Παρθενική νίκη της Μελίκης στην Β' εθνική

Την παρθενική της νίκη στο πρωτάθλημα της Β' εθνικής σημείωσε η Μελίκη. Επικράτησε με 78-80 της ΜΕΝΤ στην Θεσσαλονίκη, μετά από ένα συγκλονιστικό ματς. Η Μελίκη προηγήθηκε ακόμη και με 18 πόντους διαφορά (ημίχρονο 32-48) αλλά οι γηπεδούχοι κάλυψαν την διαφορά και στο τελευταίο λεπτό έφτασαν στην ισοφάριση (78-78). Στην τελευταία της επίθεση η Μελίκη έφτασε στο λέι απ με τον Ιμερίδη και έγραψε το 78-80. Οι γηπεδούχοι εκδήλωσαν μια επίθεση στον χρόνο που απέμενε αλλά το τρίποντο που επιχείρησαν ήταν άστοχο.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 8-25, 32-48, 54-64, 78-80

Διαιτητές: Ντούρας-Δημάδης-Ισιγώνης

ΜΕΝΤ (Ντολόπουλος): Ντεμιρσά, Ζεϊμπέκης 2, Ρόπουτης 18(3), Γκύζης 3(1), Μιχαηλίδης 22(3), Παπαπασχάλης 6(1), Καρασίμος, Κωνσταντινίδης 10, Πασχαλίδης 11, Μαλανδρής, Τριανταφύλλου, Σιόλογκας 6.

ΜΕΛΙΚΗ (Ασλανίδης-Τσάτσας): Λιόλιος 24(6), Μαυρίδης 14(1), Μώρας 9, Κυριάκου, Εσερπόγλου, Πεϊμανίδης, Ημερίδης 18(1), Τζαφέρης, Καρκάρας 6(2), Λέφας, Ιωάννου 9(3), Ρογκότης.