Αργυρό και χάλκινο στους αδελφούς Παπασταματίου του Παλαιστικού Συλλόγου Αλεξάνδρειας

Με δύο μετάλλια επέστρεψε η αποστολή του Παλαιστικού Συλλόγου Αλεξάνδρειας "Ο Ημαθίων" από το Πετρίτσι της Βουλγαρίας.

Ένα αργυρό και ένα χάλκινο μετάλλιο ήταν ο απολογισμός της αποστολής του συλλόγου στην πρώτη της συμμετοχή στο Διεθνές Τουρνουά ελευθέρας πάλης “Serafim Barzakov”, σήμερα 4 Νοεμβρίου 2016.

Πιο συγκεκριμένα ο Παπασταματίου Θωμάς κατέκτησε την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο στα 30 κιλά παμπαίδων Γ’ ενώ ο αδελφός του Παπασταματίου Κωνσταντίνος στα 35 κιλά των παμπαίδων Β’ αναδείχθηκε 3ος χαρίζοντας έτσι ένα χάλκινο μετάλλιο στην ομάδα.

Στα 42 κιλά των παμπαίδων Α’ ο δις Πανελλήνιος πρωταθλητής του συλλόγου Στεφανίδης Πέτρος κατετάγει 7ος καθώς τα 38 κιλά όπου αγωνίζεται δεν ήταν στις κατηγορίες που συμπεριέλαβαν στους αγώνες οι διοργανωτές, ενώ στα 53 κιλά των παμπαίδων Β’ ο Ζαφειρόπουλος Θεόδωρος λόγω τραυματισμού του στον αγώνα αρκέστηκε στην 7η θέση και αυτός.

Τα συγχαρητήρια της διοίκησης σε όλους τους αθλητές του συλλόγου καθώς και τους προπονητές που έλαβαν μέρος στην διοργάνωση, εξέφρασε ο πρόεδρος του συλλόγου Μανουσαρίδης Ιωάννης.