Ήττες για Μελίκη και Άθλο Αλεξάνδρειας

Την ήττα γνώρισαν οι δυο ομάδες της Ημαθίας στον 5ο όμιλο της Γ' Εθνικής. Η Μελίκη έχασε στο γήπεδό της από τον Εθνικό Κοζάνης με 69-75 ενώ ο Άθλος Αλεξάνδρειας ηττήθηκε στην Καστοριά με 74-50.

ΜΕΛΙΚΗ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 69-75

Στο ματς της Μελίκης, ο φιλοξενούμενος Εθνικός πήρε το πάνω χέρι στο δεύτερο δεκάλεπτο. Η Μελίκη αντέδρασε και ισορρόπησε στο τρίτο δεκάλεπτο αλλά στο τελευταίο μέρος του ματς, οι φιλοξενούμενοι είχαν περισσότερες επιλογές και έφτασαν στη νίκη.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-18, 33-41, 52-55, 69-75

Διαιτητές: Ταρενίδης Στ.-Σκρίνος

ΜΕΛΙΚΗ (Τοπούζης): Κυριακού, Ματράκας, Εσέρπογλου, Γιαντσιδιώτης 2, Στακτάρης, Ντινάκης 28(2), Ντόβας, Θεσσαλονικιός, Στοϊτσης 15(1), Σαχπατζιάν, Στακτάρης 6, Πάντσιος 13(3), Πεϊμανίδης 5(1).

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Καλομενίδης): Μπίκας 3(1), Ματούλας 11(3), Μπλιούμης 2, Σούπουρας 9(3), Καπενής 5, Γιαμούζης 6(2), Παπαδόπουλος 13(1), Τοπάλι 22(1), Μακρίδης 4, Γκουτζιομήτρος, Πάπιστας.

ΚΑΣΤΟΡΙΑ – ΆΘΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ 74-50

Στο ματς της Καστοριάς, οι γηπεδούχοι έλεγχξαν την αναμέτρηση από το πρώτο δεκάλεπτο. Ξέφυγαν στο σκορ και διατήρησαν την διαφορά τους σε όλο το παιχνίδι.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-11, 30-20, 54-39, 74-50

Διαιτητές: Κωνής-Μιχέλης Θ.

ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Καραταγλίδης): Παπαμαργαρίτης 11(1), Παντελίδης 1, Πιπερόπουλος, Δαραβίγκας 1, Κορομπίλιας 4, Δημητρόπουλος 9(2), Τερσενίδης 16(3), Μπέγας 19(3), Κέδρος, Πιπερόπουλος, Καλαϊτζίδης 10, Ιατρόπουλος 3.

ΆΘΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ (Αγγέλης): Αγγελοστογιάννης 2, Μούτσα 2, Σπόντης 2, Τσιτσάνης 10, Γκεγκόπουλος 13, Κομμάτας, Αγγέλης 1, Γκίτκος, Τσαρούχας 12(1), Καρκαράς, Κοχλιαριδης 8(2).