BANNER ME POS 987x100px

pistofidis ban1

Ισόπαλη και με την Κοζάνη η Αλεξάνδρεια

Στην τέταρτη αγωνιστική του πρωταθλήματος, η Αλεξάνδρεια κατέγραψε για τέταρτη συνεχόμενη φορά ισοπαλία με σκορ 1-1, αυτή τη φορά απέναντι στην Κοζάνη. Ο αγώνας ξεκίνησε δυναμικά για τους γηπεδούχους, που πήραν προβάδισμα στο 30ο λεπτό με ψηλοκρεμαστό σουτ του Καψάλη, το οποίο αιφνιδίασε την άμυνα της Κοζάνης.

Η Κοζάνη κατάφερε να απαντήσει γρήγορα στο δεύτερο ημίχρονο, όταν στο 52ο λεπτό ο Καπετάνος ισοφάρισε με άψογο πλασέ, ύστερα από όμορφη ασίστ του Κυπαρρίση. Παρά τις προσπάθειες και των δύο ομάδων, το 1-1 παρέμεινε μέχρι το τέλος, με την Αλεξάνδρεια να διατηρεί την τάση των ισοπαλιών.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κοσμόγλου (Κωνσταντινίδης και Γενετζάκης).

ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ: Γκάρας, Καρασαρίδης (76’ Χλιαρόπουλος), Βλάχος, Σκούρτης, Σωτηράκης, Τσιρίδης, Αβραμόπουλος, Καψάλης, Πιπιλιάρης, Δημόπουλος (60’ Βασιλείου), Λίτσι.

ΚΟΖΑΝΗ: Σταυρίδης, Κουτσοσίμος, Καραφυλλίδης (60’ Πατσιαβούρας), Τενεκές, Κοκκινίδης, Λαμπόγλου (60’ Τσελέπης), Ντώνος, Καπετάνος (85’ Κατανας), Σούκιας, Μίχος (75’ Ντινόπουλος), Βοριαζίδης.