Κέρδισε στο Αιγίνιο ο Ζαφειράκης

Νικηφόρο ήταν το πέρασμα του Ζαφειράκη από το Αιγίνιο. Η ομάδα της Νάουσας παίζοντας καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο, επικράτησε με 64-74.

Ο Αιγινιακός παίζοντας ασφυκτικές άμυνες στο πρώτο μέρος του παιχνιδιού, «βραχυκύκλωσε» την επιθετική δράση των φιλοξενουμένων και πήγε στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 32-29. Ο Ζαφειράκης αντέδρασε στο δεύτερο μέρος, βρήκε τις λύσεις στην επίθεση και ξέφυγε στο σκορ στο τρίτο δεκάλεπτο. Στην τελευταία περίοδο, η ομάδα της Νάουσας είχε τις λύσεις και συντήρησε μέχρι το τέλος το προβάδισμά της.

Διαιτητές: Ευφραιμίδης, Ταρενίδης Κ.

Δεκάλεπτα: 17-11, 32-29, 47-58, 64-74.

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ: (Βουλκίδης) Στεργιόπουλος 3 (1), Κατσιάνος 10 (2), Στάμος 9 (1), Μπακογλίδης, Λαδένης, Ζελενίτσας, Κολαξίδης 9, Βουλκίδης 19 (2), Τσαγκάρης 14 (4).

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ: (Τούρφας) Καπνάς 9 (3), Πουρλίδας Β. 30 (6), Τούφας 13 (1), Τρομπούκης 5 (1), Πουρλίδας Δ. 2, Μπιλιούρης Δ. 15 (1), Μπιλιούρης Α., Μουρατίδης.