tsakiridis ban july21

sidiropoulos oil

Τα Παπάκια

Δείτε το φυλλάδιο προσφορών!

ΓΕΡΟΥΛΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Εμπορία Ελαστικών - Ζαντών

access ban20

Χάλκινο μετάλλιο για το Ναουσαίο μαθητή Κ. Μητσιάνη στην Παγκόσμια Σχολική Γυμνασιάδα

Συνεχίζεται η κατάκτηση μεταλλίων της Ελληνικής αποστολής στην  Παγκόσμια Σχολική Γυμνασιάδα που διεξάγεται στη πόλη Deauville της Γαλλίας. 

Χθες 3η μέρα των αγώνων  οι μαθητές/μαθήτριες-αθλητές/αθλήτριες που εκπροσωπούν τη χώρα μας στα αθλήματα του στίβου, κολύμβησης, ενόργανης και ρυθμικής γυμναστικής, κατέκτησαν  Δεκατρία (13) ακόμη μετάλλια ανεβάζοντας το σύνολο στα είκοσι τρία (23).

 Οι μαθητές/μαθήτριες  πέτυχαν τις παρακάτω διακρίσεις :

ΣΤΙΒΟΣ: 2 ΑΣΗΜΕΝΙΑ & 2 ΧΑΛΚΙΝΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ

1. Ο  Γιώργος Παπαναστασίου (2ο ΕΠΑΛ Αμαρουσίου) , κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στη σφυροβολία με επίδοση76.23 μ.

2. Η Μαρία Αντωνιάδη (ΓΕΛ Διδυμότειχου) κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στα 110 εμπόδια με χρόνο 13:61 κάνοντας και πανελλήνιο ρεκόρ Γυναικών Κ18.

3. Η Αμαλία Φλώρου-Δημητριάδου (ΓΕΛ Θρακομακεδόνων) κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο επί κοντώ με άλμα 3.80 μ. 

4. Ο Αλέξανδρος Γρηγοριάδης (1ο ΕΠΑΛ Δράμας) κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στον ακοντισμό με βολή 71,62 μ.

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: 1 ΧΡΥΣΟ -2 ΑΣΗΜΕΝΙΑ – 5 ΧΑΛΚΙΝΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ

1. Η Αγγελάκη Χαρά (Εκπαιδευτήρια Δούκα) χρυσό μετάλλιο στα 50 μ. πρόσθιο  με επίδοση 32.23

2. Ο Απόστολος Σίσκος (16ο ΓΕΛ Θεσσαλονίκης) ασημένιο μετάλλιο στα  200μ. ύπτιο με επίδοση 2.00.92

3. Η Άννα Αυγούστα Βλάχου (Εκπαιδευτήρια Σπύρος Παπαχαραλάμπους Αθήνα) ασημένιο μετάλλιο στα 100 μ. πεταλούδα  με επίδοση 1.00.65

4. Ο Ορέστης Τσακτσίρας (5ο ΓΕΛ Θεσσαλονίκης) χάλκινο στα 100 μ. πεταλούδα με επίδοση 55.15

5. Ο Βασίλειος Σοφικίτης (2ο Ομήρειο Λύκειο Νέας Σμύρνης), χάλκινο μετάλλιο στα 400 μικτή ατομική με επίδοση 4.27.75

6. Ο Χρήστος Πασχάλης (2ο ΓΕΛ Πειραιά), χάλκινο μετάλλιο στα 50 μ. ελεύθερο με επίδοση 23.71

7. Χάλκινο μετάλλιο στη σκυταλοδρομία 4×100 μικτή ομαδική μαθητών με τους Κωνσταντίνο Μητσιάνη (1ο ΓΕΛ Νάουσας), Θεόδωρο Κυπριανίδη (3ο ΓΕΛ Σταυρούπολης),  Άγγελο Αθανάσιο Βαγδατζόγλου (2ο  ΓΕΛ Θερμαϊκού), Ορέστη Τσακτσίρα (5ο ΓΕΛ Θεσσαλονίκης) με επίδοση 3.48.68

8. Χάλκινο μετάλλιο στη σκυταλοδρομία 4Χ100 μικτή ομαδική μαθητριών με τις Άννα Ζάμπρου (3ο ΓΕΛ Κοζανης), Άρτεμις Βασιλάκη (1ο ΓΕΛ Αλικαρνασσού), Άννα Αυγούστα Βλάχου (Εκπαιδευτήρια Σπύρος Παπαχαραλάμπους Αθήνα), Δανάη Γκογκότση (2ο ΓΕΛ Καισαριανής) με επίδοση 4.16.71

ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ: 1 ΑΣΗΜΕΝΙΟ

Ασημένιο μετάλλιο με τη Λύτρα Παναγιώτα (1ο ΓΕΛ Χαλανδρίου) στο σύνθετο ατομικό με 118.250 βαθμούς.

H iRepair σας περιμένει στην Βέροια!

ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΗΣ

methodos orizontio

ΜΙΜΗΣ ΚΟΓΙΑΣ

sidiropoulos

studio 69