"Έβρεξε" γκολ στην Α' κατηγορία της ΕΠΣ (βίντεο)

Με τα ματς της 2ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα στην Α' κατηγορία. Το χαρακτηριστικό της αγωνιστικής ήταν τα πολλά γκολ που σημειώθηκαν.

Στη Νάουσα, η τοπική ομάδα έφτιαξε ένα σύνολο ανάγκης και επατρεψε στο πρωτάθλημα αλλά δεν κατόρθωσε να είναι ανταγωνιστική στο γήπεδο. Η Μελίκη με πέντε γκολ στο πρώτο μέρος εξασφάλισε άνετα και νωρίς τους τρεις βαθμούς.

Στον Κοπανό η Αγία Μαρίνα σημείωσε τρία γκολ στο πρώτο μέρος και ξεπέρασε χωρίς δυσκολία το εμπόδιο της τοπικής ομάδας. Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν αλλά έξι γκολ και διεύρυναν τη νίκη.

Στα Τρίκαλα οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο 20λεπτο και το διατήρησαν σε όλο το πρώτο μέρος. Στο δεύτερο μέρος τα Τρίκαλα σημείωσαν αλλά τρία γκολ και πήραν άνετη νίκη.

Στο Μακροχώρι, η τοπική ομάδα αν και ισοφαρίστηκε γρήγορα, πήρε ξανά προβάδισμα και διατήρησε το 2-1 μέχρι την ανάπαυλα. Στο δεύτερο μέρος το Μακροχώρι σημείωσε αλλά δύο γκολ και πήρε το ματς

Στην Κουλούρα Βέροια Β και Λευκάδια έμειναν χωρίς γκολ στο πρώτο μέρος σε ένα ματς που δεν φάσεις στο πρώτο 45λεπτο. Στο δεύτερο μέρος η Βέροια σημείωσε πέντε γκολ και πήρε το ματς.