BANNER ME POS 987x100px

pistofidis ban1

Με αντεπίθεση στο τέλος, ο Φίλιππος κέρδισε τον ΚΑΟ Δράμας

Σε ένα έντονο και συναρπαστικό πρώτο εντός έδρας παιχνίδι για τον Φίλιππο στη φετινή σεζόν, η ομάδα του κατάφερε να πάρει μια σημαντική νίκη με 65-58 απέναντι στον ΚΑΟ Δράμος. Ο αγώνας ήταν απόλυτα ισορροπημένος στο ξεκίνημα, με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ, όπως αποδεικνύει το πρώτο δεκάλεπτο (15-16).

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι πήραν τα ηνία του παιχνιδιού. Με έλεγχο του ρυθμού και αποτελεσματική αμυντική προσέγγιση, ο ΚΑΟ Δράμος κατάφερε να ανοίξει ελαφρώς τη διαφορά, φτάνοντας στο ημίχρονο με προβάδισμα 26-32.

Το δεύτερο ημίχρονο βρήκε τον Φίλιππο να ανακάμπτει. Αν και η ομάδα κατάφερε να ισορροπήσει το παιχνίδι στο τρίτο δεκάλεπτο, δεν μπόρεσε να πάρει το προβάδισμα, κλείνοντας τη διαφορά στο 47-48.

Όμως, το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν καθοριστικό. Με την υποστήριξη του κόσμου στο γήπεδο και με αποτελεσματική άμυνα, ο Φίλιππος κατάφερε να ανατρέψει το σκορ. Οι επιθετικές λύσεις που βρήκε στα κρίσιμα σημεία, σε συνδυασμό με τη σφιχτή του άμυνα, του έδωσαν τελικά την πρώτη φετινή νίκη στο σπίτι του με τελικό σκορ 65-58.

Διαιτητές: Κατωτικίδης-Τούσης-Καννής

Δεκάλεπτα: 15-16, 26-32, 47-48, 65-58

Φίλιππος Βέροιας (Κοθράς): Κωστίκας 11, Ελευθεριάδης 13, Ταζόπουλος 6, Κάτζος, Μαλανδρής 10, Μελαδιανός 13(2), Πεχλιβανίδης 2, Παπαδόπουλος 2, Δουλαλας, Μπένας 8(1).

ΚΑΟ Δράμας (Γρηγοριάδης): Μάρκοβιτς 7, Ζαφειρούδης 17(2), Τραπεζάνογλου 2, Μπέσσας 5(1), Ράντονιτς 5(1), Κολότσιος, Σεργιένκο 15, Μόλης 5(1), Σταμούλης 2, Στεφανίδης.