Εκτός έδρας οι τρεις πρωτοπόροι της Α' κατηγορίας
- Γράφτηκε από τον/την Αντώνης Χατζηκυριακίδης
![](/images/2021-2022/athlitika/tripotamos_agkathia.jpg)
Με τα ματς της 15ης αγωνιστικής συνεχίζεται το Σάββατο το πρωτάθλημα στην Α' κατηγορία της ΕΠΣ Ημαθίας. Στα ματς της ημέρας και οι τρεις πρωτοπόροι θα παίξουν εκτός έδρας.
Ο Τριπόταμος θα αντιμετωπίσει στην Μέση τον Άχθο Αρούρη, η Νάουσα θα παίξει στο Μακροχώρι και η Αγκαθιά στον Κοπανό. Στα άλλα δυο ματς της ημέρας, η Αγία Μαρίνα θα φιλοξενήσει το Ροδοχώρι και η Μελίκη την Κουλούρα.
Το πρόγραμμα
Μελίκη - Κουλούρα
Άχθος Αρούρης - Τριπόταμος
Μακροχώρι - Νάουσα
Κοπανός - Αγκαθιά
Αγία Μαρίνα - Ροδοχώρι
Η βαθμολογία
- Νάουσα 34
- Αγκαθιά 34
- Τριπόταμος 34
- Μακροχώρι 21
- Αγία Μαρίνα 20
- Μελίκη 18
- Κοπανός 14
- Κουλούρα 9
- Ροδοχώρι 7
- Άχθος Αρούρης 3