iek alpha23

tsakiridis tires

proteas

Σε θερινούς αγώνες στην Θεσσαλονίκη η Κολυμβητική Ακαδημία Νάουσας

Μια από τις καλύτερές τους εμφανίσεις πραγματοποίησαν οι αθλητές-τριες του προαγωνιστικού τμήματος της Κολυμβητικής Ακαδημίας «Νάουσα» στους Θερινούς Αγώνες, που αποτελούν την κορύφωση του αγωνιστικού προγράμματος των προαγωνιστικών κατηγοριών. Οι αγώνες διεξήχθησαν στη Θεσσαλονίκη στις 7-9/6/2019 στο Εθνικό κολυμβητήριο.

Περισσότεροι από 1280 κολυμβητές από 38 ομάδες της Περιφερειακής Επιτροπής Κολύμβησης ΚεντροΔυτικής Μακεδονίας (ΠΕΚΚΔΜ), συμμετείχαν στους Θερινούς Αγώνες ανεβάζοντας το επίπεδο του ανταγωνισμού στα ύψη. Η Κ.Α. «Νάουσα» συμμετείχε, για άλλη μια χρονιά, με τη μεγαλύτερη αποστολή στην Ημαθία, με 31 αθλητές- αθλήτριες.

Όσων αφορά στις επιδόσεις και στις επιτυχίες των αθλητών της Κ.Α.Ν., τα 31 δελφίνια που συμμετείχαν κατέκτησαν 7 χρυσά, 4 ασημένια, 4 χάλκινα μετάλλια και σημείωσαν 35 νέα ατομικά ρεκόρ και 4 νέα ρεκόρ συλλόγου, φέρνοντας την Κ.Α.Ν. στην 7η θέση της βαθμολογίας, ανάμεσα σε 38 συλλόγους και στην 3η θέση στις ομάδες εκτός Θεσσαλονίκης, πίσω από τα Δελφίνια Πτολεμαΐδας και Κ.Ε. Κοζάνης.

Οι προπονητές του τμήματος Λαζαρίδης Βασίλειος, Αβεριάνοβα Αναστασία και Αλεξόπουλος Γιώργος έμειναν ιδιαίτερα ικανοποιημένοι από τα αποτελέσματα, την προσπάθεια και την όρεξη των αθλητών τους, όλη τη χρονιά και ξεκινούν από τώρα τον προγραμματισμό της νέας περιόδου. Βέβαια, στην επιτυχία αυτή συνέβαλαν και οι αφανείς ήρωες, οι γονείς των παιδιών, που δίνουν τον δικό τους αγώνα καθ’ όλη τη διάρκεια της χρονιάς.

Την αποστολή των αθλητών ηλικίας 11-12 ετών συνόδεψε στους αγώνες ο κος Σιπητάνος Γιώργος ενώ τις ηλικίες 9-10 ετών ο κος Στούκας Δημήτρης και οι προπονήτριες της Κ.Α.Ν. Τριανταφυλλίδου Ελευθερία και Μπίτζιου Λητώ-Κωνσταντίνα.

Παράλληλα με τους θερινούς αγώνες διεξήχθη στο Βόλο το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ανοιχτής θαλάσσης. Η Κ.Α.Ν. άλλη μια χρονιά έδωσε το παρόν με δύο αθλητές.

Συγκεκριμένα ο Εξηντάρας Στέργιος και ο Ιωαννίδης Σπύρος συμμετείχαν για πρώτη φορά στο αγώνισμα 7500μ. στη διπλή κατηγορία των εφήβων με τον Εξηντάρα να τερματίζει 4ος. Να σημειωθεί πως οι 3 πρώτοι του αγωνίσματος ήταν εξαιρετικοί αθλητές και ένα χρόνο μεγαλύτεροι.

