proteas

tsakiridis tires

ena

dion astra corsa

Πρώτη στα Ιωάννινα η Κολυμβητική Ακαδημίας Νάουσας

Την ετήσια εξόρμησή της στη πόλη των Ιωαννίνων πραγματοποίησε η Κ.Α. «Νάουσα» το Σάββατοκύριακο 18-19/11/2017, στα πλαίσια της συμμετοχής της στο 6ο Swim Cup Ιωαννίνων. Την αποστολή αποτέλεσαν 47 αθλητές και αθλήτριες της ΚΑΝ, αγωνιστικής και προαγωνιστικής κατηγορίας, οι οποίοι έλαβαν μέρος μόνο στις τρεις αγωνιστικές ενότητες της διοργάνωσης. Στη διοργάνωση του ΚΟ Ιωαννίνων συμμετείχαν περισσότεροι από 350 αθλητές από πολλές περιοχές της Ελλάδος. Η Κ.Α.Ν. κατετάγη 1η στη βαθμολογία της αγωνιστικής συγκεντρώνοντας 32 μετάλλια (12 χρυσά, 9 ασημένια και 11 χάλκινα) καθώς και 26 μετάλλια (4 χρυσά, 13 ασημένια και 9 χάλκινα) στις κατηγορίες των προαγωνιστικών κερδίζοντας τις εντυπώσεις.

Όλοι οι αθλητές προσπάθησαν για τη καλύτερη δυνατή επίδοση στα ατομικά αλλά και τα ομαδικά τους αγωνίσματα, δείχνοντας ανταγωνιστική διάθεση και ενθουσιασμό. Ενδεικτικά αναφέρεται πως σημειώθηκαν συνολικά 93 νέα ατομικά ρεκόρ και πολλά νέα όρια για τους Πανελλήνιους αγώνες από τους αθλητές της αγωνιστικής και προαγωνιστικής, επιτεύγματα που αποζημιώνουν τη μεγάλη προσπάθεια που κατέβαλαν αθλητές και προπονητές από την αρχή της κολυμβητικής σαιζόν.

Την αποστολή συνόδευσαν ο Σιπητάνος Γεώργιος (αρχηγός) και ο Μητσιάνης Σωτήρης, όπως επίσης και οι προπονητές των τμημάτων, Λαζαρίδης Βασίλειος και Αβεριάνοβα Αναστασία.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ:

