tsakiridis ban july21

sidiropoulos oil

Τα Παπάκια

Δείτε το φυλλάδιο προσφορών!

ΓΕΡΟΥΛΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Εμπορία Ελαστικών - Ζαντών

http://e-karamitsos.gr/

«Πρωτόνιο»: Ένα πρότυπο εκπαιδευτήριο Χημείας για μαθητές Γυμνασίου και Λυκείου

access ban20

Ποιοι εκλέχθηκαν στον Σύλλογο Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ημαθίας

Πραγματοποιήθηκαν οι εκλογές για το νέο διοικητικό συμβούλιο του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ημαθίας (ΣΕΠΕ). Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΚΛΟΓΩΝ ΓΙΑ Δ.Σ. ΣΕΠΕ ΗΜΑΘΙΑΣ 7/6/2022

(Συγκριτικός πίνακας 20192022)

 

2019

2022

+/- %

Ψήφισαν

844

405

 

Άκυρα-Λευκά

81

11

Έγκυρα

763

394

ΔΑΚΕ

269

3 έδρες

35,25%

108

3 έδρες

27,41%

- 7,84%

ΔΗΣΥ

180

2 έδρες

23,59%

107

3 έδρες

27,15%

+ 3,56%

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ (ΠΑΜΕ)

124

2 έδρες

16,25%

91

2 έδρες

23,09%

+ 6,84%

ΑΥΤΟΝΟΜΟ ΔΙΚΤΥΟ

115

2 έδρες

15,07%

48

1 έδρα

12,18%

- 2,89%

ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ-ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

75

0 έδρες

9,82%

40

0 έδρες

10,15%

+ 0,33%

Εκλέγονται στο Δ.Σ.:

ΑΣΕ (ΠΑΜΕ): Κοκοζίδου Άννα, Χατζησάββας Παναγιώτης

ΔΑΚΕ: Μιχαηλίδου Σταυρούλα, Κελεπούρης Μιχάλης, ισοψήφισαν στην 3η θέση Διαμαντοπούλου Μαρία & Τουτουντζίδης Παύλος

ΔΗΣΥ: Απιδοπούλου Σοφία, Κατάνα Περιστέρα, Γκόγκα Ελένη

ΑΥΤΟΝΟΜΟ ΔΙΚΤΥΟ: Παπαγγέλου Άγγελος

Εκλέγονται στην Ε.Ε.: Βασιλείου Αντώνιος (ΔΑΚΕ), Πετανίδης Δημήτριος (ΔΗΣΥ), Τσιβιτσάρη Ευφροσύνη (ΑΣΕ (ΠΑΜΕ)

Από την εκλογική διαδικασία για αντιπροσώπους στο Νομαρχιακό Τμήμα της ΑΔΕΔΥ της 7ης Ιουνίου προέκυψαν τα παρακάτω αποτελέσματα:

ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ ΓΙΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΥΣ ΣΤΗΝ ΑΔΕΔΥ

 

2019

2022

 

Ψήφισαν: 868

Ψήφισαν: 406

 

Άκυρα/Λευκά: 42

Άκυρα/Λευκά: 10

 

Έγκυρα: 826

Έγκυρα: 396

 

ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣ

ΨΗΦΟΙ

ΕΔΡΕΣ

%

ΨΗΦΟΙ

ΕΔΡΕΣ

%

+/- %

ΔΑΚΕ

357

20

43,22 %

109

5

27,52 %

- 15,7%

ΔΗΣΥ

149

6

18,03 %

106

5

26,76 %

+ 8,73%

ΑΣΕ (ΠΑΜΕ)

125

7

15,13 %

95

5

23,98 %

+ 8,85%

ΑΥΤΟΝΟΜΟ ΔΙΚΤΥΟ

120

6

14,52 %

46

2

11,61 %

- 2,91%

ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ-ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ

75

4

9,07 %

40

2

10,10 %

+ 1,03%

Οι αντιπρόσωποι που εκλέγονται ανά παράταξη κατά σειρά σταυροδοσίας είναι:

ΑΣΕ (ΠΑΜΕ)

Τακτικά μέλη

  1. Κοκοζίδου Άννα (68)
  2. Χατζησάββας Παναγιώτης (68)
  3. Τσεχελίδης Ιωάννης (37)
  4. Τσιβιτσάρη Ευφροσύνη (24)
  5. Παπαδοπούλου Μαρίνα-Μαρία (22)

Αναπληρωματικά μέλη

  1. Δημητρίου Γεώργιος (18)
  2. Τσιβαλίδου Συμέλα (16)

ΔΑΚΕ

Τακτικά μέλη

  1. Βασιλείου Αντώνιος (62)
  2. Μιχαηλίδου Σταυρούλα (44)
  3. Τουτουντζίδης Παύλος (31)
  4. Διαμαντοπούλου Μαρία (30)
  5. Κελεπούρης Μιχάλης (30)

Αναπληρωματικά μέλη

  1. Τουμανίδης Κωνσταντίνος (25)
  2. Παπαδόπουλος Κλήμαντος (Κλήμης) (21)
  3. Αλαμπουρνού Ευθυμία (18)
  4. Διακοπούλου Πολυξένη (Τζένη) (18)
  5. Κυριαζόπουλος Γρηγόριος (17)
  6. Βλάμη Μαρία (16)

ΔΗΣΥ

Τακτικά μέλη

  1. Απιδοπούλου Σοφία (79)
  2. Πετανίδης Δημήτριος (43)
  3. Γκόγκα Ελένη (33)
  4. Κάτανα Περιστέρα (24)
  5. Κιρκιλιανίδου Μαρία (21)

Αναπληρωματικά μέλη

  1. Ξενιτίδης Ιωάννης (14)
  2. Λιαρούδη Μαρίνα (10)

ΑΥΤΟΝΟΜΟ ΔΙΚΤΥΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ

Τακτικά μέλη

  1. Σαράντης Βασίλειος (29)
  2. Παπαγγέλου Άγγελος (21)

Αναπληρωματικά μέλη

  1. Τολιόπουλος Αντώνιος (20)
  2. Χατζηπαραδείση Αλεξάνδρα (14)
  3. Πανταζοπούλου Τριανταφυλλιά (13)

ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ-ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Τακτικά μέλη

  1. Μελιόπουλος Ιωάννης (31)
  2. Αρβανιτάκη – Κοκιάρη Αγγελική (18)

Αναπληρωματικά μέλη

  1. Μιχαηλίδου Ευγενία (9)

H iRepair σας περιμένει στην Βέροια!

ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΗΣ

methodos orizontio

ΜΙΜΗΣ ΚΟΓΙΑΣ

sidiropoulos

studio 69