Σωματείο Εργατών Υπαίθρου Ημαθίας: Ημερομίσθιο στα 40 ευρώ
- Γράφτηκε από τον/την Αντώνης Χατζηκυριακίδης
![](/images/2019_2020/diafora/rodakina_sigkomidi1.jpg)
Το διοικητικό συμβούλιο του Σωματείου Εργατών Υπαίθρου Ν.Ημαθίας έπειτα από διαμαρτυρίες και έντονες πιέσεις μελών, πραγματοποίησε συνάντηση όπου συζητήθηκε και αποφασίστηκε το ύψος του ημερομισθίου να διαμορφωθεί στα 40€ .
"Καλούμε όλους τους συναδέλφους να στηρίξουν και να εφαρμόσουν την παραπάνω απόφαση, που ως στόχο έχει τη δίκαιη αντιμετώπιση όλων των εργαζομενων στον κλάδο" αναφέρει η ανακοίνωση.