Αποτελέσματα

  ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΑΓΩΝΙΣΜΑ
1η ΘΕΣΗ ΣΑΜΑΡΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 800 ΕΛ.ΑΓ. 12 200 ΥΠΤ.ΑΓ.12 400 ΕΛ.ΑΓ. 12
1η ΘΕΣΗ ΣΤΑΜΕΝΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 100 ΠΕΤ. ΚΟΡ.11
1η ΘΕΣΗ ΦΡΑΓΓΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΩΚΡΑΤΗΣ 50 ΕΛ ΑΓ. 9 100 ΕΛ. ΑΓ.9
1η ΘΕΣΗ ΤΟΥΜΠΑ ΑΘΗΝΑ 200 Μ.Α. ΚΟΡ. 10
2η ΘΕΣΗ ΣΤΑΜΕΝΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ Μ.Α. ΚΟΡ.11 200 ΕΛ.ΚΟΡ. 11
2η ΘΕΣΗ ΜΑΥΡΙΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 200 ΠΡΟΣΘ.ΚΟΡ.11
2η ΘΕΣΗ ΤΟΥΜΠΑ ΑΘΗΝΑ 200 ΕΛ.ΚΟΡ.10
3η ΘΕΣΗ ΘΩΜΑΪΔΗΣ ΡΩΜΑΝΟΣ 100 ΠΕΤ. ΑΓ. 11
3η ΘΕΣΗ ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 400 Μ.Α. ΑΓ. 12
3η ΘΕΣΗ ΜΗΤΣΙΑΝΗΣ,ΑΝΤΩΝΙΟΥ, ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ, ΣΑΜΑΡΑΣ 4Χ200 ΕΛ.ΑΓ. 12
3η ΘΕΣΗ ΣΤΟΥΚΑ ΕΛΕΝΑ 100 ΥΠΤ.ΚΟΡ. 10
ΕΠΙΣΗΣ ΕΛΑΒΑΝ ΜΕΡΟΣ ΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ :
2007-2008
  ΠΑΡΧΑΡΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 200 Μ.Α.ΚΟΡ.12 50 ΠΕΤ.ΚΟΡ.12 400 ΕΛ.ΚΟΡ.12
  ΓΑΛΙΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 200 ΥΠΤ.ΑΓ.11 100 ΥΠΤ.ΑΓ.11 50 ΥΠΤ.ΑΓ. 11
  ΜΗΤΣΙΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 200 ΥΠΤ. ΑΓ.12 100 ΥΠΤ.ΑΓ. 12 50 ΥΠΤ. ΑΓ. 12
ΧΑΤΖΗΣΛΑΥΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ 200 ΥΠΤ. ΚΟΡ.11 100 ΥΠΤ.ΚΟΡ.11 50 ΥΠΤ.ΚΟΡ.11
ΚΑΡΑΜΠΙΝΕΣΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ 200 ΥΠΤ.ΚΟΡ.11 200 ΕΛ.ΚΟΡ. 11 100 ΕΛ.ΚΟΡ.11
ΕΥΘΥΒΟΥΛΙΔΗΣ ΝΙΚΟΣ 200 ΠΡΟΣΘ.ΑΓ.12 100 ΠΡΟΣΘ.ΑΓ.12 50 ΠΡΟΣΘ.ΑΓ.12
ΜΛΙΑΤΣΙΟΥ ΣΤΕΛΛΑ 200 ΠΡΟΣΘ.ΚΟΡ.12 100 ΠΡΟΣΘ.ΚΟΡ.12 50 ΠΡΟΣΘ.ΚΟΡ.12
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 50 ΠΡΟΣΘ.ΚΟΡ.11 50 ΕΛ.ΚΟΡ.11 100 ΕΛ.ΚΟΡ.11
ΣΙΠΗΤΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 100 ΕΛ.ΑΓ.11 50 ΥΠΤ.ΑΓ.11 50 ΕΛ.ΑΓ.11
ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΒΑΓΓΕΛΗΣ 100 ΕΛ.ΑΓ. 12 200 ΕΛ.ΑΓ.12 50 ΕΛ.ΑΓ. 12
ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 400 Μ.Α. ΑΓ. 12 100 ΠΕΤ. ΑΓ.12
ΘΩΜΑΪΔΗΣ ΡΩΜΑΝΟΣ 50 ΠΕΤ.ΑΓ.11 200 Μ.Α. ΑΓ 11
2009-2010
ΕΥΘΥΒΟΥΛΙΔΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ 50 ΕΛ.ΚΟΡ.9 50 ΥΠΤ.ΚΟΡ.9
ΓΙΤΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 50 ΕΛ.ΚΟΡ.9 50 ΠΕΤ.ΚΟΡ.9
ΤΖΙΩΝΑ ΘΩΜΑΗ 50 ΕΛ.ΚΟΡ.9 50 ΥΠΤ.ΚΟΡ.9
ΣΤΑΜΕΝΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ 50 ΕΛ.ΚΟΡ.10 50 ΠΕΤ.ΚΟΡ.10
ΣΙΑΠΑΝΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 50 ΕΛ.ΑΓ.9 50 ΥΠΤ. ΑΓ.9
ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ 50 ΕΛ.ΑΓ.10 100 ΕΛ.ΑΓ. 10
ΛΙΓΓΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 50 ΕΛ.ΑΓ.10 100 ΕΛ.ΑΓ. 10
ΠΡΑΠΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 50 ΕΛ.ΑΓ.10 100 ΕΛ.ΑΓ. 10
ΤΣΙΟΡΝΟΒΙΤΗ ΜΑΡΙΛΕΝΑ 50 ΠΡΟΣΘ.ΚΟΡ.9 50 ΥΠΤ.ΚΟΡ.9
ΚΑΨΑΛΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 50 ΠΡΟΣΘ.ΚΟΡ.9 50 ΥΠΤ.ΚΟΡ.9
ΤΣΙΑΤΣΙΟΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ 50 ΠΡΟΣΘ.ΑΓ.10 100 ΠΡΟΣΘ.ΑΓ.10
ΜΕΛΙΔΑΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 50 ΠΡΟΣΘ.ΑΓ.10 100 ΠΡΟΣΘ.ΑΓ.10
ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΑΛΚΗΣ 100 ΥΠΤ.ΑΓ.10 50 ΥΠΤ.ΑΓ. 10
ΣΤΟΥΚΑ ΕΛΕΝΑ 50 ΥΠΤ.ΚΟΡ.10 100 ΥΠΤ.ΚΟΡ.10

access

dyslexia centers

tsiafoulis

kyriazis

ΤΑΜΠΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ

sidiropoulos

valavanidis1

methodos orizontio

studio 69