Εντυπωσιακή ανατροπή της Βέροιας στην Άρτα

Με εντυπωσιακή ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο του ματς, η Βέροια έφυγε με το "διπλό" από την Άρτα επικρατώντας με 25-26.

Αγωνιστικά, το πρώτο μέρος ήταν ισορροπημένο αν και η Βέροια είχε σημεία που προσπάθησε να ξεφύγει στο σκορ. Στο δεύτερο μέρος η Αναγέννηση μπήκε καλύτερα, πήρε το πάνω χέρι και στο μετά το 40' δημιούργησε διαφορά έξι γκολ. Στο τελευταίο δεκάλεπτο του ματς η Βέροια αντέδρασε. Έχοντας την Νταβίντοβιτς σε μεγάλη μέρα, κάλυψε σε πέντε λεπτά την διαφορά των έξω τερμάτων και στο τελευταίο πεντάλεπτο της αναμέτρησης πήρε τη νίκη με 25-26.

Τα πεντάλεπτα : 2-1, 4-4, 4-6, 5-8, 9-9, 12-13 ( ημίχρονον ), 14-13, 18-14, 21-15, 22-16, 22-22, 25-26.

Διαιτητές : Χρόνης-Αβράμης.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ ( Τσέλιος ) : Ζούμπου, Μπαλάφα 5, Μάστακα 4, Σαϊντοβα, Παπακοσμά, Χάϊδου, Καλιακάτσου, Δήμου, Θεοδοσοπούλου, Ράϊκου, Σκάρα, Νούλα 2, Σπυριδοπούλου 3, Μούρνου 6, Καραμήτσου 2, Καλοϊδη 3.

ΒΕΡΟΙΑ 2017 ( Τούτσης ) : Πιτούλια, Βλάχου, Δελησάββα, Λύτρα, Ανδρονικίδου 8, Νταβίντοβιτς 11, Καραμπατζάκη 4, Καλμουκίδου 2, Γεωργιάδου 1, Νάτσο, Ταϊρολλάρι.