Ισόπαλος με Δράμα ο Φίλιππος

Ισόπαλο, 30-30, έληξε το παιχνίδι του Φιλίππου με την Δράμα στην Βέροια. Ήταν το τελευταίο ματς της κανονικής περιόδο και με τον βαθμό αυτό ο Φίλιππος απέφυγε την τελευταία θέση του ομίλου.

Στο πρώτο μέρος ο Φίλιππος ήταν καλύτερος. Είχε το προβάδισμα στο σκορ και συντήρησε μια διαφορά τριών τερμάτων. Στο δεύτερο μέρος οι Βεροιώτες διατήρησαν το προβάδισμά τους. Προηγήθηκαν και με τέσσερα γκολ διαφορά αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο η Δράμα ισορρόπησε. Στα τελευταία πέντε λεπτά το ματς πήγε γκολ γκολ και έληξε ισόπαλο. Ο Φίλιππος είχε το προβάδισμα με 30-29 στο τελευταίο λεπτό αλλά η Δράμα σημείωσε με τον Καβάζη το γκολ της ισοφάριση, δευτερόλεπτα πριν το φινάλε.

Τα πεντάλεπτα: 2-0, 5-3, 8-6, 11-8, 13-10, 15-12 (ημχ), 15-13, 18-14, 20-16, 23-21, 26-25, 30-30.

Φίλιππος (Δομπρής): Κριούτσκοφ, Μούγιτς 4, Άγκοβιτς 5, Σόφρανατς 3, Κωστακίδης 9, Κουκουτσίδης 5, Ρίζος, Β. Φιλόσογλου, Παπαδόπουλος, Παπαγιάννης 4, Εμμανουήλ, Κ. Φιλόσογλου, Τσαμήτρος.

Δράμα  (Βαλαβάνης): Πούλιος, Παπάζογλου 1, Καφαντάρης 1, Μπουγκαρίνοβιτς 3, Νίκολιτς 4, Χαϊτίδης 6, Κοβογλανίδης 1, Στρατηγέλης, Πολύδωρος 3, Τορνικίδης, Τόσκας 7, Καβάζης 3, Κρανιώτης, Σίνα 1.

Διαιτητές: Γράψας – Κυριακού. Δίλεπτα: 4-3. Κόκκινη: Άγκοβιτς (43:22 – τρία δίλεπτα). Πέναλτι: 3/4 – 3/3