Πρωταθλητής αναδείχθηκε ο Αθλητικός Όμιλος Βέροιας στο τουρνουά 5Χ5 veria league

Μεγάλος νικητής του τουρνουά 5Χ5 veria league αναδείχθηκε ο Αθλητικός Όμιλος Βέροιας.

aov21 4

Το veria league 5x5 είναι ένα νέο πρωτάθλημα που αποτελείται από 7 ομάδες στην Α εθνική κατηγορία και στην Β αποτελείται από 4 ομάδες. Το φετινό πρωτάθλημα στην Α εθνική κατηγορία είχε την έκπληξη, καθώς και οι 3 πρώτες ομάδες διεκδικούσαν τον τίτλο μέχρι τελευταία αγωνιστική. Ο τίτλος μάλιστα κρίθηκε και με συνδυασμό αποτελεσμάτων και έτσι πρωταθλητής για την σεζόν 2021 ήταν ο Αθλητικός Όμιλος Βέροιας, ο οποίος με 25 πόντους και μάλιστα σε στατιστικά δέχτηκε τα λιγότερα γκολ αναδείχτηκε η καλύτερη άμυνα.

aov21 3

Στο αγωνιστικό κομμάτι ήταν ένα ματς για γερά νεύρα καθώς στο ημίχρονο είχαμε ανατροπή σκορ για την ομάδα του ΑΟΒ. Στο δεύτερο ημίχρονο είδαμε την μπάλα πάνω κάτω και γρήγορη κυκλοφορία. Και από τις δυο ομάδες το τελικό αποτέλεσμα έκρινε η χρυσή αλλαγή για τον ΑΟΒ, ο ποδοσφαιριστής Χρήστος Κανδυλίδης, ο οποίος 20 λεπτά πριν την λήξη μπήκε ως αλλαγή και έδωσε τεράστια διάσταση στο σκορ, με τον Μανώλη Αϊρατζή στο φινάλε με 2 δικά του γκολ να γράφει μια τεράστια νίκη για τον ΑΟΒ και παράλληλα την κατάκτηση του πρωταθλήματος, το πρώτο για τον ΑΟΒ.

aov21 1

Το Τουρνουά ποδοσφαίρου 5Χ5 πραγματοποιήθηκε στην Βέροια, στο ανοιχτό γήπεδο, στα Εβραϊκά Μνήματα.