Έχασε από τον Πανερυθραϊκό ο Φίλιππος

Την ήττα με 74-79 γνώρισε από τον Πανερυθραϊκό ο Φίλιππος. Οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο σχεδόν σε ολόκληρη την αναμέτρηση, είχαν το προβάδισμα στο σκορ αλλά ο Φίλιππος βρισκόταν διαρκώς πίσω τους.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Φιλοξενούμενοι ανέβασαν την διαφορά πάνω από τους δέκα πόντους όμως ο Φίλιππος δεν τα παράτησε. Προσπάθησε στο τελευταίο δεκάλεπτο, μείωσε το σκορ αλλά δεν κατάφερε να κάνει την ανατροπή.

Διαιτητές: Γερακίνης, Κοϊμτζόγλου, Ξέρας

Δεκάλεπτα: 18-22, 34-49, 54-66, 74-79

Φίλιππος Βέροιας (Κουρουζίδης): Ντόβας 1, Ελευθεριάδης 22 (3), Πουλιανίτης, Κοθράς 9 (1), Παραπούρας 3 (1), Σουτζόπουλος 4, Drekalovic 8, Ιατρίδης 11, Πιλκούδης 2, Γαρέζoς 14 (2).

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Γκαβασιάδης, Κοντούδης, Μωραΐτης 6 (2), Καλλιανιώτης 9 (2), Ντουζίδης, Κωστόπουλος 8 (2), Σκάνδαλος 13 (3), Καμπουρίδης 12, Παπανικολάου, Τσάμης 7, Σταματογιάννης 14, Ευστρατίου 10.

* Η Δάφνη Δαφνίου έχει ένα μηδενισμό και αφαίρεση ενός βαθμού
** Εκκρεμούν οι (4) αγώνες Καβάλα - Τρίτωνας (19η αγωνιστική, 30/3, 17:00), Τρίτωνας - Ψυχικό (20ή αγωνιστική, 6/4, 17:00), Χαρίλαος Τρικούπης - Ελευθερούπολη (20ή αγωνιστική, 30/3, 17:00), Αγρίνιο - Φίλιππος Βέροιας (21η αγωνιστική, 30/3, 16:00)

H EΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (23Η - 23/3, 17:00)