Έχασε από τον Δούκα ο Φίλιππος

filippos panerithraikos

Ένα ημίχρονο άντεξε κόντρα στον Δούκα ο Φίλιππος. Οι Βεροιώτες στο πρώτο ματς του 2016, έχασαν στο γήπεδο τους με 61-77. Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο μόνο στο πρώτο μέρος. Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Φίλιππος είχε τον έλεγχο και το προβάδισμα στο σκορ αλλά από εκεί και μετά ο Δούκας ισορρόπησε, επέστρεψε στο ματς και πήρε το πάνω χέρι.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι είχαν περισσότερες επιλογές, εγκλώβισαν τον Φίλιππο και ξέφυγαν στο σκορ. Από εκεί και μέχρι το τέλος ο Δούκας είχε τον έλεγχο, συντήρησε την διαφορά στο σκορ κι έφτασε άνετα στη νίκη.

Δεκάλεπτα: 25-18, 39-42, 49-61, 61-77

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Τόζιος 6, Τόκας Α., Τόκας Π., Μοτσιόπουλος, Δεληγεώργης 5, Ότοβιτς 22 (2), Ναούμης 8 (1), Κασαμπαλής 6, Σαμαράς, Τριχόπουλος 9 (1), Πεχλιβάνος, Οικονομόπουλος 5 (1)

Δούκας (Συμεωνίδης): Τζόρτζεβιτς 12, Καυκής 5 (1), Μιχάλογλου, Κουκάς 9 (3), Κυρίτσης 22 (1), Σπυρόπουλος 2, Καραμπάτσος, Περδικάρης 5, Παύλος 7 (1), Καρράς, Μολφέτας 7 (1), Μιλεντίγεβιτς