tsakiridis ban july21

sidiropoulos oil

Παντελής Μαϊόβης, Νευρολόγος, MSc, PhD
The Espressonist

Δείτε το φυλλάδιο προσφορών!

access ban20

Φίλιππος και Ζαφειράκης ανάμεσα στα φαβορί του τουρνουά παμπαίδων

filipos-kamatero

Μετά το τέλος της 3ης αγωνιστικής του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παμπαίδων «Diomidis Cup», που διεξάγεται στην Αργολίδα, οι ομάδες που είναι ξεκάθαρα φαβορί για την είσοδο στα προημιτελικά βρίσκονται ένα βήμα πριν την μαθηματική πρόκριση τους.

Στον 1ο όμιλο η Πυλαία με το «τρία στα τρία» και ο Άρης Νίκαιας που νίκησε στο ντέρμπι τον Φίλιππο Βέροιας 2, εξασφάλισαν ουσιαστικά την πρόκριση τους στην επόμενη φάση.

Στον 2ο όμιλο ο πρωταθλητής της κατηγορίας Φίλιππος Βέροιας 1 έδειξε την δυναμική του κερδίζοντας εύκολα και τα Βριλήσσια με την ομάδα των Βορείων Προαστίων να δίνει μάχη με το Καματερό για την δεύτερη προνομιούχο θέση. Το μεταξύ τους παιχνίδι το απόγευμα (18:00) θα κρίνει όπως όλα δείχνουν ποια ομάδα θα ακολουθήσει στους «8» τους Βεροιώτες.

Στον 3ο όμιλο ο Ζαφειράκης Νάουσας έκανε το «δύο στα δύο» κόντρα στον ΠΑΟΚ και είναι το ακλόνητο φαβορί για την πρωτιά. Ωστόσο για την 2η θέση γίνεται χαμός. Ο «δικέφαλος» του Βορρά, ο Ιωνικός ΝΦ, ακόμα και ο Πανιώνιος ελπίζουν σε πρόκριση. Μετά το απογευματινό ματς (17:00) Ιωνικός ΝΦ- ΠΑΟΚ η εικόνα θα ξεκαθαριστεί.

Τέλος στον 4ο όμιλο ο Φοίβος Συκεών απέδειξε ότι είναι η κορυφαία ομάδα του ομίλου, επικρατώντας με άνεση του ΔΙΚΕΑ. Η ομάδα της Νέας Ιωνίας εξακολουθεί να έχει σημαντικό προβάδισμα για την πρόκριση, αλλά θα πρέπει να μην χάσει από την Μπίτολα στις 19:00 για να εξασφαλίσει και μαθηματικά την πρόκριση.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ- ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Κλειστό Άργους
Α Γ.Ν.Ο Άρης Νίκαιας vs Φίλιππος Βέροιας/Αμύντας 16-9
Α ΑΣΕ Δούκας vs Κωνσταντινοπολίτες Πυλαίας 13-21
Α Αερωπός Έδεσσας vs Α.Ο Διομήδης 21-24
Β ΓΑΣ Κυπαρίσσης Καματερού ΡΕΠΟ
Α Φίλιππος Βέροιας/Αμύντας vs Α.Ο Διομήδης ώρα 17:00
Α Κωνσταντινοπολίτες Πυλαίας vs Αερωπός Έδεσσας ώρα 18:00
Α Γ.Ν.Ο Άρης Νίκαιας vs ΑΣΕ Δούκας ώρα 19:00
Β Ορμή Λουξ ΡΕΠΟ

Κλειστό Νέας Κίου
Β ΧΑΝΘ vs Ορμή Λουξ 16-11
C ΠΑΟΚ vs Ε.Γ.Σ Ζαφειράκης Νάουσας 14-25

Β ΕΣΝ Βριλήσσια vs Φίλιππος Βέροιας 11-18

C Ιωνικός Α.Σ Νέας Φιλαδέλφειας ΡΕΠΟ
Β Κυπαρίσσης ΓΑΣ Καματερού vs ΕΣΝ Βριλήσσια ώρα 18:00
C Ε.Γ.Σ Ζαφειράκης Νάουσας vs Πανιώνιος ΓΣΣ ώρα 19:00

