Κέρδισε τον Φαίακα ο Φίλιππος

Την δεύτηρη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα σημείωσε ο Φίλιππος. Μετά από ένα αμφίρροπο ματς, κέρδισε με 30-27.

Στο πρώτο μέρος οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι, είχαν τον έλεγχο και συντήρησαν ένα προβάδισμα 3-4 γκολ. Στο δεύτερο μέρος, ο Φίλιππος ισορρόπησε, έφτασε στην ισοφάριση και στο κρίσιμο τελευταίο δεκάλεπτο πήρε μια διαφορά τριών τερμάτων που τον οδήγησε στη νίκη.

Τα πεντάλεπτα : 1-2, 4-5, 5-9, 7-12, 10-13, 12-16 ( ημίχρονο), 14-18, 18-20, 21-21, 24-23, 28-25, 30-27.

Διαιτητές :  Πατιός-Τσιάνας.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ:  Κριούτσκοφ, Μούγιτς 4, Αγκοβιτς 4, Σόφρανατς 2, Κωστακίδης 3, Β.Φιλόσογλου 4, Κ.Φιλόσογλου, Παπαδόπουλος, Παπαγιάννης 5, Εμμανουήλ, Τσαμήτρος, Κουκουτσίδης 6, Ρίζος 2, Κυριακίδης, Κακαφίκας, Αρβανιτίδης.

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ: Τσιλιμπάρης, Κυπριώτης, Δημητρέλλος, Τσίλης 5, Τζούλοβιτς 12, Ελαχαγκάουϊ 2, Ζέρβας, Προβατάς, Γεωργαλής, Κουλούρης, Καράνοβιτς, Μάνιτς 3, Νάστος 1, Δελλής 1, Κόντης 3.