Κακή εμφάνιση και ήττα του Φιλίππου από τον Πανερυθραϊκό

Μακριά από τον καλό του εαυτό έμεινε το Σάββατο στην Αττική ο Φίλιππος. Απέναντι στον Πανερυθραϊκό, δεν κατάφερε να βρει τις λύσεις και έχασε με 91-65. Οι γηπεδούχοι επέβαλαν τον ρυθμό τους από το δεύτερο δεκάλεπτο και στο δεύτερο μέρος απέκτησαν διαφορά ασφαλείας που τους επέτρεψε να φτάσουν σε μια άνετη νίκη.

Το παιχνίδι είχε ενδιαφέρον μόνο στο πρώτο μέρος. Οι δυο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο ενώ οι γηπεδούχοι πήραν το πάνω χέρι στο δεύτερο και έκλεισαν το ημίχρονο με δέκα πόντους διαφορά. Στο δεύτερο μέρος η διαφορά άνοιξε. Ο Φίλιππος έχασε την επαφή με το σκορ και η νίκη ήρθε άνετα για την Πανερυθραϊκό.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-22, 44-34, 66-47, 91-65

Διαιτητές: Σκαλτσής-Χριστινάκης-Ασλανίδης

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής): Μωραΐτης 2, Καλλιανιώτης 6 (2), Ντουζίδης 14 (4), Κωστόπουλος 2, Σκάνδαλος 10 (1), Γιαουρτόγλου, Καμπουρίδης 11 1(1), Παπανικολάου 7 (1), Τσάμης 17, Σταματογιάννης 14 (1), Καλογερίας 2, Ευστρατίου 6 (1).

ΦΙΛΙΠΠΟΣ Β. (Κουρουζίδης): Μόρας 4, Νικάι, Ντόβας 7 (1), Ελευθεριάδης 6, Πουλιανίτης 5, Κοθράς 6 (1), Σουτζόπουλος 2, Ντρεκάλοβιτς 10, Ιατρίδης 8, Πιλκούδης 6, Γαρέζος 11 (2).