didactica

pistofidis ban1

Φιλική νίκη της Μελίκης στον Άγιο Γεώργιο

Σε ένα φιλικό αγώνα που διεξήχθη το Σάββατο, ο Φίλιππος Μελίκης κατάφερε να επικρατήσει με 0-2 επί του Απόλλωνα Αγίου Γεωργίου. Παρά τις δύσκολες καιρικές συνθήκες λόγω ζέστης, οι παίκτες και των δύο ομάδων έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό, προσφέροντας ένα ανταγωνιστικό παιχνίδι.

Το σκορ άνοιξε στο 60ο λεπτό, όταν ο Μπουκουβάλας εκτέλεσε υποδειγματικά ένα πλασέ, μετά από εξαιρετική ατομική ενέργεια και πάσα του Γαλόπουλου. Το δεύτερο γκολ ήρθε στο 88ο λεπτό από τον 16χρονο Ρούμογλου, ο οποίος σκόραρε με κεφαλιά, εκμεταλλευόμενος μια καλοεκτελεσμένη σέντρα από κόρνερ του συνομήλικού του Θεοχαρόπουλου.

Η νίκη αυτή αποτελεί ένα θετικό σημάδι για την ομάδα του Φιλίππου Μελίκης, που δείχνει να βρίσκεται σε καλό δρόμο ενόψει των επίσημων αγωνιστικών υποχρεώσεων. Από την άλλη, ο αξιόμαχος Απόλλων Αγίου Γεωργίου έδειξε πως είναι ικανός να σταθεί επάξια απέναντι σε ισχυρότερους αντιπάλους, αφήνοντας υποσχέσεις για τη συνέχεια.