tsakiridis ban july21

sidiropoulos oil

Παντελής Μαϊόβης, Νευρολόγος, MSc, PhD
The Espressonist

Δείτε το φυλλάδιο προσφορών!

access ban20

Νίκες για Φίλιππο και Ζαφειράκη στο τουρνουά παμπαίδων

filipos-kamatero

Ολοκληρώθηκε η πρώτη ημέρα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παμπαίδων- DIOMIDIS CUP που διεξάγεται στην Αργολίδα.
Στον 1ο όμιλο η Πυλαία στο συναρπαστικότερο ματς της ημέρας νίκησε στο ντέρμπι τον Άρη Νίκαιας με 14-13 και έκανε το «δύο στα δύο», φτάνοντας στην κορυφή του ομίλου, ενώ τις παρθενικές τους νίκες στην διοργάνωση πέτυχαν ο Διομήδης που επικράτησε 22-21 του Δούκα και ο Φίλιππος Βέροιας (2) που νίκησε 26-15 τον Αερωπό Έδεσσας.

Στον 2ο όμιλο τα Βριλήσσια σημείωσαν την δεύτερη νίκη τους κόντρα στην Ορμή με 16-10. Πρεμιέρα με νίκη για τον Φίλιππο Βέροιας που ξεπέρασε το εμπόδιο του ΓΑΣ Καματερού με 18-16.

Στον 3ο όμιλο ο ΠΑΟΚ διπλασίασε τις νίκες του επικρατώντας της Πολιτείας με 24-19, ενώ ο Ζαφειράκης Νάουσας στο πρώτο του ματς έδειξε τις δυνατότητες του κερδίζοντας εύκολα τον Ιωνικό ΝΦ με 24-16.

Στον 4ο όμιλο ο Δικέας μετά τον Φαίακα νίκησε και τον Κένταυρο με 24-17, ενώ ο Φοίβος Συκεών δεν άφησε κανένα περιθώριο (22-11) στην Μπίτολα.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Άργος
Α Φίλιππος Βέροιας- Αμύντας- Αερωπός Έδεσσας 26-15
Α Α.Ο Διομήδης- ΑΣΕ Δούκα 22-21
Α Κωνσταντινοπολίτες Πυλαίας- Γ.Ν.Ο Άρης Νίκαιας 14-13

Νέα Κίος
Β Ορμή Λουξ- ΕΣΝ Βριλήσσια 10-16
Β Φίλιππος Βέροιας- Κυπαρίσσης ΓΑΣ Καματερού 18-16
C Α.Ο Πολιτεία- ΠΑΟΚ 19-24

Ναύπλιο
C Ε.Γ.Σ Ζαφειράκης Νάουσας- Ιωνικός ΝΦ 24-16
D Κένταυρος Αγριάς Βόλου- Νέα Ιωνία ΔΙΚΕΑΣ 17-24
D Φοίβος Συκεών- HJS Bitola 22-11

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
Κλειστό Άργους
1ος όμιλος
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 2 - ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 26-15
Τα πεντάλεπτα: 4-1, 7-2, 10-4, 13-7 (ημχ.), 15-8, 19-9, 22-12, 26-15
ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Τάσος Χατζηπαρασίδης): Κοτσαμπάσης, Μπασδέκας, Παπαδόπουλος 4, Ελευθεριάδης Β. 1, Κετόγλου, Ελευθεριάδης Γ. 7, Κωσταράκης 1, Ορφανουδάκης 3, Ξυλογιάννης, Ζούζος 4, Γιουρούκης 3, Παπαζαφείριου 2, Τζούφρας, Γκιούζης 1, Διαμαντής, Πατρίκας 1
ΑΕΡΩΠΟΣ (Γιάννης Πηλαλίδης): Μουμτζιδέλλης Α., Κεραμυδάς, Μαστοράκης, Λιόφης 5, Κυριμλίδης 1, Μελέτης 2, Γαλανός 1, Ρόμπης-Σατσκός 1, Σιάντσης, Καρανικόλας, Μουμτζιδέλλης Φ. 1, Κεσίσης 1, Καρακατσάνης 1, Γουρουφίδης, Πετρίδης 1, Μισιραίδης, Πάσχος
Διαιτητές: Ψύλλος-Καρατζίνας, Δίλεπτα: 0-0, Πέναλτι: 0/0-0/0

