Πήρε την ισοπαλία στην εκπνοή ο Φίλιππος κόντρα στην Πυλαία

Ισόπαλο 28-28 έληξε το ματς του Φιλίππου με την Πυλαία στην Βέροια. Οι Βεροιώτες βρέθηκαν να χάνουν στο τελευταίο λεπτό αλλά μετά από χαμένη επίθεση της Πυλαίας, έφυγαν στον αιφνιδιασμό και με τον Κουκουτσίδη έφτασαν στην ισοφάριση.

Στο πρώτο μέρος, ο Φίλιππος ξεκίνησε καλύτερα, είχε τον έλεγχο και πήρε ένα προβάδισμα έξι τερμάτων (12-6). Μετά το εικοσάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν, πλησίασαν στο σκορ και στο 26' ισοφάιρσαν (12-12). Ο Φίλιππος κράτησε προβάδισμα στο πρώτο μέρος, αλλά το δεύτερο μέρος έγινε ντέρμπι.

Μετά από ένα ισορροπημένο τέταρτο στο δεύτερο μέρος, η Πυλαία πήρε τον έλεγχο και προηγήθηκε με 20-23 και 25-28. Ο Φίλιππος όμως στα τελευταία λεπτά σημείωσε τρία γκολ με Κωστακίδη, Παπαγιάννη, Κουκουτσίδη και έφτασε στο 28-28.

Τα πεντάλεπτα: 4-1, 5-3, 9-5, 12-8, 12-11, 14-13 (ημίχρονο), 15-16, 18-18, 20-20, 20-23, 24-25, 28-28

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ: Αρβανιτίδης 1, Κωστακίδης Π. 6, Φιλόσογλου Β. 2, Μπαλτατζής 5, Κουκουτσίδης 4, Παπαδόπουλος 2, Κριούτσκοφ, Φιλόσογλου Κ., Τριανταφυλλίδης 7, Στανκίδης, Ρίζος, Καραγιοβάνης, Πετρομελίδης, Κακαφίκας, Καλλιαρίδης, Παπαγιάννης 1

ΠΥΛΑΙΑ: Ζαφείρης 2, Μπάτζιος 4, Βραχιολίδης, Σουλάνης, Κουκμίσης Ν. 6, Γιαννακίδης, Κουκμίσης Κ. 1, Ορφανουδάκης, Μούγιτς 2, Κωστακίδης 3, Αλεξανδρίδης 1, Παπαγεωργίου 4, Σεβαστίδης 1, Αλατσατιάνος 1, Ελέτα 3, Λασκαρούδης

Διαιτητές: Τσιάνας - Λινάρδος, Δίλεπτα: 3 - 9, Πέναλτι: 3/4 - 4/4