iek alpha23

tsakiridis tires

proteas

Αποτελέσματα σχολικών αγώνων στίβου Γυμνασίων - Λυκείων

Την Τετάρτη 27-03-2019 διεξήχθησαν οι σχολικοί αγώνες   Στίβου Λυκείων Α’ Φάσης Ημαθίας  σχ.έτους 2018-19, καθώς και οι σχολικοί αγώνες αθλοΠΑΙΔΕΙΑΣ στίβου Γυμνασίων Ημαθίας. Οι Αγώνες έγιναν στο ΔΑΚ Νάουσας. Σημείωσαν μεγάλη επιτυχία όσον αφορά στη συμμετοχή (συνολικά πήραν μέρος 360 μαθητές/τριες) και τις επιδόσεις των μαθητών.

Χαρακτηριστικό είναι ότι 20 μαθητές-τριες προκρίθηκαν στην Β’ Φάση των Πανελληνίων Αγώνων Στίβου Λυκείου που θα διεξαχθεί στα Ιωάννινα. Στους νικητές-τριες δόθηκαν διπλώματα συμμετοχής και μετάλλια. Στην τελετή απονομής μεταλλίων και διπλωμάτων παρευρέθησαν και απένειμαν, ο Αντιδήμαρχος Παιδείας Αθλητισμού και Νεολαίας Δήμου Νάουσας, κ. Στυλιανός Δάγγας , ο Συντονιστής ΠΕΚΕΣ Φυσικής Αγωγής κ. Ράπτης Γεώργιος, .

     Στα Γυμνάσια διακρίθηκαν οι εξής μαθητές-τριες:

80μ. κοριτσιών

  1. Πασχούλα Αμαλία του 2ου Γυμνασίου Βέροιας 10’’24
  2. Δοξοπούλου Ελένη του 4ου Γυμνασίου Βέροιας 10’’97
  3. Καγκελίδου Φωτεινή του 6ου Γυμνασίου Βέροιας 11’07

80μ. αγοριών

  1. Ζησιός Αθανάσιος του 3ου Γυμνασίου Βέροιας 9’’30
  2. Μπύρος Στέφανος του 6ου Γυμνασίου Βέροιας 10’’06
  3. Κυνηγόπουλος Αθανάσιος του 1ου Γυμνασίου Αλεξάνδρειας

80μ.εμπόδια κοριτσιών

   1.Αραμπατζή Ελένη-Αντωνία του Μουσικού σχολείου Βέροιας 12’’01

   2.Καλογήρου Ηλιάνα-Γεωργία του 6ου Γυμνασίου Βέροιας 12’’31

   3.Ταρπάνη Ελένη-Άννα του 1ου Γυμνασίου Νάουσας 14’’02

300μ. κοριτσιών

  1. Βενετικίδου Θεοδώρα του 4ου Γυμνασίου Βέροιας 47’’20
  2. Λύχνα Ελένη του 4ου Γυμνασίου Βέροιας 47’’50
  3. Παπά Εμμανουέλα του 1ου Γυμνασίου Βέροιας 52’’84

300μ. αγοριών

1.Αθανασάκης Παναγιώτης 38’’80 του 3ου Γυμνασίου Βέροιας

2.Μπεκιαρίδης Νικόλαος του 6ου Γυμνασίου Βέροιας 42’’30

3.Τασιόπουλος Αναστάσιος του 6ου Γυμνασίου Βέροιας 43’’90

Ύψος κοριτσιών

1.Πίσκου Σουλτάνα του 4ου Γυμνασίου Βέροιας 1μ.55εκ.

2.Μπέκα Αικατερίνη του 4ου Γυμνασίου Βέροιας 1μ.55εκ.

3.Πίπιλα Έλλη του 1ου Γυμνασίου Νάουσας 1μ.36εκ.

Ύψος αγοριών

1.Κουμπουλίδης Δημήτριος του 2ου Γυμνασίου Βέροιας 1μ.67εκ.

2.Κασαπίδης Θανάσης του 3ου Γυμνασίου Βέροιας 1μ.57εκ.

3.Λιούλιας Νίκος του 1ου Γυμνασίου Βέροιας 1μ.52εκ.

Μήκος κοριτσιών

1.Τσίλη Μαρία του 1ου Γυμνασίου Νάουσας 4μ.42εκ.

2.Σιδηροπούλου Ευθυμία του Γυμνασίου Κοπανού 4μ.42εκ.