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ -ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 22-21
Τα πεντάλεπτα: 2-3, 8-6, 10-7, 13-9 (ημχ.), 17-12, 18-15, 20-19, 22-21
ΔΙΟΜΗΔΗΣ (Γιώργος Σαΐτης): Καραμάνος 2, Κατσίλας 4, Κολυβάνης, Κορομίχης, Κωτσονάρος 3, Λαμπρόπουλος 7, Μακρής, Μπλάτσος 3, Ντούρος, Παπαντωνόπουλος, Παππάς 1, Παυλίδης 1, Ρουσόπουλος 1, Σαρρής, Σιώτος , Σμυρνιώτης, Μούγιτς, Μπινιάρης, Μπολιάρης, Μαυρογιάννης
ΔΟΥΚΑΣ (Γιάννης Σκαρής): Κατσαρής, Καλαργυρός , Ζώης 6, Σκαρής Γ. 6, Κωστανταρόπουλος 1, Λαφαζάνος 3, Χριστοφορίδης, Ραλλάκης, Αργυρόπουλος, Σπυλιώτης 2, Δρίτσας, Κωστόπουλος 3, Πατμανίδης, Κολλιός, Κωσταντινίδης
Διαιτητές: Ψύλλος-Καρατζίνας, Δίλεπτα: 3-4, Πέναλτι: 0/0-0/0

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΠΟΛΙΤΕΣ ΠΥΛΑΙΑΣ - ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 14-13
Τα πεντάλεπτα: 3-3, 6-5, 6-5, 8-6 (ημχ.), 8-9, 11-10, 12-12, 14-13
ΠΥΛΑΙΑ (Παναγιώτης Γούσιος): Νικολαΐδης, Βεργόπουλος, Νεγκάκης, Παπαγεωργίου 1, Κατέχης, Αρβανίτης 4, Σακελάρης, Λασκαρίδης 2, Μπουλταδάκης 1, Τούνης 4, Μπρόικος, Καραμπέλης , Παπαδόπουλος, Χουζούρης, Τσόχας, Σαχίνογλου
ΑΡΗΣ (Ιωάννης Γρηγοράκης): Ακερμανίδης 1, Αρτινιάν, Ασβεστάς 2, Γρέκας, Δρογκάρης 1, Θωμαΐδης, Καλπέρης Θ., Καλπέρης Λ. 1, Κοντολένγκος, Κρεμμύδας 4, Μαστρογιαννάκης, Νάκης, Πατσουλίνης 2, Πογάτος 1, Βλάχος 1, Χουρσουτιάν
Διαιτητές: Ψύλλος-Καρατζίνας, Δίλεπτα: 5-4, Πέναλτι: 0/0-0/0

Κλειστό Νέας Κίου
2ος όμιλος
ΟΡΜΗ ΛΟΥΞ ΠΑΤΡΑΣ - ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 10-16
Τα πεντάλεπτα: 2-3, 3-5, 3-6, 5-7 (ημχ.), 6-11, 8-12, 8-13, 10-16
ΟΡΜΗ ΛΟΥΞ ΠΑΤΡΑΣ (Αναστασέλος Βασίλης): Παπανικολάου 4, Κριθαράς, Κουτσούβας, Φραντζής 1, Δρίτσας, Καρύδης Γ.-Α., Καλλιακμάνης 1, Αγγελόπουλος, Μπαράκος 1,Τζαμόπουλος, Πανταζόπουλος 1, Θεοκάτος 1, Καρύδης Δ.-Θ. 1
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ (Σωτήριος Τοντόροβιτς): Αρώνης 2, Δαπόλλας 4, Δαφνομήλης 1, Ζωγραφίδης 1, Ιωαννίδης 3, Κρητικός 2, Λάσκος , Λυσικάτος 1, Παπαναστασίου 1, Σωτηρίου 2, Τσαγκαράκης, Τωμαδάκης, Φλώρος, Κωστόπουλος, Καλδριμίδης, Οικονόμου
Διαιτητές: Μαρκόπουλος-Λεφάκης, Δίλεπτα: 2-0, Πέναλτι: 0/0-0/0

