Έχασαν στο Μακροχώρι από το Ναύαρχο Βότση οι Αετοί

Εντός έδρας ήττα γνώρισαν στην Βέροια οι Αετοί. Ηττήθηκαν με 42-56 από το Ναύαρχο Βότση. Οι Αετοί αντιμετώπισαν πρόβλημα στο σκοράρισμα στο δεύτερο ημίχρονο, έχασαν σιγά - σιγά την επαφή με το σκορ και ηττήθηκαν με 42-56.

Χαρακτηριστικό είναι πως οι Αετοί είχαν 23 πόντους στο πρώτο ημίχρονο και μόλις πέντε (!) στο τρίτο δεκάλεπτο, με αποτέλεσμα να «κυνηγούν» συνεχώς τον αντίπαλο, που στα 3/4 του αγώνα είχε διψήφια διαφορά πόντων.

Την ίδια ώρα, τα μόλις τρία εύστοχα τρίποντα, για μια ομάδα που στηρίζεται στην περιφερειακή της αποτελεσματικότητα, αποτυπώνει του λόγου το αληθές...

Τα δεκάλεπτα : 16-16, 23-27, 28-42, 42-56

Αετοί Βέροιας (Μάριος Γεωργιάδης) : Λιόλιος 6(2), Ζαμπάκας, Γκανάς, Γάτσος, Παπαγρηγορίου, Λέφας 1, Τσακαλέρης 15, Γκίτκος 1, Μαυρίδης 14(1), Γαβριηλίδης, Ιωσηφίδης 5.

Ναύαρχος Βότσης (Γιώργος Καραμουσαλίδης) : Γκίζης 4, Παπαδόπουλος 3(1), Καραγιαννάκης 10(1), Γκοβεδάρος, Δεμερτζής 4, Δουβής 6, Αποστολίδης 4(1), Καναράς 5(1), Ηλιόπουλος, Αγάθος, Γιαννακίδης 16(3), Αγριόπουλος 4.