Σε πολλά...μέτωπα την Κυριακή οι Δρομείς Βέροιας

dromeis veria kallithea

Με έντονη δραστηριότητα στους αγώνες δρόμου ολοκληρώθηκε το Σαββατοκύριακο 17 Μαΐου , με τους αθλητές του Συλλόγου δρομέων Βέροιας να συμμετέχουν στους περισσότερους από αυτούς.

Λαϊκός Αγώνας ''Φανης Τριανταφυλίδης'' Καλλιθέας Βέροιας 5.200μ

Στον αγώνα αυτόν ο Σύλλογος δρομέων Βέροιας υποστήριξε την διοργάνωση τεχνικά (χρονομετρηση : Κελεπουρης Νικος & Καραγιάννης Γιάννης) αλλά και αριθμητικά αφού οι περισσότεροι συμμετέχοντες 27 τον αριθμό ήταν δρομείς του Συλλόγου. Νικητής του αγώνα 5200μ ο Σταμούλης Γιώργος αθλητής του Φιλίππου Βέροιας , ακολούθησε ο Κουκουτέγος Αντώνης του Συλλόγου δρομέων Βέροιας και τρίτος της Γενικής Κατάταξης ο Φενερίδης Χαράλαμπος επίσης αθλητής του Συλλόγου δρομέων Βέροιας.

Οι συμμετεχοντες δρομείς του Συλλόγου ήταν.
27. Δεμερτζίδης Κυριάκος

Την ίδια ημέρα 8 δρομείς του Συλλόγου συμμετείχαν στο Run Greece της Καστοριάς . (5 δρομείς στον Ημιμαραθώνιο και 3 δρομείς στα 10km)

170ος Τσαχουρίδης Γιώργος 56:00

Στην Αντίπαρο και σε αγωνα 24χιλ o Αγγελος Μάρτος δρομέας του Φιλιππου Βέροιας και μέλος του Συλλόγου δρομέων Βέροιας κατέκτησε την πρώτη θέση στην γενική καταταξη του αγώνα.

Στον 7ο Αριστοτέλειο δρόμο 5 χιλ. που έγινε στον χώρο του Πανεπιστημίου της Θεσσαλονίκης μια άλλη δρομέας του Συλλόγου μας η Γκοντού(ρα Αθανασία κατέκτησε την 3η θέση στην γενική κατηγορία γυναικών και την 1η στην ηλικιακή κατάταξη με επίδοση 20:31.