Έχασε στην Δράμα ο Ζαφειράκης

Την ήττα με 29-24 γνώρισε στην Δράμα ο Ζαφειράκης. Οι γηπεδούχοι παρά την σθεναρή αντίσταση των Ναουσαίων, είχαν ένα μικρό προβάδισμα στο δεύτερο μέρος και το συντήρησαν μέχρι το φινάλε.

Αγωνιστικά, η Δράμα από την αρχή πήρε το πάνω χέρι στην αναμέτρηση και είχε σε όλο το πρώτο μέρος προβάδισμα 3-4 γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ζαφειράκης πλησίασε στο γκολ (17-16 στο 40') αλλά και πάλι οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμά τους και στο τελευταίο δεκάλεπτο ξέφυγαν με πέντε τέρματα διαφορά.

Τα πεντάλεπτα: 4-0, 6-2, 9-5, 11-8, 12-9, 14-11 (ημχ), 16-12, 17-16, 20-18, 23-19, 25-20, 29-24.

ΔΡΑΜΑ 86′ (Βαλαβάνης): Μπέτζιος, Ελ. Παπάζογλου, Χαϊτίδης 3, Σίνα 5, Τουνγκελίδης 8, Δέσπος 2, Κοτσαμαρίκογλου, Παπαδόπουλος 3, Παγωνίδης, Καφαντάρης, Αθ. Παπάζογλου 2, Φραγκούλης 1, Θωμίδης 1, Βάκκας, Κοβογλανίδης, Πολύδωρος 4.

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ (Δεληγιάννης): Μπουμπουλέντρας 1, Κότσιφας, Πιτανιός, Πινακούδης, Μαυροδουλάκης 5, Βλάχος 2, Τσαγκεράς, Μάτοβιτς, Ραντίσεβιτς 2, Τζουβάρας, Ρότζιος 7, Κρέξης, Πίτος 1, Τσάτσας, Θεοδωρόπουλος 6, Χατζηγεωργίου.

Διαιτητές: Μπέτμαν – Κυριακού. Δίλεπτα: 6-7. Κόκκινες: Αθ. Παπάζογλου (16:03, επικίνδυνο παιχνίδι, δεν κρατήθηκε δελτίο) – Τσάτσας (11:16 επικίνδυνο παιχνίδι, δεν κρατήθηκε δελτίο), Πίτος (58:41, τρία δίλεπτα). Πέναλτι: 6/6-3/3.