BANNER ME POS 987x100px

pistofidis ban1

Ήττα για τον Ζαφειράκη από την ΑΕΚ

Ο Ζαφειράκης Νάουσας γνώρισε βαριά ήττα με σκορ 38-18 απέναντι στην ΑΕΚ σε εκτός έδρας αγώνα. Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο μόνο στο ξεκίνημα, με τον Ζαφειράκη να χάνει την επαφή με το σκορ από τα μισά του πρώτου μέρους. Η ΑΕΚ εκμεταλλεύτηκε τις αδυναμίες της άμυνας και πήρε σημαντικό προβάδισμα πριν το ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ΑΕΚ επέβαλε πλήρως τον ρυθμό της, διευρύνοντας ακόμη περισσότερο τη διαφορά στο σκορ. Ο Ζαφειράκης δεν κατάφερε να αντιδράσει, και η ομάδα της Αθήνας έφτασε σε μια άνετη νίκη με διαφορά 20 τερμάτων.

Τα πεντάλεπτα: 3-0, 7-2, 12-4, 13-5, 16-7, 16-9 (ημχ), 18-13, 25-13, 27-13, 32-14, 34-16, 38-18

ΑΕΚ (Μπουζόν): Αραμπατζής 2, Μάτιτς 4, Ντουάρτε 5, Βλαστός 2, Σμιντ, Κεϊτά, Παναγιώτου 1, Τέπερ, Λούλιτς 1, Μπεν Σειχ, Κουκουλάς 4, Γουίλσον, Γκαρέν 1, Τουρέ 10, Σουκιέλοβιτς 4, Σίνα 4.

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ (Δεληγιάννης): Μπόλας, Τσαγκέρας, Θεοδωρόπουλος 6, Μπουμπουλεντας, Μπάρμπας, Ροτζιος, Αθανασιάδης 3, Αποστολίδης, Ταραμονλής, Μπιτέρνας, Πίτος 1, Αναστασάκης, Βαφείδης 2, Τσατσας 1, Λόλας 5

Διαιτητές: Γερουλάνος- Γερουλάνος, Δίλεπτα: 1-2, Πέναλτι: 1/1-3/3