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 1 - ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ ΚΥΠΑΡΙΣΣΗΣ 18-16
Τα πεντάλεπτα: 1-2, 4-3, 6-4, 8-5 (ημχ.), 10-7, 13-9, 15-10, 18-19
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 1 (Τάσος Χατζηπαρασίδης): Στεργιόπουλος, Στεμπάρη, Τζιμπούλας 4, Γκάρας 1, Παπαδόπουλος, Κοντόπουλος,Σαράφης 4, Μπαλτάκης 4, Κουκουτσίδης 4,Ταραμόνλης 1, Πάσχουλας, Ναβροζίδης, Μαραντίδης, Κουτσαντάς, Μπαρμπέρης, Τζορτζίνης
ΚΑΜΑΤΕΡΟ (Νίκος Αγγελόπουλος ): Βασιλόπουλος, Οικονομόπουλος, Φριμάς 6, Παπαντώνης 1, Μπαζδέκης 3, Βουλγαράκης 5, Λιάπης 3, Βάλβης 1, Παπαδόπουλος 2, Καραμασιώτης 3, Αργυριάδης 2, Ζαφειράκης Διαιτητές: Μαρκόπουλος-Λεφάκης, Δίλεπτα: 2-1, Πέναλτι: 0/0-0/0

3ος όμιλος
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΠΑΟΚ 19-24
Τα πεντάλεπτα: 0-1, 3-3, 5-6, 11-13 (ημχ.), 12-16, 13-16, 16-22, 19-24
ΠΟΛΙΤΕΙΑ (Γιάννης Χήνος): Λουράκης, Σιακάρας 3, Λώρας 1, Μαρκοπουλιώτης 10, Σταθόπουλος, Σιδέρης, Κάπαρης 1, Κούλας 4, Ρησιωνάς
ΠΑΟΚ (Αλέξης Παπαβασίλης): Γιαννακίδης 2, Παπαβασίλης 3, Κιάκος, Βιολιώτης, Ιωάννου 2, Κουρκουλάκης, Καμπίτσης 2, Ντίνας, Γκιόκα, Βαΐτσης 6, Εμμανουήλ 2, Σκυτούδης, Δουμτσής 1, Ίτσιος 6, Κοντορίνης, Παπαδόπουλος
Διαιτητές: Μαρκόπουλος-Λεφάκης, Δίλεπτα: 1-4, Πέναλτι: 0/0-0/0

Κλειστό Ναυπλίου
4ος όμιλος
ΑΓΡΙΑ ΒΟΛΟΥ - ΔΙΚΕΑΣ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ 17-24
Τα πεντάλεπτα: 1-2, 4-6, 7-9, 8-10 (ημχ.), 10-15, 13-19, 15-23, 17-24
ΑΓΡΙΑ (Αντώνης Χαλκιάς): Χούστης 3, Μηλιόρδης, Μακρής, Κωνσταντέλιας 2, Καραντάκος 4, Δούλας 4, Σιώμος 1, Δεμέλης, Χιώτης , Όφωτος 2, Αμυγδαλιάς, Σταματής 1, Χαλκιάς Α.
ΔΙΚΕΑΣ (Θεόδωρος Βερνάδος): Τσανίκος 10, Γιαννακόπουλος 1, Μουστάκης 1, Βέργος, Μεντζίνης Χ.-Α. 5, Μεντζίνης Β., Σακάλογλου, Στυλιανέλης 4, Γιαννέτος 1, Λόλας, Παπαντωνίου, Τσαμποδήμος
Διαιτητές: Πάχης-Καρατράντος, Δίλεπτα: 0-0, Πέναλτι: 0/0-0/0

ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ - BITOLA 22-11
Τα πεντάλεπτα: 3-0, 6-2, 9-3, 11-5 (ημχ.), 14-6, 16-9, 17-11, 22-11
ΦΟΙΒΟΣ (Θανάσης Καρακεχαγιάς): Μεγγίδης, Γιαγκούλας, Κομίτης, Μήγγας 1, Μπόσκος 1, Γεωργαντόπουλος 6, Αθανασιάδης 1, Παναγιωτίδης 5, Φώτογλου, Καρακεχαγιάς Α., Σιγγρίδης 1, Αρβανίτης, Μαρκατάτος, Μαργαρίτης 5, Παντελίδης 2, Καρακούτας, Θωίδης, Καλαϊτζής
BITOLA (Ivan Markovski): Cucurski, Mandic, Markov, Kokovski, Gruevski, Stuvrevski 2, Popovski, Gucevski 1, Dimovski, Djukllevski, Pejanovski 1, Petovski 1, Elmazovski, Dejanovski, Konstantinovski 4, Ancevski, Kulevski, Hristovski, Ilijevski, Tzsunov, Najdenov, Mihailovski, Mitrevski, Pejanovski 2
Διαιτητές: Πάχης-Καρατράντος, Δίλεπτα: 2-1, Πέναλτι: 0/0-0/0

4ος όμιλος
ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ 24-16
Τα πεντάλεπτα:4-1, 6-2, 9-3, 13-7 (ημχ.), 15-9, 17-10, 20-14, 24-16
ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ (Χρήστος Δεληχρήστος): Τσιαχτσίρας, Τζάτσκας, Τσιταρίδας 5, Καραμπέλκος, Δεληχρήστος Λ. 3, Γαλανός 2, Γαλίτης 2., Φωτιάδης 2, Μαυρίδης 8, Κυπρίτης 2, Παναγιωτίδης, Νέστορας, Τσουβάρης, Αθανασιάδιος, Γεωργακόπουλος, Ιωάννου
ΙΩΝΙΚΟΣ (Βαγγέλης Κάρναβας): Ζακυνθινός, Σιάτρας Ι., Σάρογλου, Μάινας 8, Μάνης 1, Βεζύρης, Ροδίτης 1, Βασιλείου, Κοβάνης, Θεοδωρόπουλος 2, Τσιλίκας, Σβετζούρης, Κωνσταντέλλος, Κάστορας 1, Τραπεζάρης, Σιάτρας Χ. 3, Βασιλείου. Διαιτητές: Πάχης-Καρατράντος , Δίλεπτα: 0-0, Πέναλτι: 0/0-0/0.

Βαθμολογίες
1ος όμιλος
1. Πυλαία 4
2. Άρης Νίκαιας 2
3. Διομήδης Άργους 2
4. Φίλιππος Βέροιας (2) 2
5. ΑΣΕ Δούκα
6. Αερωπός Έδεσσας 0

2ος όμιλος
1. Βριλήσσια 4
2. ΓΑΣ Καματερού 2
3. Φίλιππος Βέροιας (1) 2
4. ΧΑΝΘ 0
5. Ορμή Πάτρας 0

3ος όμιλος
1. ΠΑΟΚ 4
2. Ιωνικός ΝΦ 2
3. Ζαφειράκης Νάουσας 2
4. Πανιώνιος 0
5. Πολιτεία 0

4ος όμιλος
1. ΔΙΚΕΑΣ 4
2. Φοίβος Συκεών 2
3. Bitola 2
4. Φαίακας Κέρκυρας 0
5. Αγριά Βόλου 0