Β Φίλιππος Βέροιας vs ΧΑΝΘ ώρα 20:00
C Α.Ο Πολιτεία ΡΕΠΟ

Κλειστό Ναυπλίου
C Πανιώνιος ΓΣΣ vs Α.Ο Πολιτεία 21-11
D Νέα Ιωνία Δικέφαλος Αστέρας vs Φοίβος Συκεών 15-21
D Α.Ο Φαίαξ Κέρκυρας vs Κένταυρος Αγριάς Βόλου 24-15
D HJS Bitola ΡΕΠΟ
C Ιωνικός Α.Σ Νέας Φιλαδέλφειας vs ΠΑΟΚ ώρα 17:00
D Φοίβος Συκεών vs Α.Ο Φαίαξ Κέρκυρας ώρα 18:00
D HJS Bitola vs Νέα Ιωνία Δικέφαλος Αστέρας ώρα 19:00
D Κένταυρος Αγριάς Βόλου ΡΕΠΟ

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΡΓΟΣ

1ος όμιλος

ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 2 16-9

Τα πεντάλεπτα: 4-1, 5-2, 6-3, 9-4 (ημχ.) 11-6, 13-7, 15-8,, 16-9

ΑΡΗΣ (Ιωάννης Γρηγοράκης): Ακερμανίδης 1, Αρτινιάν 1, Ασβεστάς, Γρέκας, Δρογκάρης, Θωμαΐδης, Καλπέρης Θ., Καλπέρης Λ., Κοντολένγκος 1, Κρεμμύδας 6, Μαστρογιαννάκης, Νάκης, Πατσουλίνης 5, Πογάτος 1, Βλάχος, Χουρσουτιάν 1

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Τάσος Χατζηπαρασίδης): Κοτσαμπάσης, Μπασδέκας, Παπαδόπουλος 2, Ελευθεριάδης Β., Κετόγλου, Ελευθεριάδης Γ. 1, Κωσταράκης 1, Ορφανουδάκης, Ξυλογιάννης, Ζούζος 1, Γιουρούκης, Παπαζαφείριου 1, Τζούφρας, Γκιόζης 3, Διαμαντής, Βαλαβάνης

Διαιτήτες: Ψύλλος- Παχής, Δίλεπτα: 1-2, Πέναλτι: 0/1-0/0.

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΠΟΛΙΤΕΣ ΠΥΛΑΙΑΣ 13-21

Τα πεντάλεπτα 1-3, 2-5, 4-6, 4-10, 6-14, 8-16, 10-18, 13-21

ΔΟΥΚΑΣ (Γιάννης Σκαρής): Κατσαρής, Καλαργυρός , Ζώης 5, Σκαρής Γ. 3, Κωστανταρόπουλος, Λαφαζάνο, Χριστοφορίδης, Ραλλάκης, Αργυρόπουλος, Σπυλιώτης, Δρίτσας 2, Κωστόπουλος 3, Πατμανίδης, Κολλιός, Κωσταντινίδης

ΠΥΛΑΙΑ (Παναγιώτης Γούσιος): Νικολαΐδης, Βεργόπουλος, Νεγκάκης, Παπαγεωργίου 1, Κατέχης 1, Αρβανίτης 7, Σακελάρης 1, Λασκαρούδης 2, Μπουλταδάκης 1, Τούνης , Μπρόικος 3, Καραμπέλης 1, Παπαδόπουλος 2, Χουζούρης, Τσόχας, Σαχίνογλου 2 Διαιτητές: Ψύλλος- Παχής, Δίλεπτα 1-3 Πέναλτι 1-5/0-0


ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ – ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ 21-24

Τα πεντάλεπτα: 6-4, 8-6, 10-8, 12-11 (ημχ.) 14-14, 18-23, 21-24

ΑΕΡΩΠΟΣ (Γιάννης Πηλαλίδης): Μουμτζιδέλλης Α., Κεραμυδάς, Μαστοράκης, Λιόφης 7, Κυριμλίδης 5, Μελέτης 3, Γαλανός 2, Ρόμπης-Σατσκός, Σιάντσης, Καρανικόλας, Μουμτζιδέλλης Φ., Κεσίσης, Καρακατσάνης 1, Γουρουφίδης, Πετρίδης, Μισιραίδης, Πάσχος
ΔΙΟΜΗΔΗΣ (Γιώργος Σαΐτης): Καραμάνος, Κατσίλας 3, Κολυβάνης, Κορομίχης, Κωτσονάρος 4, Λαμπρόπουλος 5, Μακρής, Μπλάτσος 2, Ντούρος, Παπαντωνόπουλος, Παππάς 7, Παυλίδης 2, Ρουσόπουλος 1, Σαρρής, Σιώτος , Σμυρνιώτης, Μούγιτς, Μπινιάρης, Μπολιάρης, Μαυρογιάννης Διαιτητές: Ψύλλος-Παχής, Δίλεπτα 2-0 Πέναλτι 0-0/1-1

