Έχασε στο τέλος ο Φίλιππος στην Δράμα

Ματς για γερά νεύρα το οποίο εξελίχθηκε σε θρίλερ και κρίθηκε στα τελευταία λεπτά έγινε στο κλειστό «Κραχτίδης» με την Δράμα να παίρνει την νίκη με 32-31 επί του Φιλίππου Βέροιας με αντεπίθεση διαρκείας στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Με το πρώτο ημίχρονο να αφήνει ανοιχτούς λογαριασμούς για την τελική έκβαση του αγώνα, στο δεύτερο μέρος οι Βεροιώτες ήταν αυτοί που φάνηκε πως θα μπορούσαν να αποδράσουν από την Δράμα με την νίκη. Με τον αειθαλή Σταύρο Παπαδόπουλο να οδηγεί επιθετικά με 12 τέρματα συνολικά, ο Φίλιππος προηγήθηκε στο 50’ με 29-25 κι έδειχνε πως έχει βάλει τις βάσεις για να πετύχει την πρώτη εκτός έδρας νίκη του φέτος στην Handball Premier.

Όμως οι παίκτες του Σάκη Βαλαβάνη δεν είχαν πει την τελευταία λέξη τους. Με τον Τόσκα να ηγείται της επίθεσης με εννιά γκολ συνολικά, οι Δραμινοί έκαναν την αντεπίθεσή τους και με επιμέρους σκορ 7-2 πήραν την νίκη που τους διατήρησε στην 2η θέση του 2ου ομίλου πίσω από τον ΠΑΟΚ.

Τα 5λεπτα: 4-2, 5-3, 8-5, 11-8, 12-12, 16-15 (ημχ.), 19-20, 22-24, 24-26, 25-29, 29-31, 32-31

ΔΡΑΜΑ (Σ. Βαλαβάνης): Τοζακίδης, Παπάζογλου, Καφαντάρης 2, Μπουγκαρίνοβιτς 5, Νίκολιτς 4, Χαϊτίδης 5, Κοβογλανίδης, Κοτσαμαρίκογλου, Πολύδωρος 2, Τόσκας 9, Καλαϊτζίδης, Καβάζης, Δεμερτζίδης, Παπαδόπουλος 5, Κρανιώτης, Σίνα

ΦΙΛΙΠΠΟΣ Β. (Θ. Παυλίδης): Κριούτσκοφ, Κωστακίδης 3, Μούγιτς 2, Άγκοβιτς 2, Σόφρανατς, Ασίμοβιτς, Μιρβόβιτς, Μπαλτατζής 4, Κουκουτσίδης 1, Ρίζος, Φιλόσογλου Β., Παπαδόπουλος 12, Παπαγιάννης 4, Κυριακίδης, Φιλόσογλου Κ., Οικονομίδης

Διαιτητές: Μπέτμαν – Τζαφερόπουλος Δίλεπτα: 4-7 Πέναλτι: 1/4-7/7