novart

tsakiridis

podas yaris oct

brouvali

proteas

ena

Δεύτερος πολυνίκης σύλλογος στην Αλεξανδρούπολη η Κολυμβητική Ακαδημία Νάουσας

kan alexa

Η εξόρμηση της Κολυμβητικής Ακαδημίας Νάουσα για πρώτη φορά σε αγώνες στην περιφέρεια της Ανατολικής Μακεδονίας - Θράκης το Σαββατοκύριακο 18-19/4 στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία.

Οι 33 αθλητές της Κ.Α. «Νάουσα», 6 της αγωνιστικής και 27 της προαγωνιστικής κατηγορίας, συμμετείχαν στη Διεθνή Κολυμβητική Συνάντηση «Φάρος Αλεξανδρούπολης 2015» την οποία διοργάνωσε ο σύλλογος «Όμιλος Φίλων Θαλάσσης Αλεξανδρούπολης» και έκλεψαν τις εντυπώσεις σε αγωνιστικό και όχι μόνο επίπεδο.

Στη διοργάνωση συμμετείχαν 20 σύλλογοι από Ανατολική Μακεδονία, Κρήτη, Βουλγαρία, Θεσσαλονίκη και Ημαθία. Ο σύλλογος της Νάουσας στο αγωνιστικό κομμάτι κατέκτησε την ανεπίσημη 2η θέση πολυνίκη συλλόγου (1η θέση Ο.Φ.Θ.Α, 2η θέση Κ.Α. ΝΑΟΥΣΑ, 3η θέση Ν.Ο. ΡΕΘΥΜΝΟΥ) και το κύπελο αφού συγκέντρωσε 11 χρυσά, 11 ασημένια, 10 χάλκινα μετάλλια, 9 ρεκόρ αγώνων πολλά νέα ατομικά ρεκόρ καθώς και 3 χάλκινα στην αγωνιστική ομάδα σε κατηγορίες ΟΠΕΝ και νέα όρια συμμετοχής στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.

Η πραγματική όμως επιτυχία του συλλόγου ήταν οι νέες εικόνες και εμπειρίες που αποκόμισαν οι μικροί μας κολυμβητές καθώς και οι διαπροσωπικές σχέσεις που δημιούργησαν με αθλητές-τριες συλλόγων άλλων περιφερειών και του εξωτερικού (ανταλλαγή ενθυμίων) εκπροσωπόντας άξια το πνεύμα της Ηρωικής μας πόλης.

Εκτός από το αγωνιστικό κομμάτι οι αθλητές της Κ.Α.Ν. επισκεύτηκαν το Φάρο της Αλεξανδρούπολης, το ρωσικό ιστορικό ιστιοφόρο-μουσείο Κρούζεστερν - που κατακευάστηκε το 1925-26 στη Γερμανία και παραδώθηκε στους Ρώσους μετά το τέλος του Β' Παγκοσμίου πολέμου 1946 - και ξεναγήθηκαν στο αρχαιολογικό μουσείο της Αμφίπολης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

 

ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ

   

ΘΕΣΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

 

1

ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΣΠΥΡΟΣ

50μ. ΠΡΟΣΘΙΟ ΑΓΟΡ 12

ΡΕΚΟΡ ΑΓΩΝΩΝ

1

ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΣΠΥΡΟΣ

100μ ΠΡΟΣΘΙΟ ΑΓΟΡ 12

ΡΕΚΟΡ ΑΓΩΝΩΝ

1

ΛΑΦΑΡΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ

100μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡ 10

ΡΕΚΟΡ ΑΓΩΝΩΝ

1

ΛΑΦΤΣΙΔΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ

200μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡ 12

ΡΕΚΟΡ ΑΓΩΝΩΝ

1

ΜΠΑΛΤΑΤΖΙΔΟΥ ΑΝΝΑ

50μ. ΠΡΟΣΘΙΟ ΚΟΡ 10

 

1

ΜΠΑΛΤΑΤΖΙΔΟΥ ΑΝΝΑ

100μ ΠΡΟΣΘΙΟ ΚΟΡ 10

 

1

ΣΙΠΗΤΑΝΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

100μ. ΥΠΤΙΟ ΚΟΡ 11

ΡΕΚΟΡ ΑΓΩΝΩΝ

1

ΣΙΠΗΤΑΝΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

50μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡ 11

ΡΕΚΟΡ ΑΓΩΝΩΝ

1

ΣΙΠΗΤΑΝΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

50μ ΥΠΤΙΟ ΚΟΡ 11

ΡΕΚΟΡ ΑΓΩΝΩΝ

1

ΧΑΡΙΑΔΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ

200μ. ΥΠΤΙΟ ΚΟΡ 11

ΡΕΚΟΡ ΑΓΩΝΩΝ

1

ΧΑΡΙΑΔΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ

200μ Μ.Α. ΚΟΡ 11

ΡΕΚΟΡ ΑΓΩΝΩΝ

2

ΑΙΜΟΝΙΩΤΗ ΧΑΡΑ

100μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡ 11

 

2

ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΖΩΗ

100μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡ 10

 

2

ΕΞΗΝΤΑΡΑΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ

200μ Μ.Α. ΑΓΟΡ 12

 

2

ΛΑΦΤΣΙΔΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ

50μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡ 12

 

2

ΛΑΦΤΣΙΔΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ

100μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡ 12

 

2

ΜΗΤΣΙΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

50μ ΥΠΤΙΟ ΑΓΟΡ 11

 