ΤΟ ΑΥΡΙΑΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ- ΤΡΙΤΗ 8 ΙΟΥΛΙΟΥ
Κλειστό Άργους
Α Γ.Ν.Ο Άρης Νίκαιας vs Φίλιππος Βέροιας/Αμύντας ώρα 09:00
Α ΑΣΕ Δούκας vs Κωνσταντινοπολίτες Πυλαίας ώρα 10:00
Α Αερωπός Έδεσσας vs Α.Ο Διομήδης ώρα 11:00
Β ΓΑΣ Κυπαρίσσης Καματερού ΡΕΠΟ
Α Φίλιππος Βέροιας/Αμύντας vs Α.Ο Διομήδης ώρα 17:00
Α Κωνσταντινοπολίτες Πυλαίας vs Αερωπός Έδεσσας ώρα 18:00
Α Γ.Ν.Ο Άρης Νίκαιας vs ΑΣΕ Δούκας ώρα 19:00
Β Ορμή Λουξ ΡΕΠΟ

Κλειστό Νέας Κίου
Β ΧΑΝΘ vs Ορμή Λουξ ώρα 10:00
C ΠΑΟΚ vs Ε.Γ.Σ Ζαφειράκης Νάουσας ώρα 11:00
Β ΕΣΝ Βριλήσσια vs Φίλιππος Βέροιας ώρα 12:00
C Ιωνικός Α.Σ Νέας Φιλαδέλφειας ΡΕΠΟ
Β Κυπαρίσσης ΓΑΣ Καματερού vs ΕΣΝ Βριλήσσια ώρα 18:00
C Ε.Γ.Σ Ζαφειράκης Νάουσας vs Πανιώνιος ΓΣΣ ώρα 19:00
Β Φίλιππος Βέροιας vs ΧΑΝΘ ώρα 20:00
C Α.Ο Πολιτεία ΡΕΠΟ

Κλειστό Ναυπλίου
C Πανιώνιος ΓΣΣ vs Α.Ο Πολιτεία ώρα 09:00
D Νέα Ιωνία Δικέφαλος Αστέρας vs Φοίβος Συκεών ώρα 10:00
D Α.Ο Φαίαξ Κέρκυρας vs Κένταυρος Αγριάς Βόλου ώρα 11:00
D HJS Bitola ΡΕΠΟ
C Ιωνικός Α.Σ Νέας Φιλαδέλφειας vs ΠΑΟΚ ώρα 17:00
D Φοίβος Συκεών vs Α.Ο Φαίαξ Κέρκυρας ώρα 18:00
D HJS Bitola vs Νέα Ιωνία Δικέφαλος Αστέρας ώρα 19:00
D Κένταυρος Αγριάς Βόλου ΡΕΠΟ

«Το τουρνουά προσφέρει ωραίες συγκινήσεις»

Τάσος Χατζηπαρασίδης (προπονητής Φιλίππου Βέροιας): «Είναι μια σύνθετη και μεγάλη διοργάνωση. Γίνονται φιλότιμες προσπάθειες από όλους τους διοργανωτές και υπάρχει μεγάλη διάθεση για επίλυση οποιουδήποτε προβλήματος. Ο Φίλιππος έχει μια παράδοση χρόνων στις αναπτυξιακές κατηγορίες και αυτό προσπαθούμε να συνεχίσουμε. Στα μικρά δεν έχει σημασία τόσο η νίκη, όσο η σταδιακή διαδικασία της ένταξης τους στην ανδρική ομάδα».

Γιάννης Πηλαλίδης (προπονητής Αερωπού Έδεσσας): «Πρώτα απ' όλα ευχαριστούμε τους διοργανωτές για την φιλοξενία. Βασική επιδίωξη από την πρώτη ημέρα που ανέλαβα προπονητής και υπεύθυνος αναπτυξιακών ηλικιών του Αερωπού Έδεσσας ήταν να προωθηθεί το τμήμα των παμπαίδων, το οποίο είναι ένα καινούργιο τμήμα χωρίς αγωνιστική εμπειρία και θέλαμε να συμμετάσχει σε αυτό το όμορφο τουρνουά. Είναι ένα τουρνουά που προσφέρει ωραίες συγκινήσεις και είναι πολύ καλό για τα παιδιά».

ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΗΣ

H iRepair έφτασε στην Βέροια!

Ψητοπωλείο

sidiropoulos

studio 69