Έχασε από τον Αρχέλαο η ΓΕΒ

gev

Δεύτερη συνεχόμενη εντός έδρα ήττα για την ομάδα της ΓΕΒ 2011 από τον Αρχέλαο Κατερίνης με σκορ 27-32. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Κατερίνης ξέφυγε με 4 τέρματα και στη συνέχεια με τις εκπληκτικές αποκρούσεις του τερματοφύλακα της Βέροιας Μαυρίδη Δημήτρη η ΓΕΒ 2011 ανέβασε την απόδοση της και έφτασε να προηγείται στο ημίχρονο με σκορ 15-14.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της ΓΕΒ 2011 κόλλησε τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση αφήνοντας την ομάδας της Κατερίνης να κυριαρχεί στον αγωνιστικό χώρο με τον Σάββα Καρυπίδη να σημειώνει 16 τέρματα και να δίνει μια μεγάλη νίκη για την ομάδα του με σκορ 27-32. Για τους γηπεδούχους πρώτοι σκόρερ ήταν ο Πρωτογέρης με 11 και ο Γιούπης με 7 τέρματα, ενώ για τους φιλοξενουμένους ο Καρυπίδης με 16 και Χρυσός με 7 τέρματα αντίστοιχα.

Ο σύλλογος της ΓΕΒ 2011 ευχαριστεί θερμά τους φιλάθλους της για την στήριξη τους και εύχεται στον Αρχέλαο Κατερίνης καλή επιτυχία στη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Δεκάλεπτα : 6-6, 10-8, 15-14 (ημχ), 17-19, 23-24, 27-32 (τελικο)
Γ.Ε.ΒΕΡΟΙΑΣ 2011 (Τουτσης Κ.) Τσικίνας Δ, Τσικίνας Γ, Γιούπης 7, Πρωτογέρης 11, Μάρτος 1, Καραπείδης 4, Γιακουμόπουλος, Τριγώνης, Ουσουλτζόγλου, Ρεμπελάκος 1, Παπαδόπουλος 1, Παντελίδης 2, Βόλκος, Μαυρίδης.
Αρχέλαος Κατερίνης (Σκούφας Σ.) Καρυπίδης 16, Χαραλαμπίδης 2, Θυμιόπουλος, Μελικιάν, Ραντζέλοβιτς, Εγγλέζος 1, Ράπτης, Ράντος 1, Ξώνης, Χρυσός

7, Ξεφτέρης, Τριανταφύλλου 1, Καραγιαμπάς, Κοσμίδης, Λυκόπουλος, Τζιώκας 1.

Διαιτητές : Πατιός, Τσιάνας
Πέναλντι : 4/4, 3/3