iek alpha23

tsakiridis tires

proteas

Ο Κώστας Γκελαούζος νικητής στον 7ο Φιλίππειο Δρόμο (φωτογραφίες, βίντεο)

Με νικητή τον Κώστα Γκελαούζο, ο οποίος έκανε και ρεκόρ διαδρομής (έσπασε το 49'13'' του Σταμούλη, κάνοντας 48'42''), πραγματοποίηθηκε με επιτυχία και φέτος ο 7ος Φιλίππειος Δρόμος. Ο Γκελαούζος, ήταν ο νικητής και στον Μαραθώνιο Αθηνών και για την διάκρισή του αυτή, τιμήθηκε από τους διοργανωτές. Στην διαδρομή συμμετείχαν 604 αθλητές και αθλήτριες και ο αγώνας ολοκληρώθηκε χωρίς προβλήματα. 

Την δεύτερη θέση στην γενική κατάταξη κατέλαβε ο Κωνσταντίνος Πανταζής και την τρίτη, ο Δημήτρης Λιατήφης. Στον αγώνα συμμετείχε εκτός συναγωνισμού ο Παναγιώτης Καρΐσκος (τρίτος στον Μαραθώνιο Αθηνών), νικητής των 5χλμ του Σαββάτου και τερμάτισε αμέσως μετά τον Γκελαούζο.

Πρώτος Βεροιώτης αθλητής που τερμάτισε ήταν ο Γιάννης Παπαγεωργόπουλος , 8ος στην Γενική Κατάταξη (αθλητής του Συλλόγου Δρομέων Βέροιας και Sports Training Karagiannis) 

Πρώτη γυναίκα που τερμάτισε ήταν η Βασιλική Καραγεωργάκη (11η στην γενική κατάξη) με δεύτερη την Ζωή Μπέτα και τρίτη την Δήμητρα Ζλάτκου (δείτε στιγμιότυπα από τον τερματισμό των αθλητών)

Δείτε εδώ τα συγκεντρωτικά αποτελέσματα

Αναλυτικά οι νικητές:

ΑΝΔΡΕΣ 18-34

1. Κώστας Γκελαούζος

2. Κώστας Πανταζής

3. Δημήτρης Λιατίφης

ΑΝΔΡΕΣ 35 -39

1. Αθανάσιος Παπαδόπουλος

2. Πέτρος Μηνάς

3. Θωμάς Μπουμπονάρης

ΑΝΔΡΕΣ 40-44

1. Δημήτρης Γάζος

2. Αλέξανδρος Μπενέκος

3. Γιάννης Παπαγεωργόπουλος

ΑΝΔΡΕΣ 45-49

1. Γιώργος Πασιαλής

2. Αναστάσιος Ροβυθάκης

3. Αθανάσιος Στογιάννης

ΑΝΔΡΕΣ 50-54

1. Αντώνης Κουκουτέγος

2. Ιωάννης Σούκος

3. Κωνσταντίνος Λέκκας

ΑΝΔΡΕΣ 55-60

1. Αθανάσιος Τσέλιος

2. Σοφοκλής Χαρατσάρης

3. Χρήστος Χύτας

ΑΝΔΡΕΣ 60-64

1. Μιχάλης Αγγελόπουλος

2. Αργύρης Βουρλογιάννης

3. Εύαγγελος Γκόρτζης

ΑΝΔΡΕΣ 65+

1. Χρυσόστομος Σουπιάδης

2. Ιωάννης Δρουδάκης

3. Αθανάσιος Παπαδόπουλος

ΓΥΝΑΙΚΕΣ έως 34

1. Ζωή Μπέτα

2. Δήμητρα Ζάλκου

3. Ισμήνη Παναγιωτοπούλου

ΓΥΝΑΙΚΕΣ 35-39

1. Κωνσταντίνα Σταματέλου

2. Άννα Νάκη

3. Ευδοξία Παπατραϊαννού

ΓΥΝΑΙΚΕΣ 40-44

1. Ευαγγελία Δούμα

2. Φωτεινή Αντώνη

3. Θεοδώρα Μαυρίδου

ΓΥΝΑΙΚΕΣ 45-49

1. Βασιλική Καραγεωργάκη

2. Δήμητρα Νάνου

3. Ευρυδίκη Καλαθέρη

ΓΥΝΑΙΚΕΣ 50-54

1. Ελένη Κώνστα

2. Δήμητρα Ζορμπά

3. Δέσποινα Χριστοφορίδου

ΓΥΝΑΙΚΕΣ 55+

1. Ραχήλ Κυριακίδου

2. Σταυρούλα Παπαβασιλείου

3. Ειρήνη Χρυσάνθου.

ΣΥΛΛΟΓΟΙ

1. Στόικος

2. 1η Μεραρχία

3. Σύλλογος Δρομέων Βέροιας 

 
 

 

dyslexia centers

tsiafoulis

kyriazis

sidiropoulos

methodos orizontio

valavanidis1

studio 69