BANNER ME POS 987x100px

pistofidis ban1

Βέροια μόνη πρώτη, εντυπωσιακή Νάουσα και ανατροπές στην 5η αγωνιστική της Α' κατηγορίας ΕΠΣ Ημαθίας

Στην 5η αγωνιστική της Α' κατηγορίας ΕΠΣ Ημαθίας, η δράση κορυφώθηκε με δυνατά παιχνίδια και πολλές ανατροπές.

Μακροχώρι – Καψόχωρα 3-0

Το Μακροχώρι πήρε την νίκη με ένα εντυπωσιακό δεύτερο ημίχρονο, σημειώνοντας τρία γκολ. Η Καψόχωρα έπαιζε με παίκτη λιγότερο, κάτι που διευκόλυνε την επικράτηση των γηπεδούχων, οι οποίοι ανέβασαν στροφές μετά την ανάπαυλα και εξασφάλισαν τους τρεις βαθμούς.

Διαβατός – Νάουσα 1-5

Η Νάουσα πέρασε από τον Διαβατό με ευρεία νίκη. Το πρώτο μέρος έκλεισε με το σκορ στο 0-2, ενώ στο δεύτερο μισό, η ομάδα σημείωσε άλλα τρία τέρματα. Μεγάλη εμφάνιση από τον Φασίδη και τον Μεληκιώτη, που οδήγησαν την ομάδα τους σε μία καθοριστική νίκη.

Μελίκη – Βέροια 0-3

Η Βέροια αναδείχθηκε νικήτρια στο ντέρμπι, επικρατώντας άνετα της Μελίκης και παίρνοντας κεφάλι στη βαθμολογία. Με τρία γκολ μέσα σε πέντε λεπτά, μετά το εικοσάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου, η Βέροια "καθάρισε" το παιχνίδι και δείχνει ισχυρή για τη συνέχεια.

Σταυρός – Πατρίδα 3-3

Σε ένα παιχνίδι με εναλλαγές στο σκορ, ο Σταυρός προηγήθηκε τρεις φορές, αλλά η Πατρίδα κατάφερε να ισοφαρίσει και να αποσπάσει τον πρώτο της βαθμό για τη φετινή σεζόν. Το ματς ήταν γεμάτο ένταση και συναρπαστικές στιγμές.

Τρίκαλα – Κοπανός 1-1

Ο Κοπανός άνοιξε το σκορ στο δεύτερο ημίχρονο, όμως τα Τρίκαλα ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις, κλέβοντας τον βαθμό στο τελευταίο λεπτό. Το παιχνίδι είχε ένταση μέχρι το τέλος, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται τους βαθμούς.

Ρεπό: Αγ. Γεώργιος

Με αυτά τα αποτελέσματα, η Βέροια παραμένει μόνη πρώτη στη βαθμολογία, ενώ η Νάουσα συνεχίζει να δείχνει δυναμική παρουσία.