Παραδοσιακό γλέντι από την Εύξεινο Λέσχη Νάουσας την Δευτέρα
- Γράφτηκε από τον/την Αντώνης Χατζηκυριακίδης
![](/images/2023-2024/polititistika/417548824_391699776942305_4012217273433445582_n.jpg)
Παραδοσιακό γλέντι στο 5ο Δημοτικό Σχολείο διοργανώνει η Εύξεινος Λέσχη Ποντίων Νάουσας, την Δευτέρα 11 Μαρτίου στις 7:00 μ.μ.. Στην εκδήλωση συμμετέχουν τοπικές ορχήστρες παραδοσιακής μουσικής, σε αποκριάτικους ρυθμούς, με μελωδίες γεμάτες χορό και κέφι.
Σκοπός της εκδήλωσης είναι η υποστήριξη της σχολικής βιβλιοθήκης του 5ου Δημοτικού. Η δράση υλοποιείται σε συνεργασία με τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων 5ου Δ.Σ..