Χωρίς νικητή το ντέρμπι κορυφής της Α' κατηγορίας

Με τα παιχνίδια της 16ης αγωνιστικής, συνεχίστηκε το πρωτάθλημα στην Α κατηγορία της ΕΠΣ Ημαθίας. Στον Διαβατό, στο ντέρμπι κορυφής, Αγία Μαρίνα και Τρίκαλα έμειναν στο 0-0, αποτέλεσμα που ευνοεί τους γηπεδούχους αφού τους διατήρησε στην κορυφή.

Στην Αλεξάνδρεια, η τοπική ομάδα σημείωσε τρία γκολ στο πρώτο εικοσάλεπτο, έκλεισε το ημίχρονο 3-0 και σημειώνοντας ένα γκολ ακόμη στο β' μέρος κέρδισε τον Κοπανό με 4-0.

Στη Νάουσα ο Άγιος Γεώργιος προηγήθηκε στο πρώτο μέρος αλλά η Νάουσα ισοφάρισε στο β' μέρος και σημείωσε το γκολ της νίκης πέντε λεπτά πριν το τέλος.

Στα Λευκάδια, το Μακροχώρι πήρε το πάνω χέρι στο πρώτο μέρος, σημείωσε τρία γκολ, προηγήθηκε με 1-4 στις αρχές του β’ μέρους και κέρδισε με 3-7.

Στην Μελίκη, η Βέροια Β’ προηγήθηκε νωρίς αλλά οι γηπεδούχοι σημείωσαν δυο γκολ, πήραν προβάδισμα στο πρώτο μέρος και κέρδισαν με 4-2.