Πρωταθλήτρια χειμώνα η Αγία Μαρίνα - Κόλλησαν στο 0-0 τα Τρίκαλα στο Μακροχώρι

Ολοκληρώθηκε ο πρώτος γύρος της κανονικής περιόδου στο πρωτάθλημα της Α' κατηγορίας στην ΕΠΣ Ημαθίας. Πρωταθλήτρια χειμώνα αναδείχθηκε η Αγία Μαρίνα που ήταν η μεγάλη κερδισμένα στα τελευταία ματς του γύρου.

Η Αγία Μαρίνα, με ένα γκολ στο πρώτο μέρος και άλλα δυο στην επανάληψη, κέρδισε με 0-3 στην Αλεξάνδρεια και πέρασε πρώτη.

Τα Τρίκαλα, έχασαν βαθμούς στο Μακροχώρι. Οι δυο ομάδες έμειναν στο 0-0 και η πρώτη θέση στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα άλλαξε.

Στον Άγιο Γεώργιο η τοπική ομάδα σημείωσε τέσσερα γκολ στο πρώτο μέρος και επικράτησε άνετα με 6-2 των Λευκαδίων.

Η Μελίκη προηγήθηκε με 2-0 σημειώνοντας ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και επικράτησε με 2-1 του Κοπανού.

Στη Νάουσα, η τοπική ομάδα προηγήθηκε δυο φορές αλλά η Βέροια με γκολ (με πέναλτι) στις καθυστερήσεις πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας με 2-2.

Μελίκη - Κοπανός 2-1
Νάουσα - Βέροια Β' 2-2
Άγιος Γεώργιος - Λευκάδια 6-2
Αλεξάνδρεια - Αγία Μαρίνα 0-3
Μακροχώρι - Τρίκαλα 0-0