ΝΕΑ ΚΙΟ

2ος όμιλος

ΧΑΝΘ – ΑΣ ΟΡΜΗ ΛΟΥΞ ΠΑΤΡΑΣ 16 -11

Τα πεντάλπτα: 2-0, 5-0, 5-0, 8-1 (ημχ.) 8-4, 13-4, 14-8, 16-11

ΧΑΝΘ (Λαππάς Κυριάκος): Διαμανίδης, Γιαπιτζόγλου, Παπαδόπουλος, Καραπαναγιώτης, Γκουτζίκας 4, Θεοδώρου, Ανδρεαδάκης 2, Μυρωδίκος, Μηλιόπουλος 2, Αγαθονίκος 4, Μαμούρης, Βασιλακόπουλος, Καλαΐτζήδης ,

Ασκοπίδης 3, Σαπουτζάκης, Πάτζιος 1

ΟΡΜΗ ΛΟΥΞ ΠΑΤΡΑΣ (Αναστασέλος Βασίλης): Παπανικολάου 2, Κριθαράς, Κουτσούβας 2, Φραντζής, Δρίτσας, Καρύδης Γ.-Α. 3, Καλλιακμάνης, Αγγελόπουλος, Μπαράκος, Τζαμόπουλος, Πανταζόπουλος 1, Θεοκάτος 1, Καρύδης Δ. Διαιτητές: ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ-ΚΑΡΑΤΡΑΝΤΟΣ Δίλεπτα 2-1

Πέναλτι 1-1/1-3

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 1 11-18

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 2-3, 3-5, 5-6 (ημχ.) 6-11, 7-13, 9-15, 11-18

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ (Σωτήριος Τοντόροβιτς): Αρώνης 1, Δαπόλλας 3, Δαφνομήλης, Ζωγραφίδης 4, Ιωαννίδης 1, Κρητικός, Λάσκος 1, Λυσικάτος, Παπαναστασίου, Σωτηρίου, Τσαγκαράκης, Τωμαδάκης 1, Φλώρος, Κωστόπουλος, Καλδριμίδης, Οικονόμου

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 1 (Τάσος Χατζηπαρασίδης): Στεργιόπουλος, Στεμπάρη, Τζιμπούλας 2, Γκάρας 4, Παπαδόπουλος, Κοντόπουλος,Σαράφης, Μπαλτάκης 2, Κουκουτσίδης 5,Ταραμόνλης 4, Πάσχουλας 1, Ναβροζίδης, Μαραντίδης, Κουτσαντάς, Μπαρμπέρης, Τζορτζίνης Διαιτητές: ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ- ΚΑΡΑΤΡΑΝΤΟΣ, Δίλπτα 1-3 Πέναλτι 0-3/0-0

3ος όμιλος

ΠΑΟΚ – ΕΓΣ ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ 14-25

Τα πεντάλεπτα: 1-4, 4-9, 6-12, 6-16 (ημχ.) 8-18, 8-21, 10-23, 14-25

ΠΑΟΚ (Αλέξης Παπαβασίλης): Γιαννακίδης 2, Παπαβασίλης 2, Κιάκος 1, Βιολιώτης, Ιωάννου, Κουρκουλάκης 2, Καμπίτσης 2, Ντίνας, Γκιόκα, Βαΐτσης 1, Εμμανουήλ 1, Σκυτούδης, Δουμτσής, Ίτσιος 4, Κοντορίνης, Παπαδόπουλος

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ (Χρήστος Δεληχρήστος): Τσιαχτσίρας, Τζάτσκας, Τσιταρίδας 5, Καραμπέλκος, Δεληχρήστος Λ. 4, Γαλανός 2, Γαλίτης 1., Φωτιάδης 2, Μαυρίδης 4, Κυπρίτης 4, Παναγιωτίδης, Νέστορας, Τσουβάρης, Αθανασιάδιος, Γεωργακόπουλος, Ιωάννου Διαιτητές: ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ- ΚΑΡΑΤΡΑΝΤΟΣ, διλεπτα 0-1, Πέναλτι 0-0/0-2

