Στον τελικό του πρωταθλήματος γυναικών η Βέροια

Στον τελικό του πρωταθλήματος γυναικών πέρασε η Βέροια. Στο κρίσιμο εντός έδρας ματς, επικράτησε της Νέας Ιωνίας με 25-19 και θα αντιμετωπίσει στον τελικό τον ΠΑΟΚ.

Η Βέροια ήταν διαρκώς μπροστά στο σκορ. Προς το τέλος του ημιχρόνου η Νέα Ιωνία ισοφάρισε σε 9-9 αλλά και πάλι η Βέροια πήρε το πάνω χέρι.

Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Τέο Παυλίδη ήταν συνέχεια μπροστά στο σκορ και πήρε τη νίκη χωρίς να κινδυνεύσει.

Τα πεντάλεπτα: 4-1, 6-3, 6-4, 9-6, 9-9, 12-10 (ημίχρονο), 14-10, 14-11, 17-11, 18-14, 22-16, 25-19

ΒΕΡΟΙΑ 2017: Κερλίδη, Εμμανουηλίδου, Τζούρισιτς 2, Καραμπατζάκη, Καμπόιμ, Ζένελι 4, Κωστοπούλου 3, Ανδρονικίδου, Γεωργιάδου, Χοτοκουρίδου, Κάμπα 1, Λύτρα, Νούσια 3, Βασιλειάδου 3, Νταβίντοβιτς 9

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ: Δεσποτίδου, Φράγκου 3, Γιαννοπούλου, Μυλωνά, Καρέλα 1, Μακρή, Αργυροπούλου 2, Ντιμτσούδη, Κεπεσίδου 2, Καψάλη, Διακογιάννη, Χαριτίδη 4, Κοτρώτσιου, Νοροτσέα 1, Ζηνωνίδου, Στουγιαννίδου 4

Διαιτητές: Γράψας - Κυριακού, Δίλεπτα: 8-7 (Κόκκινη: Zηνωνίδου, 58:55), Πέναλτι: 3/3-0/0