3.Πασσιά Ελισάβετ του 5ου Γυμνασίου Βέροιας 4μ.37εκ.

Μήκος αγοριών

1.Μπογιατζής Σωτήριος του 2ου Γυμνασίου Αλεξάνδρειας 5μ.93εκ.

2.Ατανάσοφ Μάριος του Γυμνασίου Πλατέος 5μ.67εκ.

3.Μπακαλιός Κωνσταντίνος του 1ου Γυμνασίου Νάουσας 5μ.41.εκ.

1000μ. κοριτσιών

     1.Λάζου ευμορφία 1ου Γυμνασίου Βέροιας 3’31’’87

     2.Κουτσουπιά Μαρία 2ου Γυμνασίου Νάουσας 3’34’’70

     3.Αρβανιτίδου Καλιόππη 1ου Γυμνασίου Αλεξάνδρειας

1000μ. αγοριών

     1.Κοσμαρίκος Ιωάννης 1ου Γυμνασίου Νάουσας 2’52’’

     2.Αποστολίδης Γεώργιος 3ου Γυμνασίου Βέροιας 2’53’’

     3.Μαργαρίτης Παύλος 1ου Γυμνασίου Αλεξάνδρειας 3’03’’

3000μ. Βάδην κοριτσιών

     1.Μπαρμπαρούση Ήλια του 5ου Γυμνασίου Βέροιας 17’17’’

     2.Τζίμα Αγγελική 2ου Γυμνασίου Βέροιας 17’20’’

     3.Φαρμάκη Δήμητρα του 2ου Γυμνασίου Νάουσας 19’36’’

Σφαιροβολία κοριτσιών

     1.Απικέλλη Χρυσούλα του 2ου Γυμνασίου Αλεξάνδρειας 10μ.18εκ.

     2.Σακαλή Θεολογία του 3ου Γυμνασίου Νάουσας 8μ. 80εκ.

     3.Κουμιτσάρσκι Γεωργία του 3ου Γυμνασίου Βέροιας 8μ. 50 εκ.

Σφαιροβολία αγοριών

     1.Νικόλι Χρήστος του 3ου Γυμνασίου Νάουσας 14μ.20εκ.

     2.Βαμβακάς Ιωάννης του 2ου Γυμνασίου Αλεξάνδρειας 12μ.66εκ.

     3.Γεννάτος Πέτρος του 4ου Γυμνασίου Βέροιας 10μ.70εκ.

Ακοντισμός κοριτσιών

     1.Ντάνι Ροβέννα του Γυμνασίου Καβασίλων 22μ.79εκ.

     2.Ματοπούλου Γεωργία του 1ου Γυμνασίου Αλεξάνδρειας 20μ.16εκ.

     3.Καρασαβίδου Στυλιανή 1ου Γυμνασίου Αλεξάνδρειας 19μ.18εκ.

Ακοντισμός αγοριών

     1.Μπαζάκας Παναγιώτης του 2ου Γυμνασίου Βέροιας 31μ.15εκ.

   2.Ιωάννου Αργύρης του Γυμνασίου Ειρηνούπολης 27μ.58εκ.

     3.Αθανασίου Νικόλαος του 3ου Γυμνασίου Βέροιας 27μ.20εκ.

Στα Λύκεια διακρίθηκαν οι εξής μαθητές-τριες:

