Λύγισε στην Λαμία ο Φίλιππος

Την ήττα με 77-73 γνώρισε στην Λαμία ο Φίλιππος, Οι Βεροιώτες αν και είχαν τον έλεγχο στο τρίτο δεκάλεπτο, κάμφθηκαν στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης και έχασαν το ματς.

Ο Έσπερος είχε τον έλεγχο στο πρώτο δεκάλεπτο και ένα μικρό προβάδισμα στο σκορ. Ο Φίλιππος όμως ανέκαμψε στο δεύτερο δεκάλεπτο και πέρασε μπροστά στο σκορ. Στο δεύτερο μέρος ο Φίλιππος έλεγξε τον ρυθμό και διατήρησε το προβάδισμά του στο τρίτο δεκάλεπτο. Στα κρίσιμα τελευταία λεπτά όμως, οι γηπεδούχοι περιόρισαν τα ατού της Βεροιώτικης ομάδας, πήραν το προβάδισμα και έφτασαν στη νίκη.

Διαιτητές: Κατωτικίδης-Τσιαπλής-Παπανικολάου Γ.

Δεκάλεπτα: 26-20, 39-41, 51-58, 77-73

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης Ι.-Ζαρονικόλας): Κυριακόπουλος, Βαζούκης 8(2), Κολοβός, Τζόρτζεβιτς 11, Χατζηκυριακίδης 9(2), Μπακέας 6(2), Τεπετίδης 6(1), Πελεκούδας, Μαγγελάκης, Προδρόμου 12(2), Παπαδάκης 20, Μαντίκος 5(1).

Φίλιππος Βέροιας (Κοθράς): Αποστολίδης 6 (1), Ιγγλέζος, Καραγιώργος 7(1), Νικάι, Δημάλης, Ελευθεριάδης 26(2), Ξενιτίδης 17(3), Κωνσταντινίδης, Γκάτζος 8, Σταμάτης 9(1), Αμανατίδης.