2

ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

50μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓΟΡ 11

 

2

ΣΤΟΥΚΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

50μ ΥΠΤΙΟ ΚΟΡ 10

 

2

ΧΑΡΙΑΔΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ

200μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡ 11

 

2

ΠΟΛΥΖΗ ΕΛΕΝΗ

200μ. ΠΡΟΣΘΙΟ ΚΟΡ 12

 

2

4Χ50 ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ 11 ΕΤΩΝ ΑΓ-ΚΟΡ

 

3

MIXOΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

200μ. ΠΡΟΣΘΙΟ ΑΓΟΡ 11

 

3

MIXOΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

100μ ΠΡΟΣΘΙΟ ΑΓΟΡ 11

 

3

ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΣΠΥΡΟΣ

200μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓΟΡ 12

 

3

ΛΑΦΑΡΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ

100μ. ΥΠΤΙΟ ΚΟΡ 10

 

3

ΜΗΤΟΓΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

200μ Μ.Α. ΚΟΡ 10

 

3

ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

50μ. ΠΕΤΑΛ ΑΓΟΡ 11

 

3

ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

200μ Μ.Α. ΑΓΟΡ 11

 

3

ΠΟΛΥΖΗ ΕΛΕΝΗ

100μ ΠΡΟΣΘΙΟ ΚΟΡ 12

 

3

4Χ50 ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ 12 ΕΤΩΝ ΑΓ-ΚΟΡ

 

3

8Χ50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΟΜΑΔΙΚΗ ΑΓ-ΚΟΡ- 9-12 ΕΤΩΝ

 

4

ΓΑΛΙΤΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ

50μ ΥΠΤΙΟ ΚΟΡ 10

 

4

ΓΚΑΚΟΥΔΗ ΑΝΝΑ

200μ. ΥΠΤΙΟ ΚΟΡ 10

 

4

ΔΕΛΗΧΡΗΣΤΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

50μ ΥΠΤΙΟ ΑΓΟΡ 9

 

4

ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

200μ. ΥΠΤΙΟ ΑΓΟΡ

 

5

ΔΑΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

100μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓΟΡ

 

5

ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

50μ. ΠΡΟΣΘΙΟ ΚΟΡ

 

5

ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ

50μ ΥΠΤΙΟ ΚΟΡ

 

6

ΜΗΤΟΓΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

200μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡ

 

8

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ

50μ. ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΚΟΡ

 

8

ΠΑΡΧΑΡΙΔΗΣ ΑΡΗΣ

50μ. ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΑΓΟΡ

 

9

ΑΧΛΙΩΠΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ

50μ. ΠΡΟΣΘΙΟ ΚΟΡ

 

12

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΟΣ

50μ. ΠΡΟΣΘΙΟ ΑΓΟΡ

 

 

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

 

ΘΕΣΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

3

ΝΟΥΣΗ ΝΑΥΣΙΚΑ

200μ Μ.Α. ΓΥΝΑΙΚΩΝ

3

ΝΟΥΣΗ ΝΑΥΣΙΚΑ

100μ ΠΡΟΣΘΙΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

3

ΝΟΥΣΗ ΝΑΥΣΙΚΑ

50μ ΠΡΟΣΘΙΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

5

ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

200μ. ΠΡΟΣΘΙΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

5

ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

100μ. ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ  ΓΥΝΑΙΚΩΝ

6

ΛΑΦΑΡΑ ΑΦΡΟΔΙΤΗ

50μ ΥΠΤΙΟ ΚΟΡ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

6

ΜΠΙΤΕΡΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

200μ. ΠΡΟΣΘΙΟ ΑΝΔΡΩΝ

8

ΜΠΙΤΕΡΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

200μ. ΥΠΤΙΟ ΑΝΔΡΩΝ

8

ΜΠΙΤΕΡΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

100μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΝΔΡΩΝ

9

ΔΗΜΟΥΛΑ ΕΥΓΕΝΙΑ

200μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

10

ΓΙΑΝΝΑΚΙΔΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ

100μ ΠΡΟΣΘΙΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

10

ΜΠΙΤΕΡΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

50μ. ΠΡΟΣΘΙΟ ΑΝΔΡΩΝ

11

ΔΗΜΟΥΛΑ ΕΥΓΕΝΙΑ

100μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

12

ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

200μ Μ.Α. ΓΥΝΑΙΚΩΝ

13

ΔΗΜΟΥΛΑ ΕΥΓΕΝΙΑ

50μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

13

ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

100μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

14

ΔΗΜΟΥΛΑ ΕΥΓΕΝΙΑ

100μ. ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

14

ΛΑΦΑΡΑ ΑΦΡΟΔΙΤΗ

100μ. ΥΠΤΙΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

18

ΛΑΦΑΡΑ ΑΦΡΟΔΙΤΗ

200μ Μ.Α. ΓΥΝΑΙΚΩΝ

19

ΓΙΑΝΝΑΚΙΔΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ

100μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

20

ΓΙΑΝΝΑΚΙΔΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ

100μ. ΥΠΤΙΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

22

ΜΟΥΡΑΤΙΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ

100μ. ΥΠΤΙΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

24

ΜΟΥΡΑΤΙΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ

50μ ΥΠΤΙΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

28

ΓΙΑΝΝΑΚΙΔΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ

50μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

32

ΜΟΥΡΑΤΙΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ

50μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

 

   

dyslexia centers

my choice

kyriazis

ΤΑΜΠΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ

sidiropoulos

studio 69