Έχασε από την ΔΕΚΑ ο Φίλιππος

Την ήττα με 79-73 γνώρισε από την ΔΕΚΑ ο Φίλιππος το Σάββατο. Στο ντέρμπι της ημέρας, οι Βεροιώτες ήταν κοντά στο σκορ αλλά στα τελευταία κρίσιμα λεπτά, δεν κατάφεραν να πάρουν το πάνω χέρι.

Ο Φίλιππος δεν ξεκίνησε καλά το ματς. Βρέθηκε δέκα πόντους πίσω ωστόσο στο δεύτερο δεκάλεπτο ισορρόπησε το ματς και κάλυψε την διαφορά στο σκορ. Στο δεύτερο μέρος το ματς ήταν αμφίρροπο. Οι δυο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ αλλά στα τελευταία κρίσιμα λεπτά, οι γηπεδούχοι είχαν τις λύσεις και πήραν τη νίκη.

Διαιτητές: Ντούρας, Χατζημπαλίδης, Κάννης

Δεκάλεπτα: 25-15, 42-40, 57-57, 79-73

ΔΕΚΑ (Νικολαϊδης): Πετανίδης 9 (2), Λιοτόπουλος 19 (2), Τσιροπούλης 1, Κιόσια 10, Λουλούδης 21 (2), Πατρίκης 3, Καλαποθαράκος 3, Ζωϊδης 6, Μουτάφης 7 (1).

Φίλιππος Βέροιας (Κοθράς): Ελευθεριάδης 26, Αποστολίδης 9 (2), Ξενιτίδης 6, Κάτζος 3, Καραγιώργος 4, Κότσανος 10, Μπένας 13 (2), Μελαδιανός 2, Δημαλής, Λάζαρης.