Νίκη με ανατροπή για τον Φίλιππο επί των Τρικάλων

Με ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, ο Φίλιππος κέρδισε στο Μακροχώρι τα Τρίκαλα με 65-60. Η Βεροιώτικη ομάδα ήταν πίσω στο σκορ στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης αλλά στην τελευταία περίοδο του ματς, ανέτρεψε το εις βάρος της σκορ και πήρε τη νίκη.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν τον έλεγχο από την αρχή του αγώνα και δημιούργησαν μια διαφορά δέκα πόντων στο πρώτο μέρος. Στο δεύτερο μέρος ο Φίλιππος προσπάθησε να επιστρέψει στο ματς και τα κατάφερε. Μείωσε την διαφορά στην τρίτη περίοδο και έκανε την ανατροπή στην τέταρτη περίοδο.

Διαιτητές: Λόρτος-Παπαθανασίου Κ.-Αναστασιάδης Γ. (Παπαδόπουλος Θ.)

Δεκάλεπτα: 11-19, 25-36, 43-48, 65-60

Φίλιππος Βέροιας (Κοθράς): Αποστολίδης 9(1), Καραγιώργος 12(2), Δημαλής, Ελευθεριάδης 24(1), Ξενιτίδης 15(3), Κωνσταντινίδης 1, Γκάτζος 4.

Τρίκαλα Basket (Φόρος): Μήνου 2, Κολότσιος 3(1), Παπαχρήστος 18(1), Ράπτης 6, Μπουργάνος, Τριανταφύλλου, Ψύρρας, Δέσπος 3, Βαβάτσικος 16(2), Νίκολιτς 12(3).