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1 ΕΞΗΝΤΑΡΑΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ 2ος 200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ 2ος 200 ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ 1ος 400 ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ
2 ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΣΠΥΡΟΣ 1ος 200 ΠΡΟΣΘΙΟ 4ος 100 ΠΡΟΣΘΙΟ 2ος 400 ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ
3 ΛΟΛΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 13ος 50 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ 21ος 50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ 11ος 50 ΠΡΟΣΘΙΟ
4 ΜΗΤΣΙΑΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 2ος 100 ΥΠΤΙΟ 2ος 200 ΥΠΤΙΟ 3ος 400 ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ
5 ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 3ος 200 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ 3ος 50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ 3ος 100 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ
6 ΣΤΑΜΠΟΥΛΟΥΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 9ος 50 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ 15ος 50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ 6ος 50 ΠΡΟΣΘΙΟ
7 ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΔΗΣ ΘΟΔΩΡΗΣ 1ος 1500 ΕΛΕΥΘΕΡΟ 6ος 200 ΥΠΤΙΟ 1ος 400 ΕΛΕΥΘΕΡΟ
8 ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 4ος 200 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ 3ος 200 ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ 6ος 400 ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ
9 ΑΙΜΟΝΙΩΤΗ ΧΑΡΑ 4η 200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ 13η 100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ 5η 400 ΕΛΕΥΘΕΡΟ
10 ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΖΩΗ 13η 100 ΥΠΤΙΟ 13η 50ΕΛΕΥΘΕΡΟ 10η 50 ΥΠΤΙΟ
11 ΓΙΑΝΝΑΚΙΔΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ 8η 100 ΥΠΤΙΟ 4η 200 ΥΠΤΙΟ 4η 50 ΥΠΤΙΟ
12 ΓΚΙΤΚΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 1η 200 ΠΡΟΣΘΙΟ 1η 200 ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ 7η 100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ
13 ΛΑΦΤΣΙΔΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 1η 800 ΕΛΕΥΘΕΡΟ 1η ΕΛΕΥΘΕΡΟ 2η 100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ
14 ΛΟΛΑ ΙΩΑΝΝΑ 27η 50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ 8η 100 ΠΡΟΣΘΙΟ 11η 50 ΠΡΟΣΘΙΟ
15 ΜΑΥΡΙΔΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΑ 13η 50 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ 30η 50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ 3η 100 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ
16 ΜΠΑΛΤΑΤΖΙΔΟΥ ΑΝΝΑ 1η 200 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ 3η ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ 4η 400 ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ
17 ΠΟΛΥΖΗ ΕΛΕΝΗ 2η 200 ΠΡΟΣΘΙΟ 3η 50 ΠΡΟΣΘΙΟ 2η 200 ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ
18 ΣΙΠΗΤΑΝΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 3η 200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ 4η 50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ 1η 400 ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ
19 ΣΤΟΥΚΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 4η 800 ΕΛΕΥΘΕΡΟ 7η 400 ΕΛΕΥΘΕΡΟ 17η 100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ
20 ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ 14η 50 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ 9η 200 ΥΠΤΙΟ 12η 50 ΥΠΤΙΟ
21 ΧΑΡΙΑΔΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ 3η 100 ΥΠΤΙΟ 3η 400 ΕΛΕΥΘΕΡΟ 2η 400 ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ
ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
22 ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 9η 50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡ 9 5η 50 ΥΠΤΙΟ ΚΟΡ 9
23 ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 5ος 100 ΥΠΤΙΟ ΑΓ 11 8ος 50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓ 11 9ος 100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓ 11
24 ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ 20ος 50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓ 9 16ος 50 ΥΠΤΙΟ ΑΓ 9
25 ΔΟΥΜΟΥ ΣΜΑΡΑΓΔΑ 7η 50 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΚΟΡ 11 4η 200 ΜΙΚΤΗ ΚΟΡ 11 7η 50 ΠΡΟΣΘΙΟ ΚΟΡ 11
26 ΕΥΘΥΒΟΥΛΙΔΗΣ ΝΙΚΟΣ 17ος 50ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓ 11 8ος 100 ΠΡΟΣΘΙΟ ΑΓ 11 11ος 50 ΠΡΟΣΘΙΟ ΑΓ 11
27 ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΑΛΚΗΣ 18ος 50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓ 9 15ος 50 ΥΠΤΙΟ ΑΓ 9
28 ΘΩΜΑΪΔΗΣ ΡΩΜΑΝΟΣ 1ος 100 ΥΠΤΙΟ ΑΓ 10 4ος 50 ΥΠΤΙΟ ΑΓ 10
29 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 16η 50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡ 10 14η 50 ΥΠΤΙΟ ΚΟΡ 10
30 ΚΑΡΑΜΙΧΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 27ος 50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓ 9 22ος 50 ΥΠΤΙΟ ΑΓ 9
31 ΚΑΡΑΜΠΙΝΕΣΗ ΚΩΝ/ΝΑ 6η 100 ΥΠΤΙΟ ΚΟΡ 12 4η 50 ΥΠΤΙΟ ΚΟΡ 12
32 ΚΑΡΑΜΠΙΝΕΣΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ 6η 50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡ 10 5η 100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡ 10
33 ΜΑΥΡΙΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 4η 200 ΜΙΚΤΗ ΚΟΡ 10 2η 50 ΠΡΟΣΘΙΟ ΚΟΡ 10
34 ΜΗΤΣΙΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 3ος 100 ΥΠΤΙΟ ΑΓ 11 1ος 200 ΥΠΤΙΟ ΑΓ 11 3ος 50 ΥΠΤΙΟ ΑΓ 11
35 ΜΛΙΑΤΣΙΟΥ ΣΤΕΛΛΑ 3η 200 ΠΡΟΣΘΙΟ ΚΟΡ 11 8η 100 ΠΡΟΣΘΙΟ ΚΟΡ 11
36 ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 3ος 50 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΑΓ 11 4ος 200 ΜΙΚΤΗ ΑΓ 11 3ος 100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓ 11
37 ΡΑΓΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 5ος 100 ΥΠΤΙΟ ΑΓ 12 2ος 200 ΥΠΤΙΟ ΑΓ 12 2ος 50 ΥΠΤΙΟ ΑΓ 12
38 ΡΩΣΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1ος 50 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΑΓ 12 6ος 400 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓ 12 2ος 100 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΑΓ 12
39 ΣΑΜΑΡΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 200 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓ 11 2ος 400 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓ 11 2ος 100 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΑΓ 11
40 ΣΙΠΗΤΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1ος 50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓ 10 2ος 100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓ 10
41 ΣΤΑΜΕΝΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ 8η 50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡ 9 2η 50 ΥΠΤΙΟ ΚΟΡ 9
42 ΣΤΑΜΕΝΟΥ ΜΑΡΙΑΝΝΑ 7η 200 ΠΡΟΣΘΙΟ ΚΟΡ 12 7η 100 ΠΡΟΣΘΙΟ ΚΟΡ 12 4η 50 ΠΡΟΣΘΙΟ ΚΟΡ 12
43 ΣΤΑΜΕΝΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 3η ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΚΟΡ 10 3η 100 ΠΡΟΣΘΙΟ ΚΟΡ 10
44 ΣΤΟΥΚΑ ΕΛΕΝΑ 3η 50 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΚΟΡ 9 4η 50 ΥΠΤΙΟ ΚΟΡ 9
45 ΤΟΥΜΑΝΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 10ος 100 ΥΠΤΙΟ ΑΓ 12 12ος 50ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓ 12 12ος 100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓ 12
46 ΧΑΤΖΗΣΛΑΥΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ 2η 200 ΕΛΕΥΘΕΡΟ 5η 50 ΥΠΤΙΟ ΚΟΡ 10
47 ΧΑΤΖΗΣΤΥΛΛΗΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ 22ος 50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓ 10 21ος 50 ΥΠΤΙΟ ΑΓ 10

dyslexia centers

sidiropoulos

meimaridis

studio 69