pistofidis ban1

Νικηφόρο πέρασμα της Αλεξάνδρειας από το Αιγίνιο

Νικηφόρο ήταν το πέρασμα της Αλεξάνδρειας από το Αιγίνιο. Επικράτησε με 0-3 και έκανε ένα ακόμη βήμα προς την άνοδο.

Το σκορ άνοιξε στο 10ο λεπτό ο Καψάλης, ενώ στην επανάληψη ο «συνήθης ύποπτος» Γιάννης Πιπιλιάρης με δύο τέρματα στο 75’ και 85’ έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Δρακίδης από την Ξάνθη, με βοηθούς τους Βακουφτσή και Παπαδόπουλο.

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Λεωνίδας Μπίλης): Κουγιουμτζόγλου, Κακατάτσιος, Δαραής (46′ Καρτσαμπάς Α.), Μπουρανής (43′ Καρτσαμπάς Χ.), Αποστολίδης (59′ Ζώβληκας), Παρδάλης, Χατζηδίμπας (83′ Τασιώνας), Σαββίδης, Αβραάμ (46′ Κόλα), Κοσμίδης, Γιαζιτζόγλου.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ (Δημήτρης Πρίντζος): Τόλιος, Χλιαρόπουλος (88′ Κίρτσογλου), Βλάχος, Τσιρίδης, Πιπιλιάρης Ι. (88 Πιπιλιάρης Κ.), Αβραμόπουλος, Λίτσι (88′ Αλμπανίδης), Τασιόπουλος, Σωτηράκης, Καψάλης (70′ Μαρμαρίδης), Δημόπουλος (59′ Ατανάσωφ).