ΝΑΥΠΛΙΟ

3ος όμιλος

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 21-11

Τα πεντάλεπτα: 8-2, 10-4, 12-6, 16-6 (ημχ.) 18-7, 19-9, 19-10, 21-11

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Καρασαβίδης Γιώργος) : Αλαχούζος 4, Αλεξάκης 2, Ανδριτσάκης 1, Ατσίδης 2, Γιαννόπουλος, Ζαγκάς, Μπαξεβανίδης 5, Παπαδόπουλος, Τσαλαπάτης 2, Τσικρίτζης 2, Κοντός 4, Ρεπούλιας

ΠΟΛΙΤΕΙΑ (Γιάννης Χήνος): Λουράκης, Σιακάρας 1, Λώρας, Μαρκοπουλιώτης 5, Σταθόπουλος, Σιδέρης, Κάπαρης, Κούλας, Ρησιωνάς Διαιτητές: Καρατζίνας-

Αεφάκης, Δίλεπτα 0-0, Πέναλτι 1/2- 2/4

4ος όμιλος

ΔΙΚΕΑΣ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ – ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ 15 – 21

Τα πεντάλεπτα: 5-4, 6-6, 8-8, 9-8 (ημχ.) 10-13, 12-16, 13-19, 15-21

ΔΙΚΕΑΣ (Θεόδωρος Βερνάδος): Τσανίκος 6, Γιαννακόπουλος 2, Μουστάκης, Βέργος, Μεντζίνης Χ.-Α. 1, Μεντζίνης Β., Σακάλογλου, Στυλιανέλης 1, Γιαννέτος, Λόλας 5, Παπαντωνίου

ΦΟΙΒΟΣ (Θανάσης Καρακεχαγιάς): Μεγγίδης, Γιαγκούλας, Κομίτης, Μήγγας 5, Μπόσκος 2, Γεωργαντόπουλος 5, Αθανασιάδης, Παναγιωτίδης 4, Φώτογλου 1, Καρακεχαγιάς Α. 4, Σιγγρίδης 2, Αρβανίτης, Μαρκατάτος, Μαργαρίτης, Παντελίδης, Καρακούτας, Θωίδης, Καλαϊτζής

Διαιτητές: ΚΑΡΑΤΖΙΝΑΣ – ΛΕΦΑΚΗΣ Δίλεπτα: 1 – 3, Πέναλτι 0-1/0-1

ΑΟ ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΑΓΡΙΑ ΒΟΛΟΥ 24-15

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 4-2, 5-4, 10-5 (ημχ.) 14-6, 19-9, 21-12, 24-15

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ(Σπυρου): Παγιάτης 6, Σουρβίνος 8, Σουλάνης 7, Φιλαρέτος 1, Παπαδόπουλος, Προσαλεύτης, Κονισμοπολιάτης, Κεμεντζόπουλος, Πούλης, Παγιάτης, Σοφιανός, Γούσης, Κοντζιάλης, Παλλάς

ΑΓΡΙΑ (Αντώνης Χαλκιάς): Χούστης 1, Μηλιόρδης, Μακρής 3, Κωνσταντέλιας 1, Καραντάκος, Δούλας 4, Σιώμος 1, Δεμέλης, Χιώτης 4, Όφωτος, Αμυγδαλιάς 1, Σταματής, Χαλκιάς Α. Διαιτητές: ΚΑΡΑΤΖΙΝΑΣ – ΛΕΦΑΚΗΣ, Δίλεπτα: 1-0

Πέναλτι: 1-2/2-6

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ (σε 3 αγωνιστικές)

1ος όμιλος

1. Πυλαία 6
2. Άρης Νίκαιας 4
3. Διομήδης Άργους 4
4. Φίλιππος Βέροιας (2) 2
5. ΑΣΕ Δούκα 2
6. Αερωπός Έδεσσας 0

2ος όμιλος

1. Φίλιππος Βέροιας (1) 4
2. Βριλήσσια 4
3. ΓΑΣ Καματερού 2
4. ΧΑΝΘ 2
5. Ορμή Πάτρας 0

3ος όμιλος

1. Ζαφειράκης Νάουσας 4
2. ΠΑΟΚ 4
3. Πανιώνιος 2
4. Ιωνικός ΝΦ 2
5. Πολιτεία 0

4ος όμιλος

1. Φοίβος Συκεών 4
2. ΔΙΚΕΑΣ 4
3. Φαίακας Κέρκυρας 2
4. Bitola 2
5. Αγριά Βόλου 0

ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΗΣ

H iRepair έφτασε στην Βέροια!

Ψητοπωλείο

sidiropoulos

studio 69