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΥΜΜΕΤEXOΝΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΗΝ Α΄ΦΑΣΗ ΣΤΙΒΟΥ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2018-2019
ΑΓΩΝΙΣΜΑ : 100 Μ.
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΠΙΔΟΣΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
1 ΞΥΝΑΔΑΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ 2ο ΓΕΛ ΒΕΡΟΙΑΣ 12''09 1ος
2 ΑΝΘΥΜΙΑΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΕΛ ΜΑΚΡΟΧΩΡΙΟΥ 12''18 2ος
3 ΠΟΥΤΑΚΙΔΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ-ΠΑΝ 1ο ΕΠΑΛ ΝΑΟΥΣΑΣ 12''20 3ος
ΑΓΩΝΙΣΜΑ : 200 Μ.
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ   ΕΠΙΔΟΣΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
1 ΠΑΝΤΖΑΡΤΖΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Λ.Τ. ΕΙΡΗΝΟΥΠΟΛΗΣ 26''60 1ος
ΑΓΩΝΙΣΜΑ : 400 Μ.
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ   ΕΠΙΔΟΣΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
1 ΠΡΩΤΟΓΕΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ   56.80 1ος
2 ΔΑΜΤΣΙΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ   59.41 2ος
3 ΛΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ   1,03.63 3ος
ΑΓΩΝΙΣΜΑ : 800 Μ.
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ   ΕΠΙΔΟΣΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
1 ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1ο ΕΠΑΛ ΒΕΡΟΙΑΣ 2'04''90 1ος
2 ΣΤΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 3ο ΓΕΛ ΒΕΡΟΙΑΣ 2'23''04 2ος
3 ΚΑΡΑΝΑΣΙΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 2ο ΓΕΛ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ 2'26''25 3ος
ΑΓΩΝΙΣΜΑ : 1500 Μ.
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ   ΕΠΙΔΟΣΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
1 ΔΕΜΙΣΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ   5.47 1ος
ΑΓΩΝΙΣΜΑ : 3000 Μ.
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ   ΕΠΙΔΟΣΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
1 ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 2ο ΓΕΛ ΒΕΡΟΙΑΣ 9'46'' 1ος
ΑΓΩΝΙΣΜΑ : 110 Μ.ΕΜΠΟΔΙΑ
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ   ΕΠΙΔΟΣΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
ΑΓΩΝΙΣΜΑ : 10000 Μ.ΒΑΔΗΝ
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ   ΕΠΙΔΟΣΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
2 ΚΕΛΕΠΟΥΡΗΣ ΑΝΘΙΜΟΣ 1ο ΕΠΑΛ ΒΕΡΟΙΑΣ 52.20 1ος
1 ΚΕΛΕΠΟΥΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 4ο ΓΕΛ ΒΕΡΟΙΑΣ 53.09 2ος
ΑΓΩΝΙΣΜΑ : ΜΗΚΟΣ
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ   ΕΠΙΔΟΣΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
1 ΣΑΪΤΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΓΕΛ ΠΛΑΤΕΟΣ-ΚΟΡΥΦΗΣ 6,12 1ος
2 ΓΚΑΛΙΤΣΙΟΣ ΘΩΜΑΣ 1ο ΓΕΛ ΒΕΡΟΙΑΣ 5,57 2ος
3 ΜΟΥΓΤΟΣΙΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ 5ο ΓΕΛ ΒΕΡΟΙΑΣ 5,08 3ος
ΑΓΩΝΙΣΜΑ : ΤΡΙΠΛΟΥΝ
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ   ΕΠΙΔΟΣΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
1 ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1ο ΓΕΛ ΝΑΟΥΣΑΣ 12.98 1ος
 
 
 
ΑΓΩΝΙΣΜΑ :ΣΦΑΙΡΑ
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ   ΕΠΙΔΟΣΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
1 ΜΠΑΛΤΑΤΖΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ Λ.Τ. ΕΙΡΗΝΟΥΠΟΛΗΣ 10.87 1ος
2 ΠΕΣΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Λ.Τ. ΕΙΡΗΝΟΥΠΟΛΗΣ 10.20 2ος
3 ΚΑΡΑΝΑΣΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2ο ΓΕΛ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ 10.16 3ος
ΑΓΩΝΙΣΜΑ :ΔΙΣΚΟΣ
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ   ΕΠΙΔΟΣΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
1 ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 2ο ΓΕΛ ΝΑΟΥΣΑΣ 27.15 1ος
ΑΓΩΝΙΣΜΑ :ΑΚΟΝΤΙΟ
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ   ΕΠΙΔΟΣΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
1 ΝΤΑΜΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2ο ΓΕΛ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ 44.58 1ος
2 ΤΗΛΚΕΡΊΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ Λ.Τ.ΕΙΡΗΝΟΥΠΟΛΗΣ 28.25 2ος
3 ΣΤΕΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜ-ΑΛΕΞ. 1ο ΓΕΛ ΒΕΡΟΙΑΣ 25.75 3ος
ΑΓΩΝΙΣΜΑ :ΔΕΚΑΘΛΟ
  ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 1ο ΕΠΑΛ ΒΕΡΟΙΑ ΠΡΟΚΡΙΝΕΤΑΙ

dyslexia centers

tsiafoulis

kyriazis

sidiropoulos

methodos orizontio

valavanidis1

studio 69