Πετρίσκο και στο τελευταίο λεπτό χάθηκαν εκατέρωθεν ευκαιρίες με την τελευταία από τον Αερωπό, στο 59.57'', από τον Μπουτκάρη.

Τα πεντάλεπτα : 2-1, 4-3, 7-5, 9-8, 10-10, 12-11 ( ημίχρονο ), 14-15, 14-17, 17-18, 19-19, 21-21, 22-22.

Διαιτητές : Τζαφερόπουλος-Λινάρδος.

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ  ( Δεληγιάννης ) :   Μαυροδουλάκης, Κανιζάϊ 2, Πιτός 3, Θεοδωρόπουλος 11, Δασκαλόπουλος, Γαλίτης, Πινακούδης, Λε Πεγέ, Τσάτσας 2, Τζουβάρας, Μπουμπουλέντρας, Ρότζιος 3, Τσάσκιρας 1, Τσουκαλάς.

ΑΕΡΩΠΟΣ    ΕΔΕΣΣΑΣ  ( Ταρινίδης )  : Αθανασίου, Τσέλιος, Μήγγας 1, Κράλλης 3, Μπούτκαρης 4, Μαυρόπουλος, Λιόφης, Βέρεμτσουκ, Μαρίνος, Πετρίτσκο 2, Μποτσκάρεφ 6, Κυριακού 3, Ταραμονλής, Γιαννούσης, Γερμάσεβιτς 3, Κρίβιτς.