Έχασε στην Έδεσσα ο Φίλιππος

Την ήττα με 30-25 γνώρισε στην Έδεσσα ο Φίλιππος. Μετά από ένα αμφίρροπο πρώτο μέρος, οι γηπεδούχοι πήραν ένα μικρό προβάδισμα στο δεύτερο ημίχρονο και το συντήρησαν μέχρι το τέλος.

Στο πρώτο μέρος ο Φίλιππος είχε τον έλεγχο του ματς στο μεγαλύτερο μέρος του 30λεπτου. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως δεν κατάφερε να διατηρήσει το πάνω χέρι. Ο Αερωπός πήρε ένα προβάδισμα 4-5 τερμάτων και δεν άφησε τον Φίλιππο να ξαναμπεί στην διεκδίκηση του παιχνιδιού.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 5-4, 6-7, 8-11, 10-12, 14-13 (ημχ), 17-14, 20-16, 22-17, 25-20, 27-22, 30-25,

ΑΕΡΩΠΟΣ (Πηλαλίδης): Αθανασίου, Μέτσης 1, Ρόμπης, Γάτσης, Τζουβάρας 3, Κράλλης 6, Κώστας, Μαυρόπουλος, Μπουτκάρης, Πάβλοβιτς 1, Μισαηλίδης 11, Κυριακού 7, Βαφείδης 1, Ιωαννίδης 1, Γιαννούσης, Μουμτζιδέλης.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Τούτσης): Αρβανιτίδης, Κωστακίδης 7, Β. Φιλόσογλου 5, Μπαλτατζής 3, Κριούτσκοφ, Παπαδόπουλος 3, Κουκουτσίδης 1, Τριανταφυλλίδης 4, Στανκίδης, Ρίζος, Καλλιαρίδης, Παπαγιάννης, Μούγιτς 1, Σόφρανατς, Πετρομελίδης 1, Κ. Φιλόσογλου.

Διαιτητές: Νάσκος – Χαρίτσος. Δίλεπτα: 5-6. Πέναλτι 4/4 – 2/3

Παρακολουθείστε σε  μετάδοση από το EdessaNewsTV, το παιχνίδι του Φιλίππου με τον Αερωπό στην Έδεσσα: